Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czyli wentylacja bedzie rozwiazaniem problemu czy cos jeszcze opisz co mam zrobic bo sie nieznam 
    • To piętro jest ze skosami? Po co sąsiadowi ciepły dach - ma zamiar zagospodarować strych? jak mu zimno, niech ociepli strop nad swoją kondygnacją ...   A swoją drogą - skalkuluj z grubsza koszt obu wersji ocieplenia i pokaż to sąsiadowi i po prostu powiedz mu, o co chodzi... no, chyba że żyjecie ze sobą jak pies z kotem... wtedy masz przechlapane, bo on może w twardych butach chodzić...  
    • Witam.Mam jedno pytanie.Mieszkam w domku jednorodzinnym Pietrowym. Mieszkam na parterze .Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z wydzieleniem dwóch lokali. Dom posiada dwa niezależne wejścia na każda kondygnacje. Moje pytanie dotyczy dachu. Chcemy przeprowadzić  generalny remont dachu(zerwać stara pape,ułożyć dwie warstwy nowej, wymienić na nowe opierzenia itp.)Wiem ze dach jest częścią wspólna i koszt remontu powinniśmy pokryć po równo. Sąsiad jednak chciałby sobie dodatkowo ocieplić dach styropapa.To dosyć dużo podwyższa koszt remontu. Czy również musze dołożyć sie do tego ocieplenia czy tylko mój koszt powinien sie ograniczyć do odtworzenia pierwotnego stanu. Pozdrawiam i z góry dziękuje za poradę.
    • Chyba potrzebny cyklon-B. Kto wywali tyle kasy i jeszcze na ocieplenie, okna....... Może dotacja?
    • Wyobrażasz sobie zakres inwestycji, żeby zrobić to w miarę dobrze ? Wymiana pieca, rur, pewnie i grzejniki... Ale tona węgla to pewnie teraz 700, 800 zł za tonę?   Ile węgla ci "poprzedni, a właściwie wciąż obecni właściciele domu" zużywali zimą? Macie gaz w budynku czy okolicy?  
  • Popularne tematy