Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz_

wykonanie ocieplenia fundamnetu

Recommended Posts

w jaki sposób wykonać ocieplenie i hydroizolację fundamentu, który będzie wylany bezpośrenio w gruncie? Interesuje mnie jak wykonać to technicznie a nie z której storny styropian i dlaczego.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko jest napisane powyżej w innych postach. Trzeba.......jedynie poszukać a nie zakładać nowe posty i robić bajzel na forum.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki, ale mnie nie interesuje odkopywanie fundamentu, chciałbym to zrobić na poziomie kopania fundament ów. a o tym nikt nie pisze, czy sie tak da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem i poradziłem sobie tak.
Po wylaniu betonu zrobieniu izolacji poziomych i pociągnieciu do góry bloczkami, odkopany został fundament.
Wysmarowałem go eko podkładem ( na bazie wody),potem styropian FS-20 5cm na to siatka , klej i jeszcze raz izolacja .
Jest oki
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wylewanie fundamentów bezpośrednio we gruncie można wykonywać jedyniew pod budynki o lekkiej konstrucji (drewniane lub szkieletowe) gdyż przy takim wykonaniu niemożliwe jest utworzenie ław fundamentowych rozkładających obciążenia budynku na większą powierzchnię podłoża. Samodzielne "poprawianie" wymagań projektowych jest niedopuszczalne, chyba że warunki gruntowe sa wyjątkowo sprzyjające (np. grunt skalisty) , ale zmiany muszą być zaakceptowane przez kierownika budowy lub projektanta.
Na fundamentach domów niepodpiwniczonych nie ma potrzeby układać pionowej izolacji przeciwwilgociowej gdyż niczego ona nie chroni. Równiez izolacja cieplna fundamentów wylewanych w gruncie pod budynki lekkie nie ma sensu, gdyż wystarczającą ciepłochronność zapewnia ocieplenie podpodłogowe. Natomiast ściany fundamentowe domów murowanych posadowione na ławach bez problemu mozna ocieplić przyklejając od zewnątrz płyty styropianowe lub z polistyrenu ekstrudowanego. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie wymurowanie 2 - 3 ostatnich warstw ścian fundamentowych z bloczków keramzytobetonowych lub pustaków betonowych z wkladka ocieplającą. Oczywiście oba te materiały muszą mieć dostateczną wytrzymałość na ściskanie niezbędną do przeniesienia obciążeń od scian nadziemia. Warto też pamięć, że izolowanie ścian poniżej poziomu gruntu nie służy ich ociepleniu , ale ma na celu zmniejszenie pionowej ucieczki ciepła na styku ścian nadzienia i fundamentowych. W domach niepodpiwniczonych, przy poziomie podłogi parteru wyniesionej powyżej 50 cm ponad teren , izolacja cieplna w gruncie jest zupelnie zbędna, a jedynie wystarczy ocieplenie części cokołowej ścian zewnętrznych


Artykuł na temat fundamentów pt. "Buduj na solidnym fundamencie" znajduje się w numerze 1-2/2005 Budujemy Dom.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/245/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dla wykonania hydroizolacji przy wylewaniu fundamentu w gruncie, weź beton szczelny w masie np. B25MPa w8, tzn. z dodatkami hydroizolacyjnymi, i zawibruj. Cały fundament jest wtedy izolacją. Oczywiście z wszystkimi uwagami Szanownej Redakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
  • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
  • Zrób tak jak przewiduje projekt. Po pierwsze, zmieniając miejsce musisz zrobić nowy projekt, po drugie  masz krótsza drogę do rozprowadzenie wody gdy umieścisz licznik w kotłowni. Nie widzę sensownego uzasadnienia zmiany punktu wpuszczenia wody do domu.
  • Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
  • Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...