Skocz do zawartości

Jak wykonać taki fundament-bardzo prosze o wskazówki


Recommended Posts

Za kilka dni mam zamiar rozpocząć wykop pod fundamenty i rozpoczęcie budowy. Jest wiele rzeczy, które mnie nurtują. Proszę was bardzo o poradę. Mam plan domu częściowo podpiwniczony, tzn. podpiwniczenie pod garażem. Garaż jest w bryle budynku. Ściany piwnicy będą wykonane w technologii 3 warstwowej tzn. bloczek styropian i bloczek. Szerokość wszystkich fundamentów wynosi 48 cm. Ściany domu w przyszłości będą tez 3 warstwowe. W każdym razie tam gdzie nie będzie piwnicy zamierzam zrobić fundament wylewając beton w grunt. Jest tam ziemia gliniasta wiec nie będzie problemu. Fundament będzie ze stopniowany żeby połączyć go ze ścianą piwnicy. Wylewany fundament będzie do poziomu gruntu, później już murowany z bloczków w technologii 3 warstwowej. Fundament wylewany chce zrobić na razie we folii i później odkopać i dodatkowo ocieplić.
Teraz moje pytania:
Jak najlepiej zrobić połączenie fundamentów o różnych poziomach .i różnych technologiach budowania
Macie może inne koncepcje co do wykonania takiego fundamentu.
Czy istnieje inny sposób wykonania takiego fundamentu żeby podczas wykonywania ocieplić go bez konieczności ponownego odkopywania. Zależy mi na możliwie tanim sposobie.

Wszelkie sugestie i pomoce mile widziane. Proszę o poświęcenie kilku minut i pomocy bo mi już głowa pęka. Jeśli mój opis jest mało czytelny to proszę o informacje. Nie jestem murarzem i niektóre rzeczy jest mi ciężko opisać.
Link do komentarza
Fundamentowanie domu należy wykonac zgodnie z dokumentacją projektową po uwzglednieniu lokalnych warunków gruntowych. Wszelkie modyfikacje i uproszczenia przeprowadzone przez inwestora kończą sie najczęściej poważnymi problemami podczas eksploatacji domu. Trzeba też pamiętać, że potwierdzenie wykonania fundamentu zgodnie z projektem musi być odnotowane przez kierownika budowy w dzienniku budowy.


Artykuł na temat fundamentów pt. "Buduj na solidnym fundamencie" znajduje się w numerze 1-2/2005 Budujemy Dom.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/245/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...