Skocz do zawartości

Rozbudowa domu jednorodzinnego


Recommended Posts

Witam,
w jaki sposób mogę wycenić dobudowę do istniejącego już parterowego domu jednorodzinnego dodatkowych pomieszczeń? Chodzi o dobudowę kuchni, łazienki oraz ganku tak by w domu mogła zamieszkać druga rodzina (szacuję, że będzie trzeba dobudować maksymalnie 30m). Dobudowane pomieszczenia nie mają być podpiwniczone. Nie chodzi mi nawet o jakąś super szczegółową wycenę lecz raczej o koszty poglądowe takiej inwestycji.
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Nikt? Nic?

Przecież na takim forum, w takim dziale, wątek ze sposobami wyceny oraz tworzenia kosztorysów powinien być przyklejony na samej górze. Tymczasem nikt nawet nie potrafi mi odpowiedzieć, na bardzo ogólnie zadane pytanie.

Jeżeli trafi się ktoś życzliwy i obeznany w temacie baaaardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nikt? Nic?

Przecież na takim forum, w takim dziale, wątek ze sposobami wyceny oraz tworzenia kosztorysów powinien być przyklejony na samej górze. Tymczasem nikt nawet nie potrafi mi odpowiedzieć, na bardzo ogólnie zadane pytanie.

Jeżeli trafi się ktoś życzliwy i obeznany w temacie baaaardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam


no jakbys chciał konkretnie miec wyliczone to w programie norma spokojnie to by sie policzyło ale trzeba byc troche na bierzaco zeby nie szukac sie
pozostaje karteczka chinski ołoweczek i liczyc
podpowiem jedynie ze metr szescienny betonu na fundament to koszt ok 700zł ,metry sobie obliczysz ,metr sciany zewnetrznej na gotowo to ok 150zł/m2,strop podobnie ,i dach zakładamy ze bedzie blacha to z wiezbą ok 230zł/m2
teraz jeszcze wykonczenia to juz sam musisz po markesie czy duzym sklepie polatac i zobaczyc czy płytka podłogowa za 30zł czy za 180zł bo tego to juz nikt nie podpowie
Link do komentarza
Cytat

no jakbys chciał konkretnie miec wyliczone to w programie norma spokojnie to by sie policzyło ale trzeba byc troche na bierzaco zeby nie szukac sie
pozostaje karteczka chinski ołoweczek i liczyc
podpowiem jedynie ze metr szescienny betonu na fundament to koszt ok 700zł ,metry sobie obliczysz ,metr sciany zewnetrznej na gotowo to ok 150zł/m2,strop podobnie ,i dach zakładamy ze bedzie blacha to z wiezbą ok 230zł/m2
teraz jeszcze wykonczenia to juz sam musisz po markesie czy duzym sklepie polatac i zobaczyc czy płytka podłogowa za 30zł czy za 180zł bo tego to juz nikt nie podpowie



Dzięki. Według twoich wskazówek obliczyłem, że dobudowa 23m2 + ganek 1,5m2 w stanie surowym wyniesie 35tys.zł.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki. Według twoich wskazówek obliczyłem, że dobudowa 23m2 + ganek 1,5m2 w stanie surowym wyniesie 35tys.zł.


tak jest to realny koszt
do tego jakas instalacja elektryczna ale to juz nie wiele i woda i CO i tak na to spokojnie wyleci od 3000-5000zł
i zostaje wykonczenie płytki farby itp
oczywiscie musisz sprawdzic ceny na swoim rejonie mog,ą nieznacznie odbiegac od załozen
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...