Skocz do zawartości

Uwaga na drzwi KMT


Recommended Posts

Czy te drzwi były kupowane bezpośrednio u produceta?Bo jeśli nie, to sklep który je sprzedał, musi walczyć za Panią. Prosze mi wierzyć, ten ich serwisant, to biedny chłopina którego gonią po 500 km dziennie. Do mnie nie zdążył na 21.30. Na drugi dzień musiał się stawić o 6.30, bo ja gnałam do pracy. Okazało się że nocował w aucie....... icon_sad.gif
Dyskusje z Panią od reklamacji są tyle męczące co bezskuteczne. Zresztą ma tych telefonów pewnie sporo.
moimi drzwiami wiało dość mocno górą zwłaszcza. Proszesię nie poddawać.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Groza! Po prostu groza!


Witam też mam spory problem z firmą KMT ,walczę z nimi od dnia montażu czyli od 09.11.2009 i zaczynam już tracić cierpliwość. Przysyłali mi już trzy ościeżnice i wszystkie są tak samo krzywe jak ta którą zamontowali mi razem z drzwiami. Przedstawiciel od którego kupiłam drzwi stara się pomóc i przyspieszać sprawę ale chyba bezskutecznie.
Link do komentarza
Cytat

Takie zachowanie producenta jest dla mnie kompletnie chore!


ja tez tak myślę i mam nadzieję że wreszcie załatwią tą sprawę pozytywnie bo takim traktowaniem na pewno nie zachęcają do zakupu swoich drzwi a mi już cierpliwość się wyczerpała i jeżeli do końca czerwca nie naprawią tej wady to składam sprawę do sądu.
Link do komentarza
Tia,
też mam KMT i też mają łuczek. Sam je montowałem, więc reklamacja odpada.
Czytam ten wątek z przerażeniem.
Z drugiej strony...
Spośród drzwi wartych 1500pln te z KMT są najlepsze...

Ten prześwit na zdjęciu to z czego się bierze?
I faktycznie, szkoda, że w sumie nie wiadomo o co chodzi, bo nie ma pierwszego wpisu.
Może przynajmniej strzeszczenie?...
Link do komentarza
Witam wszystkich po długiej nieobecności i przepraszam za mniane nicka ale do monika82 zapomnialam hasła. icon_redface.gif

Dla tych co niedawno przybyli na forum:
Zakupiliśmy drzwi zewnętrzne do domu.
Nasza radość nie trwała zbytnio długo, bo po pierwszych deszczach wyszła "szczelność" i "doskonałość" tych drzwi. Deszczyk mały a pełno wody wewnątrz- lała się jakby ktoś zamątował wąż ogrodowy. Zrobiliśmy remont- zminiliśmy tapetę- wszystko wkoło drzwi do zerwania.
Był pan z serisu, był nawet jakiś kierownik- wszystko wina montażysty, bo ich wyroby sa idealne.

Prawda jest taka,że dostali kasę więc mają gdzieś klienta. Edytowano przez 82monika82 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ciąg dalszy.
Niestety nic nie udało nam się załatwić...Firma KMT dosłownie nas "olała" !!!!

Jedyny rezultat: firma montująca wycofała oferty firmy KMT i wymieniła próg, dodatkowo założyła inne uszczelki.
EFEKT:
1. musimy korzystać z drugiego wejścia bo z tymi drzwiami trzeba się nasiłować aby je zamknąć
2. zimą mieliśmy "darmowe lody". Cała rama drzwi, klamka i skrzydło drzwi były pokryte warstwą szronu i lodu
3. już trzeci raz wymienialiśmy tapetę wkoło drzwi
4. płytki poraz drugi




Poprostu ręce opadają Edytowano przez 82monika82 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zapomniałam napisać, że drzwi należy chronić przed bezpośrednim dzialaniem deszczu, słońca i śniegu o czym poinformowała mnie pani z biura obsługi klienta firmy KMT, po pół roku prowadzenia dialogów (dialogi na cztery nogi)- takich informacji niema ani w opisie technicznym ani też na karcie gwarancyjnej.
Link do komentarza
do anna.ak

Szanowna Pani,
z kierowaniem sprawy do sądu jest o tyle skomplikowane,że firma "TERMA" Sp.JAWNA produkuje drzwi KMT,
"KRAT-MET" zajmuje się ościeżnicami a inna firma montuje ten "pseudo" wyrób.
Cały proces będzie toczył się latami, bo panuje moda na "spychologię" poza tym jest problem: kogo tak naprawdę oskarżyć? Firmę produkującą ościeżnicę? Firmę produkującą drzwi?
Czy też montażystę:
1. który ma podpisany kontrakt z wcześniej wymienionymi firmami
2. sprzedał Pani ten bubel nie ujawniając całe prawdy o wyrobie i całej "pseudo" firmie?

