Skocz do zawartości

Kominek kontra telewizor


Marcin123

Recommended Posts

Ja nie mam telewizji więc mam problem z głowy <cwaniak>

Ale kominek kontra telewizor jest to rzeczywiscie problem - także w domu moich rodziców. Najlepszym rozwiązaniem sa osobne pokoje, gdy nie ejst to możliwe radze ustawienie telewizora na ścianie przeciwległej do kominka - najlepiej delikatnie po skosie by nie stanowił bezposredniej konkurencji i przeciwagi.

Dobrym rozwizaniem jest też ukrycie telewizora - w szafce, za obrazem itp. Jeste teraz sporo rozwiązań i pomysłów na takie problemy. Wtedy korzystamy z niego tylko wtedy, gdy musimy, chcemy. A w sytaucji, gdy jest on niepotrzebny, nikt nawet nie zauwazy jego obecności w salonie. icon_smile.gif))
Link do komentarza
podobno jak się gapić ciągle w ogień to się zejszczać można, więc wybór albo gapienie się w kominek albo w tv nie jest dobrym rozwiązaniem
ja mam jedno obok drugiego, więc dla przeciwwagi mogę puścić w tv motyw z wodą
moim zdaniem jest git,
tv na godzinie 12, kominek w narożniku - godz 13 (albo 1 jak kto woli)
nic ni trzeba ukrywać, ani dobudowywać dodatkowych sal projekcyjnych
o właśnie, jeszcze to zostało do zrobienia (ekran znad tv, coby dołożyć cali w razie potrzeby)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

an-bud .... rewelacja ten kominek dwustronny .... icon_smile.gif


mój tylko projekt i wykonanie icon_confused.gif

Cytat

Mi tam się podoba. Grunt żebyś z domciu nie zrobił kotłowni to wszystko będzie ok. icon_smile.gif


Z kotłownią to zależy od domu i wykonania kominka, można zrobić kominek kilka razy wydajniejszy w takim samym domu.
w "zwykłym" tzn. normowo ocieplonym byle co będzie kotłownią (jako jedyne ogrzewanie), w energooszczędnym będzie prawie wygodnym ogrzewaniem, a w pasywnym dobrze zrobiony kominek..... cięzko będzie się Ci doczekać palenia.
Link do komentarza
Cytat

Z kotłownią to zależy od domu i wykonania kominka, można zrobić kominek kilka razy wydajniejszy w takim samym domu.
w "zwykłym" tzn. normowo ocieplonym byle co będzie kotłownią (jako jedyne ogrzewanie), w energooszczędnym będzie prawie wygodnym ogrzewaniem, a w pasywnym dobrze zrobiony kominek..... cięzko będzie się Ci doczekać palenia.


...w pasynym domku mam zamiar prawie cala zime uzywac kominek - ale taki ,ktory nie bedzie za bardzo ogrzewal wnetza icon_wink.gif
Link do komentarza
Jako główne źródło ciepła w domu?


Ja nie pisałem ze mam jakieś problemy, kominek sprawuje się ok. Co nie zmienia faktu ze jest uciążliwy. Chyba ze ktoś nie pracuje to się może bawić. Poza tym wolę systemy bezobsługowe.

Kominek używam od ok 10 lat , najpierw z otwartą komora spalania a teraz z zamknięta. Nie ma to jak w jesienne wieczorki popatrzeć na żywy ogień icon_smile.gif Ale nie jako główne źródło ciepła w domu. To uważam za masochizm.

Link do komentarza
Tak, jako główne źródło ciepła. W innym urządzeniu nie rozpalamy. Dom nie jest ocieplony, jednak temperaturę utrzymuje całkiem nieźle. Kominek ma kratki na dwa pomieszczenie i nakładkę wodną na 4 grzejniki. Nie odczuwam w związku z tym żadnych uciążliwości. Wkład ma dobrą sprawność i zużywa niewiele drzewa by ogrzać dom. Ale to tylko dowód na to, że są kominkarze i kominkarze, jeden potrafi dobrać urządzenie ale się ceni, innemu płaci się mniej na pozór oszczędzając.
Link do komentarza
Cytat

Kominek używam od ok 10 lat , najpierw z otwartą komora spalania a teraz z zamknięta. Nie ma to jak w jesienne wieczorki popatrzeć na żywy ogień icon_smile.gif Ale nie jako główne źródło ciepła w domu. To uważam za masochizm.


