Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
boas43

Ciekawy artykuł

Recommended Posts

Moim zdaniem fenomenalny przewodnik dla kogoś, kto przymierza się do wykonania instalacji z miedzi i chciałby uniknąć różnych pułapek. Dzięki za wskazanie tej strony, [b]boas43[/b].

Możesz znać lub nie. Tak czy siak. nie dopilnujesz instalatorów. Mogą też być złośliwi i świnie podkładać. Miedź w tym pomaga.
Oj, stare dobre czasy, gdzie spawać trzeba było umieć, a i gwintownic było niewiele; o viraxach nie wspomnę.
Teraz to się "fahofcuf" narobiłoooo...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A co to są te "panele zwykłe"?   Te podłogowe, tradycyjne już, są wykonane z płyty HDF, zabezpieczonej przeciwwilgociowo (w umiarkowanym stopniu), pokryte są, czyli laminowane warstwą ochronną od dołu, czyli "lewej" strony, oraz ozdobną od właściwej, użytkowej strony. Ta warstwa ozdobna wykonana jest z laminatu - warstwy ozdobnej o ścieralnej o dużej wytrzymałości mechanicznej. (https://www.krono-original.com/pl-pl/co-to-jest-laminat Czasem gwarowo, o takich podłogach niektórzy mówią wprost  -laminat...   Stosunkowo niedawno wprowadzono do handlu płyty wykonane z odpowiednio wykończonego PCV i nazwano je panelami winylowymi...
    • Nie mogę/nie umiem (?) otworzyć tych obrazków...
    • Gość Emeryt 1234
      750 000 zł z zakupem działki czy bez zakupu działki ?
    • Nic nie wiem o lokalizacji tych paneli -  sypialnia, kuchnia, salon, holl...- nic nie wiem o ilości osób mających chodzić po tej podłodze, ilości psów i kotów, obecności kominka w salonie, piętrze, na którym ma być ułożona podłoga... To wszystko ma  - większe lub mniejsze - znaczenie...   Panele na pewno zdają egzamin w różnych warunkach, pod warunkiem dobrania odpowiedniego wyrobu do miejsca montowania... Pierwsze panele, jeszcze TYLKO klejone, układałem u siebie na początku dziewięćdziesiątych lat ubiegłego wieku... niemieckie, KRONOSPAN o ile pamiętam, tylko takie były w handlu... wymieniłem je na nowsze przy remoncie kapitalnym mieszkania jak miały dziesięć lat... mieszkanie na IX piętrze, więc piasku praktycznie się nie nanosiło, bardzo dobrze zdawały egzamin przy trójce dzieci (z mnóstwem koleżeństwa ), jamniku i kocie... Cena paneli w tamtym czasie była stosunkowo wysoka, ale zadecydowało to, że sam je kładłem i to, że następnego dnia po ułożeniu (klej musiał wyschnąć) już się mieszkało...   Podczas swojej działalności położyłem setki metrów paneli w różnych lokalizacjach i - o ile wiem - zdawały egzamin...   W obecnym mieszkaniu również mam panele... rozmaitość wzorów, jakości, wytrzymałości dzisiaj może zadowolić większość wymagań... ceny różniste... można na przeczekanie ułożyć coś tańszego i po paru latach wymienić na drewno, jak odbuduje się nieco zawartość portfela
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...