Skocz do zawartości

odnowa scian


Recommended Posts

Witam icon_wink.gif

Zbieram sie do malowania scian wewnetrznych ktore sa w oplakanym stanie - niestarannie pomalowane, jest kilka malych pekniec(powstalych na skutek neiosroznego obchodzenia sie ze scianami), w kilku miejscach jest cos przymalowane i pasowaloby to wyrownac

czego nalezy uzyc do malowanie i czego do przygotowania scian ?
jak pomalowac aby to jakos wygladalo ? icon_razz.gif
czy trudno jest pomalowac sciany na inny kolor niz poprzednio ?

nie wiem czym sciany byly malowane poprzednio
do pomalowania mam jeden pokoj - 3x4
42m2 z sufitem... dobrze licze ? ile nalezy kupic farby ?
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_wink.gif

Zbieram sie do malowania scian wewnetrznych ktore sa w oplakanym stanie - niestarannie pomalowane, jest kilka malych pekniec(powstalych na skutek neiosroznego obchodzenia sie ze scianami), w kilku miejscach jest cos przymalowane i pasowaloby to wyrownac

czego nalezy uzyc do malowanie i czego do przygotowania scian ?
jak pomalowac aby to jakos wygladalo ? icon_razz.gif
czy trudno jest pomalowac sciany na inny kolor niz poprzednio ?

nie wiem czym sciany byly malowane poprzednio
do pomalowania mam jeden pokoj - 3x4
42m2 z sufitem... dobrze licze ? ile nalezy kupic farby ?



Witaj,

napisze szybko (większość możesz znaleźć w moich postach).

1)Na początku sprawdź czy ściana pyli, jeżeli tak zagruntuj ją. Tylko nie przesadź z gruntem i kup głęboko penetrujący.
1a)nakładasz na uprzednio umytą ścianę najlepiej ławkowcem
1b)grunt możesz rozcięczyc z wodą o ile napisał to producent
2)Zaopatrz się w masę szpachlową finiszową (bo rozumiem że małe pęknięcia i nierówności) polecam sheetrock (niebieski albo zielony)
2a)cienkie warstwy po każdej papier ścierny 200 - 320 i równasz.
3)Kup dobra farbę podkładową polecam http://www.majic.pl/pl/farby/wodne/wewn%C4...zne/id_139.html tanio wychodzi ok 1,30m2 jeden galon tobie starczy na taką powierzchnię jaką podałeś.
3a)Przyjemnie się maluje najlepiej 2 cienkie warstwy jak położysz.
4)Kup dobrą farbę nawierzchniową polecam z tej samej firmy co podkład bo jest jak dla mnie najlepsza na rynku i do tego cena jest przystępna sprawdź www.kidproof.pl super farba też powinien tobie starczyć jeden galon czyli 3,78 L
4a)możesz zastosować inne serie np Pride (20lat gwarancji producenta na powłokę) <-kusi icon_smile.gif
5) Pamiętaj żeby kupić dobre narzędzia do tej chemii, zaowocuje to lżejszą robotą i o wiele lepszym efektem końcowym.
5a) Mam na myśli narzędzia przystosowane do tych farb czyli firma Wooster www.woosterbrush.pl dział narzędzia.

no i to chyba tyle apropo masy możesz poczytać też te posty na końcu:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=6832&hl=

Jak będziesz miał pytania to pisz na PRV albo tutaj ale nie chce dublować informacji.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Cytat

Witam

Ja bym na początku zdarł starą farbę i odnowa pomalował.. Bo wiadomo farba na farbę jak będzie nałożona to potem może to nieciekawie wyjść... icon_sad.gif



Fakt! bardzo dobrze kowalik799, ale tylko wtedy jak była to farba na zasadzie gumy tzn farby które w żadną stronę nie przepuszczały pary wodnej. Ale zawsze jest jakieś ale, te farby były oparte zazwyczaj na żywicach winylowych które "obracają się w pył" z czasem 3 - max 7 lat i wtedy nie stanowi to już problemu bo żywice z nowej farby wchodzą z nimi w reakcję (oczywiście mowa o dobrych farbach (żywice akryl latex).

W jaki sposób będzie się to przejawiać? Jak będziemy malować (nawet i po szpachli) mogą pojawiać się pęcherze, które zazwyczaj podczas schnięcia wracają na swoją pozycję czyli kleją się z powrotem do ściany.

I tak jak można to wywnioskować z tego co wcześniej napisałem, jak ściana pyli to znaczy, że żywice skruszały i trzeba je skleić/zlepić żywicą czyli gruntem, reszta to podkład i farba nawierzchniowa.

Pozdrawiam
Adam

P.S
dzięki kowalik799, że zwróciłeś na to uwagę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...