Skocz do zawartości

zamiana pieca węglowego na piec gazowy


Recommended Posts

Witam wszystkich!!!


Zastanawiam się nad zmianą ogrzewania z węglowego na gazowe.
Mam założoną nową instalacje w miedzi oraz nowe kaloryfery oraz piec Żywiec na Eko-groszek.
Powierzchnia do ogrzania to ok 160 m2. Wszędzie są nowe plastilowe okna ale dom nie jest ocieplony. Posiada 2 kondygnacje, pierwsza wykonana z żużlu czyli bardzo ciepłego materiału i druga z pustaka. Mury są grube (ok 40cm).
Ociepliłem w zeszły roku strop kładąc styropian 10 cm na strychu.

Mam ofertę lokalnej firmy, która wykonywała u mnie instalacje CO oraz podłączała sterownik do mieszkania do piecea w zesłym roku. Sprawdzeni fachowcy!
Zrobili mi wycene instalacji gazowej z piecem WEISHAUPT (nie znalazłem nic na jego temat na forum) szwajcarskiej firmy, który posiada sprawność 110%.
Piece jest bardzo drogi ale podobno z najwyższej półki.
Obawiam się jedynie kosztów utrzymania takiej instalacji.
W zeszłym roku zużyłem od września do kwietania 7 ton Eko-groszku, temperatura w domu 21 stopnia w dzień oraz 18,6 w nocy. W zimie bojler ogrzewa piec a w lecie jest na prąd.
Co sądzicie o tej zamianie pieca na gazowy i jakie w przybliżeniu mogą być koszty dla mojej specyfikacji domu?
Szczerze mam już dość pyły węglowego i uciążliwości czyszczenia pieca, wynoszenia popiołu oraz zrzucania węgla. Cena Eko-groszku też przeraża...
Czekam na podpowiedź bo sezon grzewczy się zbliża i trzeba podjąć męską decyzje.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich!!!


Zastanawiam się nad zmianą ogrzewania z węglowego na gazowe.
Mam założoną nową instalacje w miedzi oraz nowe kaloryfery oraz piec Żywiec na Eko-groszek.
Powierzchnia do ogrzania to ok 160 m2. Wszędzie są nowe plastilowe okna ale dom nie jest ocieplony. Posiada 2 kondygnacje, pierwsza wykonana z żużlu czyli bardzo ciepłego materiału i druga z pustaka. Mury są grube (ok 40cm).
Ociepliłem w zeszły roku strop kładąc styropian 10 cm na strychu.

Mam ofertę lokalnej firmy, która wykonywała u mnie instalacje CO oraz podłączała sterownik do mieszkania do piecea w zesłym roku. Sprawdzeni fachowcy!
Zrobili mi wycene instalacji gazowej z piecem WEISHAUPT (nie znalazłem nic na jego temat na forum) szwajcarskiej firmy, który posiada sprawność 110%.
Piece jest bardzo drogi ale podobno z najwyższej półki.
Obawiam się jedynie kosztów utrzymania takiej instalacji.
W zeszłym roku zużyłem od września do kwietania 7 ton Eko-groszku, temperatura w domu 21 stopnia w dzień oraz 18,6 w nocy. W zimie bojler ogrzewa piec a w lecie jest na prąd.
Co sądzicie o tej zamianie pieca na gazowy i jakie w przybliżeniu mogą być koszty dla mojej specyfikacji domu?
Szczerze mam już dość pyły węglowego i uciążliwości czyszczenia pieca, wynoszenia popiołu oraz zrzucania węgla. Cena Eko-groszku też przeraża...
Czekam na podpowiedź bo sezon grzewczy się zbliża i trzeba podjąć męską decyzje.


