Skocz do zawartości

Obalamy mity o oknach z PVC


Recommended Posts

Nie do końca prawdą jest, że się nie wypaczają!!! Mamy okna profili Veka od znanego wytwórcy (nie firmy \"krzak\") i niestety przez kilka miesięcy \"walczyliśmy\" z firmą o naprawę, ponieważ pionowe elementy okna \"wklęsły się\" i szpara między oknem a ramą powodowała wdmuchiwanie powietrza a zimą przy dużym mrozie na całej wysokości był lód. Naprawa polegała na wyjmowaniu szyby i wstawianiu między ramę a szybę elementów rozpychających. Wizyt reklamacyjnych było wiele,na skutek naszych interwencji przyjechał nawet wysoki rangą przedstawiciel Veki. Po jakimś czasie (około roku) udało się \"uszczelnić\" okna.
Link do komentarza
co to za bzdury to mają być argumenty,że nie żółkną bo ... ??? przecież żółkną i wypaczają się ,pomimo prawidłowego montażu co rok lub dwa trzeba je regulować A ile w Polsce zamontowanych okien jest renomowanych firm ??? A ilu deweloperów np. w Wielkopolsce montuje okna nie najtańsze tylko renomowane???
Link do komentarza
Cytat

A mi sprzedawca moich okien drewnianych powiedział, że okna plastikowe jak i drewniane mają podobne właściwości a wybór jest uzależniony od przekonań kupującego. Tylko skąd biorą się te przekonania?


Stąd, że każda sroczka swój ogonek chwali, ja lubię plastiki, Ty drewniaki i ok bo ja mieszkam u siebie, a Ty u siebie. A my Polacy jesteśmy tak tolerancyjnym narodem, że najchętniej każdego ubralibyśmy tak samo, kazali mieszkać tak samo i jeszcze wiele innych aspektów życia można by wymieniać, więc na siłę trzeba wszystkim narzucić swoje zdanie, a jak się nie da to obrazić, wyśmiać itp byle było po naszemu. Ja tak się czasem zastanawiam czy komuna naprawdę już minęła.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam pytanie czy w polsce mozna kupic okna , ktore na zewnatrz sa plastikowe lub aluminiowe , a wewnatrz drewniane, pozdrawiam



Oczywiście, że mozna kupić, a robi je kilkudziesięciu co najmniej producentów. W moim poradniku znalazłem co prawda tylko dwóch, ale inni robią to podobnie. Parametry akurat Sokółki znajdziesz tu: http://www.aktywneokna.pl/boutique/ka_ELITEALU-92+.php .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
A Ja mam okna 22-letnie PCV dom 400 m na 32 okna 32 rozszczelnione ,skrzypiące i odbarwione ,na szczęście tylko od środka .Oczywiście okna znanego i reklamowanego w całej POLSCE producenta! POZDRAWIAM I ŻYCZE DŁUGIEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA ABY DRZEWA Z KTÓRYCH BĘDĄ ZROBIONE WASZE TRUMNY ROSŁY JAK NAJ DŁUŻEJ.
Link do komentarza
Cytat

A Ja mam okna 22-letnie PCV dom 400 m na 32 okna 32 rozszczelnione ,skrzypiące i odbarwione ,na szczęście tylko od środka .Oczywiście okna znanego i reklamowanego w całej POLSCE producenta!
POZDRAWIAM I ŻYCZE DŁUGIEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA ABY DRZEWA Z KTÓRYCH BĘDĄ ZROBIONE WASZE TRUMNY ROSŁY JAK NAJ DŁUŻEJ.



To by znaczyło, że masz okna plastikowe z 1987 roku... icon_eek.gif Co to był za producent, a do tego "znany"? Może wrzuciłbyś jakieś fotki i pokazał jak wygladaja te okna po 20 latach użytkowania? Byłoby pewnie ciekawie... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość hannaloboda
Okna plastykowe w użytkowaniu nie są szkodliwe, natomiast w czasie pożaru zmieniają pomieszczenie w komorę gazową. W niektórych obiektach użyteczności publicznej, np w szpitalach jest zakaz stosowania wyrobów z PCV
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Nabity w PVC
Miałem drewniane okna (24 letnie). Postanowiłem wymienić na okna z PVC w "renomowanej"(tak mi się wydawało) firmie Okno-Res Grupa Pruszyński. Po zamontowaniu 4 okien w dwóch okazało się, że trzeba wymienić 2 skrzydła, czekałem ponad 2 miesiące zanim mi je wymienili (serwis katastrofa). Gdy przyszła zima okazało się , że okna są nieszczelne. Po długim okresie czekania serwis przyjechał (2 razy) wyregulował ... ale okna dalej są dalekie od szczelności. PVC nigdy więcej, tylko drewniane.
Link do komentarza
Cytat

Miałem drewniane okna (24 letnie). Postanowiłem wymienić na okna z PVC w "renomowanej"(tak mi się wydawało) firmie Okno-Res Grupa Pruszyński. Po zamontowaniu 4 okien w dwóch okazało się, że trzeba wymienić 2 skrzydła, czekałem ponad 2 miesiące zanim mi je wymienili (serwis katastrofa). Gdy przyszła zima okazało się , że okna są nieszczelne. Po długim okresie czekania serwis przyjechał (2 razy) wyregulował ... ale okna dalej są dalekie od szczelności. PVC nigdy więcej, tylko drewniane.


