Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie schody strychowe


Recommended Posts

Mi powiedziano, żeby były na zamek a nie na zatrzask. Ciężko nawet sprzedawcom wytłumaczyć. Ja kupiłam Fakro ocieplane na zamek, składane. Ale u mnie prawie nigdy nie będą uzywane ponieważ prowadzą z poddasza na częśczupełnie nieużywaną. Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mi powiedziano, żeby były na zamek a nie na zatrzask. Ciężko nawet sprzedawcom wytłumaczyć. Ja kupiłam Fakro ocieplane na zamek, składane. Ale u mnie prawie nigdy nie będą używane ponieważ prowadzą z poddasza na część zupełnie nieużywaną. Pozdrawiam


U mnie jest ta sama sytuacja więc ten sam wybór.
Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

To mają byc składane schody do sporadycznego użytku? Podstawa to odpowiedź na pytanie, co będziesz wnosił na strych i jak często? Bo jeśli strych ma być np suszarnią bielizny, to przyda się coś solidniejszego, szerszego i niezbyt stromego.


Myślę, że na strychu będę trzymał rzeczy zapomniane, lub takie z których rzadko korzystam, czyli bombki choinkowe (2 wejścia) opony letnie/zimowe (2 wejścia), ale to już ciężka sprawa. Mam nadzieje, że wytrzymają. Już zamówiłem schody Fakro 120x70 http://www.fakro.pl/htmli/165.php

Cytat

Witam,

A ja polecam czeskie metalowe, bardzo łatwo się rozkładają ( jedną ręką ) ,a po rozłożeniu przeguby służa za poręcze:
pozdrawiam:

DarekDzięki za zdjęcia. Tak z ciekawości to ile kosztowały te schody? No i jak to firma lub jak rozpoznać, że to ten model schodów, które Ty masz? Ja za swoje zapłacę 385 zł.

Cytat

Całkiem fajne. A jak poradziliście sobie z izolacją cieplną w tym miejscu? Bo w końcu na strychu może być dużo chłodniej.U mnie strych jest ocieplany, ale nie ogrzewany. Myślisz, że będzie duża różnica temperatur między poddaszem a strychem?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Myślę, że na strychu będę trzymał rzeczy zapomniane, lub takie z których rzadko korzystam, czyli bombki choinkowe (2 wejścia) opony letnie/zimowe (2 wejścia), ale to już ciężka sprawa. Mam nadzieje, że wytrzymają. Już zamówiłem schody Fakro 120x70 http://www.fakro.pl/htmli/165.phpDzięki za zdjęcia. Tak z ciekawości to ile kosztowały te schody? No i jak to firma lub jak rozpoznać, że to ten model schodów, które Ty masz? Ja za swoje zapłacę 385 zł.U mnie strych jest ocieplany, ale nie ogrzewany. Myślisz, że będzie duża różnica temperatur między poddaszem a strychem?Witam,

Schody których fotki zamieściłem w poprzednim poście są opisane: " Lusso"' , to chyba nazwa firmy, ceny nie pamiętam ( ale nie były jakoś wybitnie kosztowne, bo tego bym nie zapomniał ). Co do ocieplenia , to u mnie mam wełnę położoną w przestrzeni stropowej nad poddaszem, ale także w przestrzeni nad strychem do samej kalenicy, więc problemu z oziębianiem poddasza nie zauważam, na strychu jest trochę zimniej ale poddasze się nie wychładza.

pozdrawiam:

Darek
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 5 lata temu...

Witam.
Ja jak kupowałem schody na strych to chciałem kupić w miarę porządne ( chociaż nie używał bym ich często)chodziło mi żeby były dobrze ocieplone. Jak chodziłem po sklepach i widziałem te płyty które mają po 3 cm wraz ociepleniem to sobie dałem spokój z drogimi chodami. Kupiłem w miarę tanie schody strychowe i sam je chciałem ocieplić. Właśnie ostatnio znalazłem filmik jak sobie gościu docieplił schody.

https://www.youtube.com/watch?v=9AYmC0AUOwg

Więc jak schody nie są często używane to raczej nie ma sensu kupować drogich włazów tylko dobrze je zabezpieczyć.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ścianka klasyczna 24, miałem na myśli to ze kątownik myśle ze przynajmniej 10 cm x 10 to musiałbym bloczek stawiać na nim. Można tak ?
  • takie sensacje, że coś pomoże na rdzę grusz i jałowców są błędne. Faktem jest sposób podany i stosowany przez pracownice(dla użytkowników profesjonalnych). Należy w  tym wypadku opryskać grusze wiosną 2 razy całkiem dokładnie w okresie nabrzmiewania pąków i kwitnienia. Jedyny środek to Score, i niestety musi być temperatura od +12 C wzwyż, najlepiej 8 godzin do 3 dni bez opadów. Miedziany i pudrowanie nie działają wcale. Jeżeli jałowce są zaatakowane, to jest zbyt późno, by je uratować, to już trwa ponad rok. Wprawdzie uratowałem róże  z żółtaczki astra srebrem i czymś tam, ale tego się nie da zrobić. Obecnie bukszpany należy opryskiwać 10 razy w roku Mospilanem na ćmę. To straszne.
  • 1. no  w wikipedii tego nie znajdziesz 2. ja nic nie muszę opierać niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś 3. popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja? znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko     to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...
  • 1. Pod jakimi warunkami? 2. No to opieraj - na swoją odpowiedzialność. Ja w życiu na cegle 12 nie oparłbym stropu żelbetowego o rozpiętości 3 m, albo więcej. 3.Jedynym murem wg mnie konstrukcyjnym o grubości 12 cm mógłby być żelbet. Tak jak wyżej napisałem. Albo konstrukcja stalowa - ale to juz nie mur. Jak ci sie strop lekko ugnie i dociśnie ściankę, działową, to bedzie lekko. Ale oparty będzie na ścianach konstrukcyjnych.   Oparcie stropu - to nie żarty. A ty retro, zapytaj żony, czy na ściance działwej opiera strop żelbetowy. I przykładaj taką smą miare do bezpieczeństwa konstrukcji, jak do swojej elektryki.
  • Masz belkę na 13 cm szerokie. Blachy z boku + łebki śrub - to jakieś 2 cm więcej. Z okladem ( razem ze szczeliną powietrza koło belki) będzie 16 - 17 cm. To co za problem obmurować to ceglą czy bloczkami na zaprawie cementowej czy innej? Normalnie murujesz z dziurami na belkę. A jeśli to nie mur, tylko ścianka kolankowa - to przecież ona powinna być za czołem belki przy zewnętrznymlicu muru. To nawet nie trzeba belek obmurowywać, chyba że masz jakieś grube te ścianki kolankowe.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...