Skocz do zawartości

ciepła podłoga


Recommended Posts

Cytat

WITAM WSZYSTKICH ! PLANUJE W SWOIM DOMU CIEPŁA PODŁOGE TZ. OK25-30CM OCIEPLENIA.ABY UNIKNOC PODNIESIENIA POSADZKI W POMIESZCZENIACH CHCE AZSTOSOWAC KOLEJNOSC WARSTW JAK NA RYSUNKU. CZY KTOS Z WAS STOSOWAŁ SIE DO TAKIEGO ROZWIAZANIA?CO O TYM MYSLICIE,SA JAKIES PRZECIWSKAZANIA ?


no tyle izolacji to mija sie z celem 5-10cm to absolutne max resta to kasa wywalona w.....
Link do komentarza
OK .MOZE PRZESADZIŁEM,ALE BARDZIEJ ZALEZY MI ABY KTOS DORADZIŁ ODNOSNIE KOLEJNOSCI WARSTW TJ.JESLI SIE NIE MYLE ZAZWYCZAJ STYROPIAN KŁADZIE SIE NA PODKŁADZIE BETONOWYM CO POWODUJE PODNIESIENIE POSADZKI W POMIESZCZENIACH,TYM BARDZIEJ ZE JA PLANUJE MIN 20CM-STYROPIANU.NA RYSUNKU W MIEJSCU PODKŁDU BETONOWEGO JEST OCIEPLENIE.CZY TAK WYKONANA PODŁOGA JEST PRAWIDŁOWA ?
Link do komentarza
Cytat

OK .MOZE PRZESADZIŁEM,ALE BARDZIEJ ZALEZY MI ABY KTOS DORADZIŁ ODNOSNIE KOLEJNOSCI WARSTW TJ.JESLI SIE NIE MYLE ZAZWYCZAJ STYROPIAN KŁADZIE SIE NA PODKŁADZIE BETONOWYM CO POWODUJE PODNIESIENIE POSADZKI W POMIESZCZENIACH,TYM BARDZIEJ ZE JA PLANUJE MIN 20CM-STYROPIANU.NA RYSUNKU W MIEJSCU PODKŁDU BETONOWEGO JEST OCIEPLENIE.CZY TAK WYKONANA PODŁOGA JEST PRAWIDŁOWA ?


generalnie robi sie beton tak zwany chudy pozniej na to warstwa izolacji termicznej i reszta jak na rysunku
Link do komentarza
Cytat

no tyle izolacji to mija sie z celem 5-10cm to absolutne max resta to kasa wywalona w.....

Możesz to poprzeć jakimiś konkretnymi argumentami ?
Warunki techniczne mówią o maksymalnej przewodności cieplnej posadzki 0,45W/(m2K). Uzyskanie tego przy pomocy 5cm izolacji byłoby raczej trudne.
IMHO, wszystko zależy od tego jaką izolację mają pozostałe przegrody. Można przyjąć zasadę podobną jak w "Warunkach technicznych ..." -1,5 x U ścian zewnetrznych. Czyli np. dla ścian zewnętrznych o U=0,2W/(m2K) należałoby dać posadzkę o U=0,3W/(m2K).
Link do komentarza
Cytat

Możesz to poprzeć jakimiś konkretnymi argumentami ?
Warunki techniczne mówią o maksymalnej przewodności cieplnej posadzki 0,45W/(m2K). Uzyskanie tego przy pomocy 5cm izolacji byłoby raczej trudne.
IMHO, wszystko zależy od tego jaką izolację mają pozostałe przegrody. Można przyjąć zasadę podobną jak w "Warunkach technicznych ..." -1,5 x U ścian zewnetrznych. Czyli np. dla ścian zewnętrznych o U=0,2W/(m2K) należałoby dać posadzkę o U=0,3W/(m2K).


parametrami technicznymi tu nie zabłysne bo nie ma wyliczń w domu ale jesli masz fundamenty izolowane do okoła domu to jedyne przed czym musisz sie izolawac to prze 7-8st które jest temp gruntu ,wiec jak policzysz przełozenie temp w pomieszczeniu do tych 7st i temp pomieszczenia do temp zewnetrzej na poziomie -18st w zaleznosci od strefy klimatycznej to wyjdzie ze na podłoge wystrczy 3-7cm syropianu lub 5 wełny najwazniejsze zeby w przypaku ogrzewania podłogowego połozyc folie srebną bo czesc emisji ciepła jesl promieniowaniem
a powiedz mnie ile wełny bedziesz jkładł na strop lub stropodach z twoich wyliczeń ?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam

To jak to podnieść poziom posadzki poziom wyżej podnieść? Myślę, że jednak należy najpierw trzeba mieć 30 cm podkład betonowy, do tego izolacja, a następnie styropian 10 cm i na to czarną folię izolacyjną, siatkę zbrojeniową, wylewka 5 cm na to nałożyć matę elektryczną i bezpośrednio na elastycznym kleju. Następnie bezpośrednio kłaść na to płytki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Jak dla mnie, rozwiązanie z rysunku jest niezbyt mądre. „szlichta betonowa” ma bezpośredni kontakt z ścianą fundamentową (czerwona cegła). To powoduje ominięcie izolacji termicznej i potężny mostek termiczny. Ogrzewaniem podłogowym będziesz wtedy grzał głównie wypełnienie fundamentu (żwir i piasek).

Ale to tylko moje skromne zdanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...