nie ściaaj zadnych wanalazków ,jesli chodzi o produkty to albo rodzime lub z dobrym serwisem ,
co do kotłowni to proponowałbym albo kocołek z zamnkieta komora spalania ,albo żeliwny ,sprawnosc realna i awaryjnośc praktycznie zerowa
ale jeslli twoi fachowcy nauczyli sie robic inne kotłownie na innych kotłach to raczej ich doo niczego innego je przekonasz
a co do gazu i kosztów to ok 700zł przy wiekszych mrozach mrozach i normalnie w srednio w sezonie 550-600zł pod warunkiem ze wywalisz ten styropian ze strychu i położysz 20czm wełny połtwardej lub z rolki 40czm
Link do komentarza
Cytat

co do gazu i kosztów to ok 700zł przy wiekszych mrozach mrozach i normalnie w srednio w sezonie 550-600zł pod warunkiem ze wywalisz ten styropian ze strychu i położysz 20czm wełny połtwardej lub z rolki 40czm

Styropian jeżeli już jest dobrze położony, to spokojnie może zostać. Warto by było jednak pod styropian dać paroizolację no i zwiększyć grubość izolacji min. dwukrotnie. Może być to druga warstwa styropianu lub wełna mineralna.
Ściana z żużla nie jest wcale tak rewelacyjnie ciepła, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę mostki cieplne (nadproża okienne i drzwiowe, wieńce, styki ze ścianami wewnętrznymi, styk z fundamentem).
Link do komentarza
Cytat

nie ściaaj zadnych wanalazków ,jesli chodzi o produkty to albo rodzime lub z dobrym serwisem ,
co do kotłowni to proponowałbym albo kocołek z zamnkieta komora spalania ,albo żeliwny ,sprawnosc realna i awaryjnośc praktycznie zerowa
ale jeslli twoi fachowcy nauczyli sie robic inne kotłownie na innych kotłach to raczej ich doo niczego innego je przekonasz
a co do gazu i kosztów to ok 700zł przy wiekszych mrozach mrozach i normalnie w srednio w sezonie 550-600zł pod warunkiem ze wywalisz ten styropian ze strychu i położysz 20czm wełny połtwardej lub z rolki 40czm



Jeśli chodzi o serwis to moi "fachowcy" są serwisantami firmy Weishaupt i podobno nie ma żadnych problemów i szwajcarski wyrób jest niezawodny.
A co nie tak z tym styropianem?
Po położeniu go na strychu od razu zauważyłem efekt. W zimie cieplej na 2 piętrze a w lecie chłodniej.
Położyłem wartwe 10 cm, mam dołożyć jeszcze jedną???

Dzieki za rady. Jeśli rzeczywiście kosztowałoby to 700 zł miesięcznie byłoby super.
Ile może się płacić w lecie za gaz jeśli tylko ogrzewam wode dla 2 osób???

Link do komentarza
Cytat

Jeśli chodzi o serwis to moi "fachowcy" są serwisantami firmy Weishaupt i podobno nie ma żadnych problemów i szwajcarski wyrób jest niezawodny.
A co nie tak z tym styropianem?
Po położeniu go na strychu od razu zauważyłem efekt. W zimie cieplej na 2 piętrze a w lecie chłodniej.
Położyłem wartwe 10 cm, mam dołożyć jeszcze jedną???

Dzieki za rady. Jeśli rzeczywiście kosztowałoby to 700 zł miesięcznie byłoby super.
Ile może się płacić w lecie za gaz jeśli tylko ogrzewam wode dla 2 osób???


latem na dwie osoby nie oszczedzjaące to 100-120zł na miesuiąc
co do styropianu to nie kładzie sie styropianu na stychu znaczy na strop bo nie jestes wsta=nie idealnie go ułozyc ,mijcze zerowe moze przesunąc sie w styropian i tam moze nastapic kondensacja przez co izolacyjnosc tego materiału bedzie znikoma ,jesli teraz nie chcesz tego styropianu ruszac to połuz na dodatkowe warstwy min 15cm wełny połtwardej ale czy bedzie dobrze to nie zagwarantuje chyba ze masz wentylacje mechaniczną w całym domu wtedy sobie ukłądaj co chcesz byle grubo min 20cm
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

