Skocz do zawartości

Projektor zamiast telewizora


Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma, lub będzie miał projektor w domu, zamiast telewizora. Na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego sprzętu, jakiej firmy i gdzie montować (na jakiej wysokości). Jestem całkowicie zielony w tym temacie, więc każda pomoc w tym temacie każde zdanie będzie przydatne.

Znalazłem w necie takie zdjęcie - nad babką wisi właśnie projektor.
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem projektora nie można traktować jako zamiennika telewizora. Chyba że oglądasz tylko wieczorami lub masz bardzo ciemny pokój. W południe to jakoś nie widze oglądania telewizji na projektorze w jasnym salonie.


A rolety?! przecież zawsze można je zamknąć, tylko najpierw trzeba je mieć. Ale faktycznie korzystanie z projektora zamiast telewizora może być troszkę kłopotliwe.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem projektora nie można traktować jako zamiennika telewizora. Chyba że oglądasz tylko wieczorami lub masz bardzo ciemny pokój. W południe to jakoś nie widze oglądania telewizji na projektorze w jasnym salonie.


jak sie ma projektor to sie ma automayczne swiatło i zaluzje bo bez tego zaden efekt z ogladania
a co do parametrów to podobnie jak w telewizorach rozdzielczosc ,jakie ma złącza ,cena za lampe zeby nie było tak ze projektor 8000zł a lampa w razie jak sie przepali to 1500zł ,wiec napewno na to trzeba zwracac uwage
a generalnie ceny pospadały i za 10-12tys mozna juz dobre cacko kupic no i dobry sprzet do tego głośnogrający
a co dokładbych danych to juz trzeba by sie odniesc do konkretnego sprzetu i najlepiej zobaczyc w akcji
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odzew. Myślałem, że za 4 tyś da się kupic sprzęt, a tu janekluki piszesz, że 10-12 tyś. Trochę za dużo.

Podoba mi się pytanie ifry, są w ogóle takie wejścia na antenę lub możliwość połączenia dekodera cyfry+ z projektorem?


bardzo proste musoisz mic dekoder cyfrowy i podłączasz przez wejscie hdmi lub wejscie euro i tyle ,nie wiem czy sa tez takie z wbudowanym dekoderem zeby z anteny mozna ogladac ale nie sądze
co do sprzetu to juz staniał rok czy dwa to przeciety sredniej klasy kosztował 16-18tys teraz juz tak bardziej przyziemnie ,to czy za 4000 da sie cos kupic to nie wiem i nieszadze wiedzac ile kosztuje sama lampa do dobrego rzutnika
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Mam dość podstawowe pytanie. Jakaa jest żywotność i cena obecnie produkowanych lamp do projektorów? Domyślam się oczywiście, że różnice mogą być znaczne, ale chodzi mi o sprzęty ze średniej półki. Z tego co słyszałem w tańszym, nieco już wyeksploatowanym sprzęcie wymiana może być po prostu nieopłacalna. Czy rzeczywiście ceny są tak wysokie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja zaś bym nie narzekał na jakość obrazu z projektora - oczywiście zakładając, że mamy dobry ekran, odpowiednio oświetlony (czy raczej zaciemniony pokój) itp. Jak projektor będzie stał byle gdzie to wiadomo, że jakość ucierpi.
Co do trwałości, to ostatnio widziałem reklamę jednego z producentów. Chwalił się 3-letnią gwarancją na lampę. Podejrzewam, że specjalnie dłużej nie wytrzyma.
Link do komentarza
Cytat

Ja zaś bym nie narzekał na jakość obrazu z projektora - oczywiście zakładając, że mamy dobry ekran, odpowiednio oświetlony (czy raczej zaciemniony pokój) itp. Jak projektor będzie stał byle gdzie to wiadomo, że jakość ucierpi.
Co do trwałości, to ostatnio widziałem reklamę jednego z producentów. Chwalił się 3-letnią gwarancją na lampę. Podejrzewam, że specjalnie dłużej nie wytrzyma.



