Skocz do zawartości

Ceny węgla


Marcin123

Recommended Posts

Ostatnio odbyłem rajd po okolicy w poszukiwaniu węgla - dobrej jakości i taniego - idealne połączenie. No i jeszcze, żeby sprzedawca nie oszukiwał na ilości.

Znalazłem węgiel podobno sprowadzany z Czech w Pułtusku, za 500 zł/tona jeśli weźmie się 25 ton (mamy się zebrać w kilku sąsiadów). Drugą opcją, też w Pułtusku jest sprawdzony już węgiel za 800 zł/tona.

A jakie ceny są u Was?

P.S. Facet od węgla powiedział, że nie sprowadza pelet, bo ludzie nie chcą brać. Czy to normalne w Waszych stronach?
Link do komentarza
Cytat

Ostatnio odbyłem rajd po okolicy w poszukiwaniu węgla - dobrej jakości i taniego - idealne połączenie. No i jeszcze, żeby sprzedawca nie oszukiwał na ilości.

Znalazłem węgiel podobno sprowadzany z Czech w Pułtusku, za 500 zł/tona jeśli weźmie się 25 ton (mamy się zebrać w kilku sąsiadów). Drugą opcją, też w Pułtusku jest sprawdzony już węgiel za 800 zł/tona.

A jakie ceny są u Was?

P.S. Facet od węgla powiedział, że nie sprowadza pelet, bo ludzie nie chcą brać. Czy to normalne w Waszych stronach?


no dokładnie tak samo
Link do komentarza
Witam wszystkich. Czy ktoś wie jak i gdzie można ocenić jakość zakupionego węgla. Kupuję w pobliskim składzie ale nie jestem przekonany czy właściciel do końca jest uczciwy, parę lat temu też sprzedał mi bardzo słaby jakościowo i po awanturze na swój koszt wyniósł mi go z piwnicy i wymienił na inny. A teraz też nawy zakup wydaje mi się niepełnowartościowy. Zapłaciłem za orzech 670zł i jest on z dużymi bryłami, tak jakby niesortowany i pali się słabo zostawiając po spaleniu taką spieczoną, wypaloną lekką bryłę gdy jej wcześniej nie porozbijam. Czekam na rady i pomysły. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio spotkałem się z historią, gdzie brat musiał zapłacić kierowcy za transport węgla 40 zł (przewiezienie na odległość około 2 km). Następnym razem jak był w składzie to zapytał dlaczego tak drogo biorą za transport.

Okazało się, że byli zdziwieni, bo nic nie biorą icon_sad.gif

Dodatkowo nieuczciwy kierowca miał pretensje, że zapytał o cenę transportu. Ręce opadają.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego? icon_smile.gif Z powodu ceny?


Z powodu niewiadomego miejsca pochodzenia, a co za tym idzie niewiadomej jakości węgla. Wolałabym trochę dopłacić, a mieć węgielek, który spala się na popiół nie spieki i ma lepszą kaloryczność. Chociaż nie wiem jaką miał tamten bo nie napisali, ani tego, ani skąd jest. I właśnie dlatego bym go nie kupiła. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Od kumpla, który siedzi w tym bajzlu opałowym.Wszystko ma iść w górę.Olej op. mocno na okres żniw skoczy i utrzyma później cenę lub leciutko spadnie. Gaz w górę już na przełomie czerwca i lipca.
Po tym jak mnie wytrzepała po kieszeni podwyżka w zeszłym roku - już się nie zdziwię. W 2008 płaciłam 490 zł/ tona, w w 2009 720zł/tona. Jest różnica? W sumie to 920 zł/tona to nie wyższa podwyżka niż zeszłoroczna.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...