Skocz do zawartości

Uwaga na drzwi KMT


Recommended Posts

Gość Razmes
8 minut temu, tofel3 napisał:

Dlaczego ?

Są otwory na dyble, w które normalnie wkłdam palec i jes dziura w którą można wlać piankę.

Na te otwory są specjalne zatyczki, bo bez nich Ci może wiać chłodem...

5 minut temu, tofel3 napisał:

Ciekawe jak wtedy drzwi będą się domykać, Elektrozaczep + zamek rolkowy

Albo będą się mocno zatrzaskiwać w dalszym ciągu, albo poluzujesz o jeden ząbek i przy otwieraniu drugich drzwi z wiatrołapu do domu same pod wpływem ciśnienia Ci się otworzą :)

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, tofel3 napisał:

Specjalne zatyczki powiadasz ?

Każde drzwi z metalową futryną posiadają takie zaślepki maskujace pod kolor futryny, nawet drzwi madeinchina takie coś mają.

Link do komentarza
Gość mhtyl
4 minuty temu, tofel3 napisał:

Na innym forum ktoś napisał że przy oscieżnicy aluminiowej nie powinno być takiego problemu.

A uzasadnił dlaczego? Przecież aluminium to też metal.

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 minut temu, bpazdan napisał:

wieje poniewaz skrzydlo jest krzywe i nie dociska uszczelki

Dlatego poradziłem zamontowanie tej uszczelki.

15 minut temu, tofel3 napisał:

 

_19.jpg

Takie zaslępki ?

To zależy jakie masz otwory, czy one prostokątne czy okrągłe.

Link do komentarza
10 godzin temu, tofel3 napisał:

Zaślepek nie znalazłem, a co wentylacji to za bardzo nie ma jak.

Wentylacja w tym przypadku nic nie, a może nawet zaszkodzić bo wychłodzisz wiatrołap i drzwi z wiatrołapu do wewnątrz mogą się "pocić".

Zaślepki nic też tu nie pomogą, one spełniają jedyne funkcję ozdobną.

Link do komentarza
Gość Razmes

Jeżeli z zewnątrz nie jest to jeszcze do końca wykończone, to przez zaślepki może ciągnąć zimne powietrze.

Punkt rosy jest raczej ciężki do określenia bo zależy od wielu zmiennych. Doradź inne rozwiązanie.

Link do komentarza

Inne rozwiązanie? Wymienić drzwi z futryną drewnianą i skrzydłem z drewna.

Punkt rosy? chyba nie w tym przypadku.

Co ma wiać przez otwory gdzie powinny być zaślepki jak futryna obrobiona pianką a futryna ma profile zamknięte, jedyna przyczyna pocenia się drzwi to mostek który występuje przy dużej różnicy temperatur wew/zew. Jedyne na "dziś" rozwiązanie to uszczelnienie uszczelką o której wyżej pisałem.

Link do komentarza
Gość Razmes

Pocić, to się możesz przy nadmiernym wysiłku. Wtedy usuwasz wodę. Drzwi wody nie usuwają.

Profile są zamknięte, ale nie w każdym miejscu. Kwestia odpowiedniego montażu.

Drzwi drewniane? Czyli doradzasz wydanie 5 tys w górę? Największe zaskoczenie nastąpi później, gdy szyld "będzie się pocił"

Link do komentarza
11 godzin temu, Razmes napisał:

Pocić, to się możesz przy nadmiernym wysiłku. Wtedy usuwasz wodę. Drzwi wody nie usuwają.

Profile są zamknięte, ale nie w każdym miejscu. Kwestia odpowiedniego montażu.

Drzwi drewniane? Czyli doradzasz wydanie 5 tys w górę? Największe zaskoczenie nastąpi później, gdy szyld "będzie się pocił"

 

13 godzin temu, mhtyl napisał:

jedyna przyczyna pocenia się drzwi to mostek który występuje przy dużej różnicy temperatur wew/zew.

Wyjaśniłem wcześniej co miałem na myśli pisząc (porównując) o poceniu się drzwi.

Chcesz powiedzieć, że profile nie są zamknięte w każdym miejscu ale to kwestia odpowiedniego montażu, czyli mam rozumieć jak dobry montaż to profile będą zamknięte a jak zły montaż to profile będą otwarte. Otóż te zaślepki i dziury/miejsca na te zaślepki we futrynie nic nie ujmują jej funkcjonalności i nie maja wpływu na ten dyskomfort jaki ma kolega  tofel3, nie dorabiaj teorii spiskowej do braku zaślepek a skraplaniem się wody na drzwiach.

5 tys za drzwi? gdzie i skąd masz takie cenniki. Oczywiście, można i też zapłacić za drzwi zewnętrzne 20-30 tys, ale większość tu budujących inwestorów na pieniądzach nie śpi.

Link do komentarza
Gość Razmes
20 godzin temu, Razmes napisał:

Doradź inne rozwiązanie.