Podawana przez producenta wartość "half-life" lampy określa orientacyjną liczbę godzin pracy, po której jej jasność może spaść o 50% w stosunku do wartości początkowej. W praktyce oznacza to konieczność jej wymiany. Tak więc nie jest to określenie połowy czasu, po którym lampa się przepali. Ponadto nawet 2000 godzin nie jest stałe jej jasność spada w trakcie eksploatacji .
Duże znaczenie dla czasu pracy (tzw. żywotności) lampy mają przede wszystkim: intensywność użytkowania projektora i warunki, w jakich przeprowadzane są projekcje (temperatura, zakurzenie i wilgotność otoczenia). Szczególną uwagę należy zwrócić na systematyczne czyszczenie filtrów.
Ze względu na układ chłodzący nie wolno zasłaniać wlotów i wylotów powietrza. Nie powinno się również odcinać zasilania przed całkowitym wystudzeniem projektora. Istotne znaczenie ma także stosowany tryb pracy projektora. Wiele z nich posiada dwa tryby: standardowy i ekonomiczny, zwany też ECO.
Przełączenie urządzenia w ten drugi powoduje obniżenie jasności obrazu (zwykle o ok. 20%), cichszą pracę projektora (wentylatory pracują mniej intensywnie, bo nie potrzeba tak mocnego chłodzenia) i mniejsze zużycie energii. Ponieważ w tym trybie lampa świeci słabiej - jej czas pracy znacznie się wydłuża (wielu producentów zapewnia, że nawet ponad dwukrotnie).
Link do komentarza
Cytat

Podawana przez producenta wartość "half-life" lampy określa orientacyjną liczbę godzin pracy, po której jej jasność może spaść o 50% w stosunku do wartości początkowej. W praktyce oznacza to konieczność jej wymiany. Tak więc nie jest to określenie połowy czasu, po którym lampa się przepali. Ponadto nawet 2000 godzin nie jest stałe jej jasność spada w trakcie eksploatacji .
Duże znaczenie dla czasu pracy (tzw. żywotności) lampy mają przede wszystkim: intensywność użytkowania projektora i warunki, w jakich przeprowadzane są projekcje (temperatura, zakurzenie i wilgotność otoczenia). Szczególną uwagę należy zwrócić na systematyczne czyszczenie filtrów.
Ze względu na układ chłodzący nie wolno zasłaniać wlotów i wylotów powietrza. Nie powinno się również odcinać zasilania przed całkowitym wystudzeniem projektora. Istotne znaczenie ma także stosowany tryb pracy projektora. Wiele z nich posiada dwa tryby: standardowy i ekonomiczny, zwany też ECO.
Przełączenie urządzenia w ten drugi powoduje obniżenie jasności obrazu (zwykle o ok. 20%), cichszą pracę projektora (wentylatory pracują mniej intensywnie, bo nie potrzeba tak mocnego chłodzenia) i mniejsze zużycie energii. Ponieważ w tym trybie lampa świeci słabiej - jej czas pracy znacznie się wydłuża (wielu producentów zapewnia, że nawet ponad dwukrotnie).


Czyli kolejne argumenty przeciw icon_sad.gif
Link do komentarza
Jak dla mnie to projektor bardziej nadaje się do sal wykładowych itp. Ewentualnie do pokazu zdjęć dla znajomych. Czyli zastosowania jak kiedyś dla rzutnika slajdów (czy ktoś z was jeszcze takiego używa?). Do telewizji trochę z tym za dużo zachodu, no i cena wysoka. Muj znajomy za to ostatnio narzekał, że mu ekranod projektora wpad w wibracje jak basy zaczynają dudnić.
Link do komentarza
Cytat

Jak dla mnie to projektor bardziej nadaje się do sal wykładowych itp. Ewentualnie do pokazu zdjęć dla znajomych. Czyli zastosowania jak kiedyś dla rzutnika slajdów (czy ktoś z was jeszcze takiego używa?). Do telewizji trochę z tym za dużo zachodu, no i cena wysoka. Muj znajomy za to ostatnio narzekał, że mu ekranod projektora wpad w wibracje jak basy zaczynają dudnić.


