Skocz do zawartości

akumulatorki


Recommended Posts

Chcę zmienić akumulatorki do aparatu, do budzika i niemalże wszystkiego, co elektroniczne w domu.
Słyszałam dużo dobrego o Sanyo Eneloop. Podobno nie rozładowują się same i trzymają o wiele dłużej niż inne akumulatory. Można je kupić bezpośrednio w hurt.com.pl, ale zanim to zrobie zapytam was, może ich używacie i będziecie mogli podzielić się swoimi spostrzerzeniami na ich oraz innych akumulatorów temat icon_smile.gif

Czekam na odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Moim zdaniem nie warto stosować akumulatorków do pilota od telewizora, zegara itp. Czyli sprzętów które pobierają bardzo mało prądu. Może ci z nich "wyjść" więcej energii w wyniku samorozładowania niż z racji samego zużycia przez sprzęt. No i w takich sprzętach wydaje mi się, że różnica w cenie akumulatorka i zwykłej baterii będzie na tyle duża, że nie będzie to opłacalne.
O ile dobrze kojarzę, to te baterie o których piszesz mają ograniczony efekt samorozładowania, ale na ile to jest skuteczne nie miałem okazji sprawdzić.
Link do komentarza
Chodziło mi też o to, że niektóre urządzeniia mają tak mały pobór prądu, że szybciej następuje samorozładowanie niż wyczerpanie akumulatorka. Aparat foto czy lampa błyskowa to inna sprawa. Do analogowej lustrzanki miałem przez to battery pack na akumulatorki, bo jednorazsowe baterie do niej były potwornie drogie.
Za to od paru miesięcy np. bezprzewodowa klawiatura działa mi na dwóch AAA a dwa zwykłe (AA) paluszki w pilocie od wieży służą już prawie 6 lat!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Do batterypacków tylko akumulatorki. Zwykłe baterie to po prostu strata pieniędzy. Znajomy w swojej cyfrowej lustrzance używa Eneloopów właśnie i twierdzi, że nie zamieniłby ich na żadne inne, a wie, co mówi, bo sporo już różnych akumulatorków wypróbował icon_wink.gif


To najlepszy znak, że mu się dobrze sprawdzają. Ja za to wybrałem lustrzankę na cztery typowe "paluszki" zamiast firmowego akumulatora. Oczywiście też używam tych wielokrotnego ładowania. No i zapasowy komplet pasuje i do aparatu i do lampy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...