20 godzin temu, mhtyl napisał:

Inne rozwiązanie? Wymienić drzwi z futryną drewnianą i skrzydłem z drewna.

8 godzin temu, tofel3 napisał:

Panowie przecież nie będe wymieniał nowych drzwi.

7 godzin temu, mhtyl napisał:

Nikt Ci nie każe wymieniać:icon_biggrin: Założyłeś uszczelkę?

Zabawny jesteś, serio :)

 

7 godzin temu, mhtyl napisał:

5 tys za drzwi? gdzie i skąd masz takie cenniki. Oczywiście, można i też zapłacić za drzwi zewnętrzne 20-30 tys, ale większość tu budujących inwestorów na pieniądzach nie śpi.

Od takiego pułapu raczej startują drzwi drewniane. Nie sosnowe od lokalnego stolarza...

 

Link do komentarza

arttr

16 minut temu, Razmes napisał:

Zabawny jesteś, serio :)

 

 

 

Zabawny to ty jesteś. Doradziłeś coś? Bo nie zauważyłem nic konkretnego oprócz teorii bliżej niekreślonych z punktem rosy na czele:icon_biggrin:

Wymiana drzwi na drewniane tyczyła się Twojego zapytania i nie ma nic wspólnego z doradzaniem  dla tofel3 aby drzwi wymieniał. 

18 minut temu, Razmes napisał:

 

 

Od takiego pułapu raczej startują drzwi drewniane. Nie sosnowe od lokalnego stolarza...

 

Chcesz teraz kolejny temat rozwalać? Nie dostrzegłem aby kogoś z tu piszących interesowała cena drzwi drewnianych, a bynajmniej tu nie temat o "ile kosztują drzwi drewniane".

Link do komentarza
Gość Razmes

Zaproponowałem zaślepienie otworów, wyśmiałeś. Stwierdziłeś, że profil zamknięty, więc nic tam wiać nie może. Nie wykazałem, że ma to coś wspólnego z wodą na drzwiach. A propos tego doradziłem raczej wentylację pomieszczenia ( nie przewietrzanie). A wiać może, bo już to przerabiałem. Ale skoro w internecie o tym nie piszą, to widocznie mi się zdawało...

Link do komentarza

 

6 minut temu, Razmes napisał:

Zaproponowałem zaślepienie otworów, wyśmiałeś.

Jesteś jakiś masochista, pokaż mi gdzie Cię wyśmiałem. Zwrócenie uwagi w sposób subtelny i uargumentowanie tego to nie wyśmianie jakie ty stosujesz.

13 minut temu, Razmes napisał:

.A propos tego doradziłem raczej wentylację pomieszczenia ( nie przewietrzanie). 

To jest wiatrołap a nie pomieszczenie mieszkalne, jeszcze się nie spotkałem ani nie słyszałem aby wiatrołapie ktoś montował wentylację.

8 minut temu, Razmes napisał:

 A wiać może, bo już to przerabiałem. Ale skoro w internecie o tym nie piszą, to widocznie mi się zdawało...

Skąd ma niby wiać? Jak są szpary między skrzydłem drzwiowym a futryną to będzie wiać i dlatego uszczelka jest jak najbardziej trafiona poradą. I co sugerujesz, że w internecie o tym nie piszą? Pijesz do mnie czy dalej o sobie piszesz? Nie zaczynaj przepychanki. Już myślałem, że można z Tobą podyskutować na poziomie ale widzę że się pomyliłem.

 

 

Link do komentarza
Gość Razmes
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

To jest wiatrołap a nie pomieszczenie mieszkalne, jeszcze się nie spotkałem ani nie słyszałem aby wiatrołapie ktoś montował wentylację.

A ja słyszałem i widziałem. I nawet podłogowe ogrzewanie było podłączone.

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, Razmes napisał:

A ja słyszałem i widziałem.

To, że słyszałeś i widziałeś jeden taki wiatrołap, nie znaczy, że każdy tak ma.

1 godzinę temu, Razmes napisał:

 I nawet podłogowe ogrzewanie było podłączone.

I Ameryki tym nie odkryłeś bo ludzie maja albo podłogówkę albo grzejnik w wiatrołapie.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

aa

6 minut temu, tofel3 napisał:

Właśnie przyjrzałem się drzwiom i co do uszczelki, to nie ma gdzie jej przykleić, bo zarówno na ościeżnicy i jak na samym skrzydle są uszczelki.

Każde , no czy prawie każde drzwi mają tak, ale przecież powinno być jeszcze inne miejsce bo ościeżnica przeważnie jest "schodkowa" jak i skrzydło  drzwiowe. Gdyby nawet to uszczelka o której pisałem wyżej spokojnie przyklei się do uszczelki i po zamknięciu drzwi nie będzie nic prężyć, jeżeli o to się martwisz to nic z tych rzeczy.

 

Link do komentarza

aa

3 minuty temu, tofel3 napisał:

Uszczelka na uszczelkę ?