I kolejne antyargumenty icon_smile.gif
Link do komentarza
Projektor w domu to bardzo ciekawy element jeśli chodzi o kino domowe, a podłączenie dekodera to pikuś, bo robi się to identycznie jak w zwykłym telewizorze. Z tego co wiem są też projektory do których można podłączyć także zwykłą antenę.
Ale...
1. Pomieszczenie nie może mieć okien od południa bo wtedy nawet najlepsze rolety nie pomogą
2. Cena dobrego projektora, który nadawałby się do tego aby używać go jako własne kino domowe w dobrej jakości to wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Zapraszam na stronę
http://mbt-domy.w.interia.pl
Link do komentarza
Witam.
Projektor to fajna rzecz,bez żadnych problemów można go podłączyć do wszystkiego,efekt wizualny podczas oglądania filmów,grania na ps jest powalający,zwłaszcza jeśli się ma dobrej klasy,dobrze rozstawione głośniki.
Nie chodzi o rozdzielczość,lecz o wielkość obrazu.
To niesamowita frajda dla dzieci i nie tylko,kiedy wieczorem cała rodzinka zasiada jak w kinie a popcorn z mikrofali,dostarczany jest na bieżąco.
Żywotnośc lampy to ok. 1-2 tys godz. i między innymi dlatego projektora nie powinno się używać jako tv,lecz coś w rodzaju domowej atrakcji,którą wykorzystujemy jako nagrodę dla siebie,dla dzieci.
Zapewne pamiętacie wyświetlacze slajdów?
To była radocha kiedy tato wyciągał z szafy sprzet i wyświetlał bajki na ścianie.
Pozdrowienia
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wiadomo, projektor to nie TV, ale fajnie mieć jedno i drugie. Nie ma sensu na przykład odpalać projektora na wiadomości, ale już dobry film obejrzeć, to frajda. Jakby kto na poważnie rozważał zakup, to polecam sklep redcoon.pl. Mają tam bardzo duży wybór tego sprzętu i obsługę co się zna na rzeczy. Nam doradzili świetny LCD Samsunga. A jeśli chodzi o projektory jeszcze, to trzeba pamiętać, że lampa jest bardzo kosztowna i żeby jej nie spalić, należy wyłączać urządzenie nie wtyczką tylko z klawisza. Wtedy lampa się jeszcze chwilę chłodzi od wentylatorka.
Link do komentarza
Z przyczyn finansowych mało osób pozwala sobie na projektory, szkoda że nie są tańsze. Na pewno wygodniej się ogląda, ale tez trzeba pamiętać, że nie nadają się do małych pomieszczeń. Gdybym miała wybierać, to wziełabym projektor, choć teraz mam LCD i też spoko działa.
Link do komentarza
Witam mam projektor w domu i inne sprzęty fajne pod kino domowe polecam projektor zamiast tv wielki wypas ja mam żaluzje zewnetrzne ale bez zasłaniania tez jest okej wystaczy lekko przyciemnić ja uzyskałam wszelkich porad oraz zakupów dokonywałam przez jedna firme która tez ktoś mi polecił bardzo fachowo i precyzyjnie mi zrobili włącznie z powieszeniem projektora . polecam wszelkich informacji moge udzielić na gg mój numer 15942803
Link do komentarza
Cytat

Witam mam projektor w domu i inne sprzęty fajne pod kino domowe polecam projektor zamiast tv wielki wypas ja mam żaluzje zewnetrzne ale bez zasłaniania tez jest okej wystaczy lekko przyciemnić ja uzyskałam wszelkich porad oraz zakupów dokonywałam przez jedna firme która tez ktoś mi polecił bardzo fachowo i precyzyjnie mi zrobili włącznie z powieszeniem projektora . polecam wszelkich informacji moge udzielić na gg mój numer 15942803


A co ty sądzisz o małej żywotności projektora jako telewizora?
Link do komentarza
A moze tak zastanowic sie, jakie ma byc zastosowanie takiego projektora?
Chodzi o to, ze za cene dobrego projektora mozna teraz kupic np. niezle wypasiony, 52 calowy TV, ze wszystkimi mozliwymi wyjsciami i bajerami. Ostatnio taki widzialem w sklepie, cena cos kolo 9000zl, ale obraz taki, ze mozna bylo u pszczoly liczyc wloski na tylku. Doslownie trudno bylo od niego odejsc. No i takie cudenko mozna sobie zamontowac na scianie i gwarantuje, ze moze robic za niezle kino domowe i nie tylko. Z bliska na pewno tego nie da sie ogladac, bo kark sobie mozna skrecic.

Projektory natomiast, z tego co ja uzytkuje, co inni i co moim zdaniem jest obecnie glownym celem tego urzadzenia, to latwe i szybkie przekazywanie obrazu glownie ruchomego, ale niekoniecznie, z danego urzadzenia, przewaznie komputera. Przydaje sie glownie na spotkaniach firmowych, konferencjach itp. No oczywiscie nie wspominam tu juz o innej klasie projektorow jakimi sa te w kinach.