no ja tez troche...... icon_confused.gif
... dlatego kominek ma sluzyc u mnie w domu bardziej jako dekoracja ...
(jakos nie wyobrazam sobie romantycznej kolacji ze spoconymi goscmi przy stole- bo kominek mam w jadalni , naprzeciwko otwartej kuchni icon_lol.gif icon_razz.gif )
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Wnetrze piękne brawo! Wyjątkowo mi się spodobało. Ale to chyba bardzo duży salon prawda?
Ja korzystam z kominka drugi sezon i do dziś nie mam pojęcia co to znaczy zrobić kotłownie z salonu. Jasne, jak nie mam czasu palić albo mi się nie chce to nie palę i grzeje gaz, ale kominek bardzo często i jako jedyne grzanie cały okres przejściowy. Korzystanie z kominka u nas wygląda tak- przynosimy specjany odkurzacz do kominka, w 5 minut czyścimy popiół, przynosimy jeden kosz drewna (jest na niego miejsce pod komnikiem), układamy, zapalamy, potem dorzucamy co jakiś czas po jednym. I tyle. Pod kominkiem stoi sobie schowany we wnęcie kosz drewna. Obok ładne estetyczne akcesoria na stojaczku. TYle tej kotłowni.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A czy rzeczywiście jest tu jakiś problem? Faktycznie słabym rozwiązaniem jest telewizor obok kominka. Ale w sporym salonie chyba nie będzie z ich pogodzeniem żadnego problemu. Ja sugeruję, aby kominek i telewizor stał naprzeciwko kominka, oczywiście do tego jest potrzebne kilka ładnych metrów odstępu. Kominek to swietna sprawa i wobec alternatywy zdecydowałbym się na niego.
Link do komentarza
Witam!
jak dla mnie wybór jest prosty - kominek!
Chyba nic tak nie podkreśla ciepła naszego salonu jak kominek. Problem może się pojawić jedna w momencie, w którym robiąc aranżacje wnętrz nie przewidzieliśmy miejsca na kominek icon_smile.gif
Trzeba zadać sobie pytanie - co nas bardziej relaksuje i odpręża: siedzenie na kanapie przed telewizorem czy lampka wina przy kominku icon_smile.gif
pozdrawiam! Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zdecydowanie kominek icon_smile.gif Według zasad feng shui najlepiej gdyby stał na południowej ścianie, albo północno-wschodniej, będzie zapewniona harmonia i pozytywny przepływ energii. Salon ma być przecież miejscem odpoczynku po ciężkim dniu jak również miejscem spotkań i rozmów. icon_wink.gif



Najlepiej dla kominka jest jak stoi w centralnej części domu, a komin wychodzi prawie w kalenicy icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy waszym zdaniem telewizor powinien stać w salonie, gdzie jest kominek? A może ze sobą "konkurują" i źle by to wyglądało? Trzeba by jeden z pokoi przeznaczyć wyłącznie do oglądania telewizji.



Jeden pokój przeznaczyć do oglądania telewizji to tak jakby Donalda zadomowić u siebie w domu. Ja już na niego patrzeć nie mogę, co włączę telewizor to Donald z przystawką.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
Jeśli masz to dopiero w planach... to kombinuj jak to zmienić.
Obraz palącego się ognia i obraz na ekranie TV będą się kłócić i męczyć wzrok.
Nie na darmo się mówi - magia ognia... palące się szczapy absorbują wzrok i uwagę.
No chyba że kominek będzie używany od wielkie dzwonu... to co innego icon_wink.gif
Link do komentarza
U nas jak przyjechali montowac kominek, pytali czy zrobic dodatkowe zabezpieczenie, zeby mozna bylo blisko uzywac telewizora. Pytalam czemu o to pytaja, a oni wprost - bo jest taniej, jak zrobia tak normalnie.
Ja sie zdziwilam, ze to nie jest norma, takie zabezpieczenie i dla pewnosci wzielismy ją za te 100 zł :P
Link do komentarza
Cytat

U nas jak przyjechali montowac kominek, pytali czy zrobic dodatkowe zabezpieczenie, zeby mozna bylo blisko uzywac telewizora. Pytalam czemu o to pytaja, a oni wprost - bo jest taniej, jak zrobia tak normalnie.
Ja sie zdziwilam, ze to nie jest norma, takie zabezpieczenie i dla pewnosci wzielismy ją za te 100 zł :P



Jak wyglądało to zabezpieczenie? Płyta KG koloru różowego?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ja mialam w zamiarze osobny pokoj telewizyjny i rzeczywiscie tak jest, ale domownicy uparli sie, zeby byl tez "podreczny" telewizor w salonie. no i zrobilsmy tak, ze bedzie on rzeczywiscie w salonie, ale na innej scianie nic kominek i do tego nieduzy, bialy - nierzucajacy sie w oczy i pasujacy do reszty otoczenia. mysle, ze mozesz rozwazyc taka opcje polaczemia telewizora z kominkiem. w takim ustawiemiu nie konkuruje on z kominkiem, bo glowne miejsce zajmuje wlasnie kominek (tak tez sa ustawione sofy) a delikatny telewizor to nawet dodatek.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...