"Zrobili mi wycene instalacji gazowej z piecem WEISHAUPT (nie znalazłem nic na jego temat na forum) szwajcarskiej firmy, który posiada sprawność 110%. "
A jaka jest sprawność tego kotła w sezonie grzewczym, w momencie gdy nasz kochany dostawca zaczyna kombinować z kalorycznością gazu? Przecież zimą dostajemy nie gaz z azotem, tylko odwrotnie... icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

"Zrobili mi wycene instalacji gazowej z piecem WEISHAUPT (nie znalazłem nic na jego temat na forum) szwajcarskiej firmy, który posiada sprawność 110%. "
A jaka jest sprawność tego kotła w sezonie grzewczym, w momencie gdy nasz kochany dostawca zaczyna kombinować z kalorycznością gazu? Przecież zimą dostajemy nie gaz z azotem, tylko odwrotnie... icon_evil.gif


jak piszecie ze jakis kocioł ma ponad 100% to krew człowieka zalewa ,nie ma takie go kotła max to 100% nawetr biorąc to ciepło utajone ,to 100 +iles procent wynika ze zle interpretowanych przepisów odnosnie sprawnosci kotłów
a druga sprawa z zycia wzieta czy ktoś po wymianie kotła stojacego zagowego czy innych wynalazków z lat 80 i po przejsciu na kondensat odnotował korzstci wynikajace ze sprawnosci w proporcjach 70-110% ?
czyli spadek rachunku za gaz w wielkosci min 40%
niee moze w 10% max
wiec naprawde troszke poczytajcie zanim napiszecie cos powyzej 100% ,obliczenia były tez robione i bronione na PP i wychodziło zawsze ponizej 100% biorac pod uwage tylko i wyłacznie spalanie i ciepło w kazdej pozstaci z niego wytwozone http://www.fachowyinstalator.pl/index.php/...owego-cz-2.html
Link do komentarza
Cytat

jak piszecie ze jakis kocioł ma ponad 100% to krew człowieka zalewa ,nie ma takie go kotła max to 100% nawetr biorąc to ciepło utajone ,to 100 +iles procent wynika ze zle interpretowanych przepisów odnosnie sprawnosci kotłów
a druga sprawa z zycia wzieta czy ktoś po wymianie kotła stojacego zagowego czy innych wynalazków z lat 80 i po przejsciu na kondensat odnotował korzstci wynikajace ze sprawnosci w proporcjach 70-110% ?
czyli spadek rachunku za gaz w wielkosci min 40%
niee moze w 10% max
wiec naprawde troszke poczytajcie zanim napiszecie cos powyzej 100% ,obliczenia były tez robione i bronione na PP i wychodziło zawsze ponizej 100% biorac pod uwage tylko i wyłacznie spalanie i ciepło w kazdej pozstaci z niego wytwozone http://www.fachowyinstalator.pl/index.php/...owego-cz-2.html


Nie wybrzydzaj, może te 110% to jest perpetuum mobile +10% ?
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za wszystkie podpowiedzi!
Na pewno zdecyduje się na poprawienie ocieplenia stropu na strych.
Nie wiem tylko czy ściągnąc styropian, który już ułożyłem (10 cm) i na pod niego położyć 20 cm wełny, ale wtedy nie będe mógł chodzić po tym.
Czy 30 cm docieplenia to nie za dużo?

Pozdrawiam.


napewno nie bedzie za duzo jesli chcesz po stropie chodzic to pozostae dwie mozliwosci kupic wełne bardziej sprasowana nie połtwardą tylko twardą albo zadeskowac tylko zalezy ile tego uzywasz
Link do komentarza
  • 8 lata temu...

w 10 sezonie eksploatacji padły mi 2 wymienniki w kotłach weisshaupt WTC60. nie jest to pierwszy taki przypadek (woda swiecona, zeby bylo jasne), co moze swiadczyc o wadzie wymiennkow w tych kotlach. zmieniam kotły na MCA65 DeDi, bo wychodzi niewiele drozej niz kupic wymienniki, a gwarancja 7 lat. nie odradzam weisshaupta, ale sam go juz nie kupie, bo sie zawiodłem na jakosci/ceny

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...