Jezeli nie ma potrzeby i jezeli projektor mialby tylko i wylacznie zastapic TV, to z pewnoscia bym go nie wybral. Ba, te nowsze TV maja rowniez zlacza DVI (moga robic za monitor), a moze nawet szybsze, wejscia USB co to automatycznie wykrywaja np. kamere itd.

To tylko moje zdanie, moge sie przeciez mylic icon_smile.gif.
Link do komentarza
1) projektor do domu nie kosztuje kilkanaście tysięcy (tak było 10 lat temu) - za 3 - 5 tys, masz bardzo dobry projektor nadający się do domu, siła światla conajmniej 1500 - 2000 Ansi,
2) salon musi mieć odpowiednią wielkość, nalezy pamiętać, że musi być zachowana pewna odległość, żeby uzyskać odpowiednią wielkośc obrazu (min 4-5m dla obrazu o przekątnej około 80" w zalezności od obiektywu)
3) lampy faktycznie sa drogie (1000 - 1500 zl) i starczają średnio na 2-3 tys godzin, więc raczej nie można sobie pozwolić na
"puszczanie" TV w czasie jak biegamy po domu. Gwarancja rzadko bywa dłużasza niż 3 mies, ale to zalezy od producenta. Traktują to jak żarowkę.
4) Opuszczanie rolet w ciągu dnia nie jest najlepszym pomysłem, za to wieczorem.... kino icon_smile.gif
5) Podłączenie projektora to żaden problem, sygnał normalnie przez tuner, DVD, komputer itp, podłącza się go jak każdy monitor
6) Optymalnym wyjściem jest jednak zakup telewizora np. do oglądania Faktów, a projektor dodatkowo jako wypas do oglądania filmów, meczy przy piwku itp.
7) Do projektora przydałby sie jeszcze jakiś fajny elektrycznie zwijany ekran, na czymś to się musi wyświetlać
icon_cool.gif jak się bawić to się bawić, siadasz na kanapie, jednym guzikiem włączasz projektor, sprzęt, automatycznie rozwija się ekran i spuszczają rolety, no ale to już zasługa systemu sterowania - znacznie droższego icon_smile.gif))
Link do komentarza
Mój syn zakupił takie coś chyba 2 lata temu. Najpierw był szał; oglądał wszystko. Teraz, tylko czasem. Siada ze znajomymi z browarkiem i patrzą na jakiś film. Ale nie powiem; fajne wrażenie. Jak było powyżej napisane - wypas, ale szkoda go na fakty i pogodę - żarówka jest droga icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

1) projektor do domu nie kosztuje kilkanaście tysięcy (tak było 10 lat temu) - za 3 - 5 tys, masz bardzo dobry projektor nadający się do domu, siła światla conajmniej 1500 - 2000 Ansi,
2) salon musi mieć odpowiednią wielkość, nalezy pamiętać, że musi być zachowana pewna odległość, żeby uzyskać odpowiednią wielkośc obrazu (min 4-5m dla obrazu o przekątnej około 80" w zalezności od obiektywu)
3) lampy faktycznie sa drogie (1000 - 1500 zl) i starczają średnio na 2-3 tys godzin, więc raczej nie można sobie pozwolić na
"puszczanie" TV w czasie jak biegamy po domu. Gwarancja rzadko bywa dłużasza niż 3 mies, ale to zalezy od producenta. Traktują to jak żarowkę.
4) Opuszczanie rolet w ciągu dnia nie jest najlepszym pomysłem, za to wieczorem.... kino icon_smile.gif
5) Podłączenie projektora to żaden problem, sygnał normalnie przez tuner, DVD, komputer itp, podłącza się go jak każdy monitor
6) Optymalnym wyjściem jest jednak zakup telewizora np. do oglądania Faktów, a projektor dodatkowo jako wypas do oglądania filmów, meczy przy piwku itp.
7) Do projektora przydałby sie jeszcze jakiś fajny elektrycznie zwijany ekran, na czymś to się musi wyświetlać
icon_cool.gif jak się bawić to się bawić, siadasz na kanapie, jednym guzikiem włączasz projektor, sprzęt, automatycznie rozwija się ekran i spuszczają rolety, no ale to już zasługa systemu sterowania - znacznie droższego icon_smile.gif))


