Skocz do zawartości

Jakie schody strychowe


Marcin123

Recommended Posts

Cytat

Mi powiedziano, żeby były na zamek a nie na zatrzask. Ciężko nawet sprzedawcom wytłumaczyć. Ja kupiłam Fakro ocieplane na zamek, składane. Ale u mnie prawie nigdy nie będą używane ponieważ prowadzą z poddasza na część zupełnie nieużywaną. Pozdrawiam


U mnie jest ta sama sytuacja więc ten sam wybór.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To mają byc składane schody do sporadycznego użytku? Podstawa to odpowiedź na pytanie, co będziesz wnosił na strych i jak często? Bo jeśli strych ma być np suszarnią bielizny, to przyda się coś solidniejszego, szerszego i niezbyt stromego.


Myślę, że na strychu będę trzymał rzeczy zapomniane, lub takie z których rzadko korzystam, czyli bombki choinkowe (2 wejścia) opony letnie/zimowe (2 wejścia), ale to już ciężka sprawa. Mam nadzieje, że wytrzymają. Już zamówiłem schody Fakro 120x70 http://www.fakro.pl/htmli/165.php

Cytat

Witam,

A ja polecam czeskie metalowe, bardzo łatwo się rozkładają ( jedną ręką ) ,a po rozłożeniu przeguby służa za poręcze:
pozdrawiam:

Darek



Dzięki za zdjęcia. Tak z ciekawości to ile kosztowały te schody? No i jak to firma lub jak rozpoznać, że to ten model schodów, które Ty masz? Ja za swoje zapłacę 385 zł.

Cytat

Całkiem fajne. A jak poradziliście sobie z izolacją cieplną w tym miejscu? Bo w końcu na strychu może być dużo chłodniej.



U mnie strych jest ocieplany, ale nie ogrzewany. Myślisz, że będzie duża różnica temperatur między poddaszem a strychem?
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że na strychu będę trzymał rzeczy zapomniane, lub takie z których rzadko korzystam, czyli bombki choinkowe (2 wejścia) opony letnie/zimowe (2 wejścia), ale to już ciężka sprawa. Mam nadzieje, że wytrzymają. Już zamówiłem schody Fakro 120x70 http://www.fakro.pl/htmli/165.php



Dzięki za zdjęcia. Tak z ciekawości to ile kosztowały te schody? No i jak to firma lub jak rozpoznać, że to ten model schodów, które Ty masz? Ja za swoje zapłacę 385 zł.



U mnie strych jest ocieplany, ale nie ogrzewany. Myślisz, że będzie duża różnica temperatur między poddaszem a strychem?



Witam,

Schody których fotki zamieściłem w poprzednim poście są opisane: " Lusso"' , to chyba nazwa firmy, ceny nie pamiętam ( ale nie były jakoś wybitnie kosztowne, bo tego bym nie zapomniał ). Co do ocieplenia , to u mnie mam wełnę położoną w przestrzeni stropowej nad poddaszem, ale także w przestrzeni nad strychem do samej kalenicy, więc problemu z oziębianiem poddasza nie zauważam, na strychu jest trochę zimniej ale poddasze się nie wychładza.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Witam.
Ja jak kupowałem schody na strych to chciałem kupić w miarę porządne ( chociaż nie używał bym ich często)chodziło mi żeby były dobrze ocieplone. Jak chodziłem po sklepach i widziałem te płyty które mają po 3 cm wraz ociepleniem to sobie dałem spokój z drogimi chodami. Kupiłem w miarę tanie schody strychowe i sam je chciałem ocieplić. Właśnie ostatnio znalazłem filmik jak sobie gościu docieplił schody.

https://www.youtube.com/watch?v=9AYmC0AUOwg

Więc jak schody nie są często używane to raczej nie ma sensu kupować drogich włazów tylko dobrze je zabezpieczyć.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...