Skocz do zawartości

wykonanie ocieplenia fundamnetu


Recommended Posts

Miałem ten sam problem i poradziłem sobie tak.
Po wylaniu betonu zrobieniu izolacji poziomych i pociągnieciu do góry bloczkami, odkopany został fundament.
Wysmarowałem go eko podkładem ( na bazie wody),potem styropian FS-20 5cm na to siatka , klej i jeszcze raz izolacja .
Jest oki
Pozdrawiam
Link do komentarza
Wylewanie fundamentów bezpośrednio we gruncie można wykonywać jedyniew pod budynki o lekkiej konstrucji (drewniane lub szkieletowe) gdyż przy takim wykonaniu niemożliwe jest utworzenie ław fundamentowych rozkładających obciążenia budynku na większą powierzchnię podłoża. Samodzielne "poprawianie" wymagań projektowych jest niedopuszczalne, chyba że warunki gruntowe sa wyjątkowo sprzyjające (np. grunt skalisty) , ale zmiany muszą być zaakceptowane przez kierownika budowy lub projektanta.
Na fundamentach domów niepodpiwniczonych nie ma potrzeby układać pionowej izolacji przeciwwilgociowej gdyż niczego ona nie chroni. Równiez izolacja cieplna fundamentów wylewanych w gruncie pod budynki lekkie nie ma sensu, gdyż wystarczającą ciepłochronność zapewnia ocieplenie podpodłogowe. Natomiast ściany fundamentowe domów murowanych posadowione na ławach bez problemu mozna ocieplić przyklejając od zewnątrz płyty styropianowe lub z polistyrenu ekstrudowanego. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie wymurowanie 2 - 3 ostatnich warstw ścian fundamentowych z bloczków keramzytobetonowych lub pustaków betonowych z wkladka ocieplającą. Oczywiście oba te materiały muszą mieć dostateczną wytrzymałość na ściskanie niezbędną do przeniesienia obciążeń od scian nadziemia. Warto też pamięć, że izolowanie ścian poniżej poziomu gruntu nie służy ich ociepleniu , ale ma na celu zmniejszenie pionowej ucieczki ciepła na styku ścian nadzienia i fundamentowych. W domach niepodpiwniczonych, przy poziomie podłogi parteru wyniesionej powyżej 50 cm ponad teren , izolacja cieplna w gruncie jest zupelnie zbędna, a jedynie wystarczy ocieplenie części cokołowej ścian zewnętrznych


Artykuł na temat fundamentów pt. "Buduj na solidnym fundamencie" znajduje się w numerze 1-2/2005 Budujemy Dom.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/245/
Link do komentarza
Dla wykonania hydroizolacji przy wylewaniu fundamentu w gruncie, weź beton szczelny w masie np. B25MPa w8, tzn. z dodatkami hydroizolacyjnymi, i zawibruj. Cały fundament jest wtedy izolacją. Oczywiście z wszystkimi uwagami Szanownej Redakcji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...