Rozsądnie napisane icon_smile.gif Dzięki!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nie wiem czemu niektore osoby rzucaja projektorami po 10 000 zl. Mam w domu projektor, ktory kosztowal troche ponad 2,5k, lampa kosztuje niecale 800 zl (ECO 4000h), wiec mysle ze calkiem przystepnie.
Co dostaje w zamian? Projektor DLP z rozdzielczoscia 720p - maly, cichy, elegancki. Obraz - rewelacja, ponad 80 cali na scianie, ilosc szczegolow i ostrosc przy 720p jest ogromna.
Montaz - albo trzeba go postawic na czyms na wysokosci dolnej krawedzi obrazu, albo kupuje sie specjalny uchwyt montowany do sufitu. Automatyczna korekcja trapezu zalatwia sprawe. Projektor ma czytnik podczerwieni z przodu i z tylu, wiec lapie sygnal pilota bez problemu.
Jako ekran mozna zastosowac cokolwiek, oczywiscie najlepiej jak bedzie biale, nieprzezroczyste i plaskie. Ale nawet zwykla sciana daje rade. Projektor ma korekcje koloru sciany - nawet jak nie jest snieznobiala, tylko z lekkim odcieniem to nie przeszkadza. Dedykowane ekrany sa bardzo drogie (>600 zl), ale ludzie sobie radza - zwykla dwumetrowa biala roleta okienna w cenie ponizej 200 zl jest czesto stosowana jako ekran. Trzeba tylko zadbac by za nia nie bylo zrodel swiatla.
Projektora nie rozwazalbym w kontekscie telewizji - ani nie ma co ogladac z TV na takim ekranie, bo przeciez nie pogode, ani to wygodne - projektor dluzej sie rozgrzewa niz TV, ani ekonomiczne - zywotnosc lampy.
Natomiast jesli ktos lubi obejrzec pelne filmy z DVD, Bluray'a czy innych cyfrowych zrodel wieczorem, to moim zdaniem jest to znacznie lepsze rozwiazanie niz telewizor.
Co do technologii to w tym segmencie tylko DLP ze wzgledu na swietne kolory, dobry kontrast i jasnosc. Wada jest wystepujacy efekt teczy, ale mozna sie do tego przyzwyczaic. Po pewnym czasie sie nie zauwaza juz tego tak mocno. Konkurencyjna technologia 3LCD wypada przy DLP blado. Jedyne co mozna powiedziec dobrego to ostry obraz bez efektu teczy - cala reszta lezy. I jeszcze jedno - przed zakupem projektora koniecznie trzeba go na zywo "posluchac" - czy jego glosnosc nam odpowiada. I w zadnym wypadku nie kupowac nic z kontrastem dynamicznym - to zwykla mechaniczna przyslona ktora jest zbyt wolna by cos zdzialala w obrazie, a dzwiek ciagle ruszajacego sie elementu moze doprowadzic do niezlej nerwicy.
Link do komentarza
Mój brat ma taki projektor:

http://www.benq.com/products/Projector/?pr...mp;page=gallery

i jest z niego zadowolony.

Co prawda występuje w nim ten efekt tęczy ale da się przeżyć icon_wink.gif

I właśnie w projektor warto zainwestować gdy chce się oglądać dobrej jakości filmy a nie tv i np "taniec z gwiazdami" icon_lol.gif
A i mój brat powiedział, że trzeba uważać na żywotność lampy bo jeśli będziemy siedzieć kilka godzin dziennie i oglądać filmy to lampę trzeba będzie wymienić szybciej icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Do projektora to trzeba mieć naprawde duży pokó żeby nie latać wzrokiem po całości a poza tym tak jak pisze większość jest strasznie słaba widoczność przy sporym naświetleniu. myśle że to kiepski pomysł



Nie masz racji icon_smile.gif

W moim przypadku słaby projektor na testach (zdjęcie poniżej) nie duża ściana do tego dojdzie biały ekran i czego chcieć więcej?

Temat przerabiałem kupę czasu i mam 2 możliwości montażu ekranu:

1 pokój
Brak obrazka

2 pokój
Brak obrazka

Testy w dzień przy słonecznej pogodzie!

Brak obrazka


Cytat

Potrzeba mieć kawałek wolnej ściany do dyspozycji .... a to nie zawsze jest możliwe , albo jakiś ekran ( może być kłopotliwe )




Ekran to najmniejszy problem. Podwieszasz i nigdzie ci nie przeszkadza. MOżesz nawet go schować jak masz podwieszany sufit.