To nie wina PVC tylko kiepskiego wykonania - materiał w tym przypadku nie ma znaczenia.
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie tematu: brak szczelność i żółknięcie. Te okna mają 13 lat.


Szkoda, że nie mam zdjęcia okien drewnianych, które miały 7 lat (wymieniliśmy je 8 lat temu, po pierwszej zimie za pożyczone pieniądze) - szpary w nich były takie, że gdy nie wpychałam między nie pieluch tetrowych (uszczelki nie wystarczały) to w domu normalnie prószyło śniegiem, o lodzie na szybie nie wspomnę.
Wszystko zależy na jakie okna się trafi. Ja mam w kuchni i w pokoju obok okna PVC białe i nie zmieniły koloru nawet ciut (mam porównanie bo sąsiadka wymieniała swoje w tym no już w zeszłym roku), okucia też sprawują się wspaniale, w dużym pokoju mam okna PVC 12 letnie, właściwie w tym roku będą miały 13 lat (wymieniał je poprzedni właściciel) i z nimi też wszystko jest ok, ale mam w jednym pokoju okna 6 letnie PVC no i tu już z okuciami jest problem, a może z montażem nie wiem bo okna po prostu się zacinają i z pozycji uchylnej ciężko je zamknąć. Problem pojawił się już w pierwszym roku użytkowania, ale serwis przyjechał wymienił jakąś pierdołkę i było dobrze do zeszłego roku. A okna były kupowane w tej samej firmie, ale w odstępie dwóch lat.
Dołączam zdjęcia tych 13 letnich okien dodam, że były robione dzisiaj przy temp zew - 140 C i nie były myte od listopada, a na śląsku naprawdę szybko się brudzą.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


Więc na prawdę wszystko zależy jak się trafi.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Obecnie wymieniłem okna na pvc kolor i jestem załamany bo okropnie śmierdzą, nawet nie potrafię opisać tego smrodu. Chyba jest z nimi coś nie tak wszyscy mówią, że nie powinny tak śmierdzieć. Będę je reklamować ciekawe co powiedzą...
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość 15 lat i trzeba wymieniać
okna plastikowe to krótkotrwałe rozwiązanie, plastik pod wpływem nasłonecznienia, wody i powietrza utlenia się, wykrusza i połyskuje. Jeśli chcecie wiekuistych okien to jedyną możliwością jest drewno (z konserwacją nawet 100 lat). Cena jest faktycznie wyższa, ale łatwo o tańsze małe firmy, które cechują się taką samą lub nawet wyższą jakością niż te renomowane marki.
Link do komentarza
Szczerze wątpię czy kształtownik stalowy ocynkowany , jest lekiem na odkształcanie profili PCV . Mam takie okno zakupione w dużej znanej w całej Polsce firmie Budvar . Nie jest to firma krzak więc chyba ten kształtownik faktycznie tam jest , w dodatku reklamują się że te kształtki są na rogach zgrzewane w unikalny i tylko tej firmie przynależny sposób .
Okno wygięło się tragicznie i to tak mocno że okucia nie są w stanie wejść na zaczepy i urwało się z jednej strony .
Inne okna mam bez tych wkładek i są w miarę proste .
Wychodzi więc na to że obalacze mitów tworzą kolejny mit .Czy jakoś tak . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Zajmujemy się montażem nawiewników okiennych i codziennie montujemy w istniejących oknach PCV które maja nawet powyżej 15 lat.
Zauważamy że okna PCV czasem są do regulacji ale zazwyczaj są to okna dużych wymiarów np 150x150 lub drzwi balkonowe obciążenia skrzydeł powodują większy nacisk na zawiasy i inne elementy.

Funkcja mikrowentylacji w oknach PCV powoduje że uszczelki w okresie zimowym zamarzają co doprowadza do szybszego uszkodzenia uszczelek.

Na oknach PCV nie widać żadnych żółknięć chyba że jest to efektem grzybów pleśni z powodu braku sprawnej wentylacji.




Palenie papierosów w pokoju oraz większa ilość tłuszczu np w kuchni powoduje żółkniecie okien ale również farb !


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...