Skocz do zawartości

Schody w projekcie


Recommended Posts

Witam,

Dostałem właśnie rysunki schodów w projekcie który planuję kupić. Według projektu schody mają następujące parametry:

  • Szerokość klatki: 215 (rozgraniczenie biegów wychodzi mi z rys. jakieś 12 cm - ale nie wiem czy to nie mało)
  • Dwa biegi ze spocznikiem
  • Szerokość spocznika coś koło 100 cm (chyba bo nie mam rysunku przed oczami)
  • Pierwszy bieg 10 schodków później spocznik i drugi bieg (spowrotem) 6 schodków
  • Parametry schodków - wys. 18.9cm głębokość 26 cm


Czyli mamy w sumie 16 schodków (plus spocznik) o wym 18.9x26 i klatkę szer. ok 100 cm

Moje pytania:
Czy schody nie są za strome ? (20 cm to chyba już max na jaki pozwalają przepisy)?
Czy waszym zdaniem klatka będzie w miarę wygodna?

Może ktoś z Was ma schody o podobnych parametrach. Czy są one OK?


Pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
Cytat

Pojęcie "wygodnych schodów" jest względne, gdyż zależy m. in. od wzrostu użytkowników, ich wieku. Opisane schody są zgodne z przepisami (wysokość stopni nie przekracza 19 cm).



Oczywiście zgadzam się że to pojęcie jest względne. Mimo wszystko zależy mi na opiniach ludzi którzy posiadają podobne schody. Jeśli bowiem z jakiegoś powodu im nie odpowiadają jest prawdopodobieństwo że ten element/aspekt nie będzie odpowiadał również mnie i mojej rodzinie. Jeśli natomiast znajdzie się "przeciętny" użytkownik takich schodów który jest z nich zadowolony to będę miał świadomość że komuś takie rozwiązanie odpowiada więc może i ja będę zadowolony.

Piszecie że zależy to m.in. od wzrostu użytkowników. A czy schody nie powinny być w miarę uniwersalne. Jak wiadomo dziecko to takie "stworzonko" które zmienia swój wzrost icon_wink.gif wraz z latkami które mu przybywają (do pewnego czasu przynajmniej).

Tym niemniej dziękuję za wypowiedzi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...