Masz coś na ten przykład co pokazałem poniżej? Tu widać podwójne uszczelki a u Ciebie jest tylko jedna więc czy masz miejsce aby dołożyć druga w innym miejscu.

Jeżprzekroj%20skrzydlka.png

Jeżeli nie było by miejsca to nowa uszczelka na starą tylko wtedy musiałbyś kupić uszczelkę płaską taką jak poniżej, pierwsza fotka z lewej strony. Ewentualnie metoda prób i błędów zobaczyć czy np uszczelka innego przekroju nie zmieści się  między skrzydłem a futryną. Wystarczy kupić dwa, trzy rodzaje różnych uszczelek po 1 mb .tesamoll_02.jpg

Link do komentarza

aa

50 minut temu, tofel3 napisał:

No dokładnie coś takiego.

Czyli nic nie pozostaje jak kupić uszczelkę, przykleić i czekać na efekt. w między czasie możesz o ile jest możliwość psiknąć w profil futryny piankę. Jeżeli nie masz dojścia od czoła futryny to psiknij ja w otwory gdzie są kotwy, sprawdzi się gdy kupisz piankę nie na pistolet tylko zwykłą z wężykiem, bo wężyk włożysz głębiej i pianka wtedy powinna wypełnić całą przestrzeń w futrynie. Po całej aplikacji pianki na pewno ona wyjdzie z z otworów, ale po zastygnięciu utniesz aby licowała z futryna o zaślepisz otwory aby nie było widać pianki.

Link do komentarza
Gość Razmes

Bez obrazy, nie czepiam się do niczego i do nikogo, ale:

1. Z tego co pisałeś wyżej masz inną ościeżnicę. Jeżeli piszesz, że dokładnie taką, to sam nie wiesz, co kupiłeś.

2. Po wymianie skrzydła powinno się też wymienić uszczelkę, gdyż stare i krzywe nierówno dociskało i miejscami mogły powstać trwałe odkształcenia.

3. Wpuszczenie pianki w zamknięty profil ościeżnicy prawdopodobnie będzie w przyszłości podstawą do nierozpatrywania przez producenta ewentualnych roszczeń gwarancyjnych

Link do komentarza

1. Mam ościeżnicę KMT ENERGY 60, nie wiem dlaczego sugerujesz że mam inną ?

2. Uszczelka była wymieniona, ale tylko z 1 strony, od strony zamków

3. Zgadza się, reklamacja prawdopodobnie nie będzie rozpatrywana, ale to może dotyczyć się tylko ościeznicy ?

 

Co do pianki, myślałem o piance zalewowej, dwuskładnikowej, wleje ją i ona wypełni dokładniej jak pianka montażowa.

Link do komentarza
Cytat

Drzwi stalowe KMT Plus, zewnętrzne przeszklone, tłoczenie Xs1, rozmiar 90 z ościeżnicą 10CP

Opis

Drzwi KMT PLUS z przeszkleniem stosuje się głównie jako drzwi wejściowe do domów jednorodzinnych spełniają wymagania drzwi zewnętrznych, a przeszklenie ze szkła hartowanego zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Wypełnienie z pianki poliuretanowej oraz ramiak z wysokogatunkowego drewna na obwodzie skrzydła umożliwiło uzyskanie drzwi gwarantujących satysfakcję użytkowników.

kmtkonstrukcja.jpg

 

3 godziny temu, mhtyl napisał:

aa

Masz coś na ten przykład co pokazałem poniżej? Tu widać podwójne uszczelki a u Ciebie jest tylko jedna więc czy masz miejsce aby dołożyć druga w innym miejscu.

przekroj%20skrzydlka.png

 

Dnia 5.02.2017 o 17:10, tofel3 napisał:

 

Ja też mam drzwi KMT PLUS,

 

Link do komentarza

aa

2 minuty temu, tofel3 napisał:

Już się teraz zamotałem, Drzwi KMT Plus  z przeszkleniem, a futryna KMT ENERGY 60

Czyli jak? masz drzwi KTM PLUS z przeszkleniem i futrynę KTM ENERGY 60 czy inną. Bo ja po wpisaniu hasła KTM PLUS wyszło mi to co wkleiłem.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Witam. Pewnie jak większość dopiero teraz zauważyłem po zakupie Drzwi KMT Plus  jakie są one naprawdę .

Krótko Moje drzwi  KMT  Plus 75 PASSIVE 100 ,  za 5285 zł  , za wszystko dopłaciłem , wkładka, anodowanie, szyby , dodatkową szerokość PASSIVE ( bajki o jakich mało ) , po zamontowaniu dziury przy uszczelkach , ciągłe regulacje  ni nie wnoszą , wieje wiatrem aż trzeszczy a jak tak naprawdę dociągnę te drzwi to ciężko je zamknąć  ,, Omijać szerokim łukiem , jeśli ktoś potrzebuje szczegółowych informacji chętnie odpowiem ....( a jest co opisywać ) ktoś zapyta reklamacja , odpowiadam co to u nich znaczy reklamacja , to jest czekanie aż klient zapomni...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...