Dla tych co nie wiedzą po co jest projektor icon_wink.gif

Nie kupiłem go po to żeby zastąpił mi TV. Kupiłem go po to aby od czasu do czasu obejrzeć dobry film na dużym ekranie. Kupiłem go po to żeby dzieciaki które przychodzą od czasu do czasu miały frajdę i pograły sobie w ulubione gry na ulubionej konsoli.

TV mam i codzienne programy oglądam na zwykłym TV.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Mi czasem przydałby się projektor. Mam kilka wizji jak można by go wykorzystać. Chętnie pograłbym w jakąś grę widząc obraz w rozmiarze 2x3 metra, można go użyć do obrysowania konturów jakiegoś rysunku na ścianie, czy też - jeśli ma się dom jednorodzinny. Wyjść na zewnątrz i zafundować nocny seans na ścianie budynku.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Moim zdaniem projektora nie można traktować jako zamiennika telewizora. Chyba że oglądasz tylko wieczorami lub masz bardzo ciemny pokój. W południe to jakoś nie widze oglądania telewizji na projektorze w jasnym salonie.




i to jest słuszna uwaga icon_exclaim.gif najlepiej mieć i telewizor i projektor. oczywiście na rynku są projektory z odpowidenią jasnością które umożliwjają oglądanie nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast aby zwiększyć jakośc oglądania zalecane jest jednak zaciemnienie (rolety, firany ...). jeśli masz ciemny pokój szukaj urządzenie z jasnościa ok 2000 ansi lub mniej, do jasnego pokoju od 2500 - 3500 ansi. następnie zwracaj uwagę na rozdzielczość -> do kina domowego HD-Ready lub Full-HD, złącza hdmi, kontrast.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Moim zdaniem wszystko jest kwestią budżetu oraz gustu. Jeżeli np mamy tv 32 lub 37 cali,to oczywiście projektor się przyda. Co innego w przypadku jeśli mamy plazmę 50 cali,wtedy projektor jest zbędny.



Czemu od razu plazme? Na prąd bym nie zarobił. Mam 55" LED Samsung 3d i projektora i tak dalej używam do oglądania filmów.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A rolety?! przecież zawsze można je zamknąć, tylko najpierw trzeba je mieć. Ale faktycznie korzystanie z projektora zamiast telewizora może być troszkę kłopotliwe.
Pozdrawiam



Rolety roletami, ale trzeba wybrać projektor z odpowiednio mocną lampą. Nie schodziłbym poniżej 2000 ansi, choć to oczywiście wpływa na cenę.
Plusem projektora jest oszczędność miejsca, rozwijasz ekran do oglądania TV, a za nim mogą stać meble o zupełnie innym przeznaczniu
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Chodzi o to aby wygodnie było Tobie - każdy ma inne predyspozycje. Niektórzy wolą ekran wyżej bo lubią leżeć oglądając, inni wolą 15%ekranu mieć powyżej wysokości oczu, no różnie to bywa. Najlepiej żebyś sobie usiadł na kanapie i sprawdził jak Ci się będzie wygodnie patrzyło. Jak znajdziesz takie miejsce to sprawdź jaką wielkość ekranu wybrać abyś nie musial za bardzo ruszać głową oglądając. W następnej kolejności zadecyduj czego oczekujesz od projektora. Do domu wystarczy CI ekran manualny, który będziesz mógł dowolnie zwijać i rozwijać kiedy będziesz potrzebował.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
też rozważałem kupno projektora zamiast telewizora, ale jak poczytałem o kosztach eksploatacji takiego sprzętu (przede wszystkim lampy) i fakt, że w dzień bez rolet zasuniętych na oknach nie ma oglądania to się rozmyśliłem...
mimo wszystko taniej wyjdzie kupno nawet bardzo dużego telewizora
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli myślisz o projektorze to musisz przygotować pokój (wyciemnić go, oraz przygotować ścianę, płachtę lub inny zamiennik) Polecałbym Ci podwieszenie projektora na suficie na specjalnych podstawkach. Oczywiście wcześniej sprawdź ręcznie czy wszystko będzie Ci pasować w wyświetlanym obrazie. Projektory są fajną ciekawostką do domu, ale niestety ich cena nie jest najmniejsza.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...