Wystarczy wejść na stronę www firmy KMT: http://www.kmt.com.pl/ polecam zakładkę: certyfikaty, atesty
cyt: "certyfikaty- potwierdzenie jakości naszych wyrobów"
" uzyskane przez naszą firmę certyfikaty i atesty potwierdzają wysoka jakość naszych wyrobów i zastosowanych przy ich produkcji materiałów".
Zastanawia mnie na jakiej podstawie przyznaje sie takie wyróżnienia...a może niechcący wysłali drzwi, które miały pójść na "kasację"?

Nie próbuję Pani zniechęcić ale ja już poznałam smak "walki". Życzę powodzenia (proszę nie dziękować).
Polecam zasięgnąć porady u UOKiK.
Link do komentarza
Czytam i czytam od 2 miesięcy ten post i widzę że żadnych rezultatów. Montuje drzwi KMT i znam produkt

Jest kilka spraw:

1. Próg jest prawdopodobnie źle zamontowany, jestem tylko ciekaw czy jest osadzony na piance czy zaprawie murarskiej,
nieszczelność? na zdjęciu widać brak 1 elementu, który przychodzi wraz z kompletnym progiem - jest to dodatkowa listwa uszczelniająca z uszczelką, która jest przykręcana pod skrzydło. Tutaj jej nie widać, bo jej nie ma, jest tylko listwa maskującą.

2. Przy naszej srogiej zimie, nie ma siły a szronienie musiało wystąpić, w końcu to drzwi stalowe - otóż te "lody" szronienie, spowodowane jest tym że pewnie ma PANI drugie pomieszczenie ogrzewane, a rzadko wentylowane przez co para panująca w pomieszczeniu zamienia się w szron.

3. Jeśli były u Pani 2 osoby które stwierdziły że montażysta źle zamontował to, więc polecam zmianę fachowca. Jeśli taki nie umie montować zawsze powie że to wina drzwi a nie kwestia jego umiejętności

Pozdrawiam
Link do komentarza
cyt.:"Jeśli były u Pani 2 osoby które stwierdziły że montażysta źle zamontował to, więc polecam zmianę fachowca. Jeśli taki nie umie montować zawsze powie że to wina drzwi a nie kwestia jego umiejętności"

Powiem tak...co do montażysty to niemamy problemów. Montował u naszych sąsiadów drzwi innej firmy. Nic się z nimi nie dzieje a kobieta jest bardzo zadowolona.
Montował u nas też okna i rolety- wszystko jest ok i działa jak należy. Nawet poprawił drzwi balkonowe, które czesto się zwieszały i teraz "chodzą jak po maśle".
Drzwi są do niczego. A te dwie osoby były powiązane z producentem, więc co mogli innego stwierdzić?
Zresztą dzwoniłam do reklamacji- Biura Obsługi Klienta- baba, mi zakończyła rozmowę,że mam się odczepić bo ich drzwi sa idealne i zgodne z wymogami.
Link do komentarza
Cytat

Robisnoop,
moje skrzydło również nie ma niczego dokręcanego na spodzie. Nie ma niczego takiego ani w wykazie, ani na stronie producenta, ani w zestawie. Pierwsze słyszę.




Pezet, widocznie montażysta poszedł u Ciebie też na łatwiznę bo takie listwy istnieją.
Wiadomo, jak klient nie zauważy to się nie montuje, a potem pojawia się problem i każdy zapomina o temacie. Prawdopodobnie albo nie umiał tego założyć, nie wiedział do czego to służy lub widział że nie ma możliwości bezpośredniego narażenia np na deszcz i nie będzie u Ciebie woda ciekła po skrzydle a potem spływała po progu, no to nie montował.


Monika a u Ciebie, jak powtarza się problem, zainwestuj w nowy próg albo niech go firma u której kupowała wymieni na własny koszt, stawiam wódkę ze nie masz poziomu jeśli przyłożysz poziomice do wewnętrznej części progu od mieszkania, ona powinna być podniesiona do góry bardziej - z zewnątrz musi być większy kąt aby ta woda spływała w dół a nie stała u góry w bliskim sąsiedztwie drzwi i do tego to co zaznaczyłem na zdjęciu, próg jest przesunięty względem ościeżnicy

118e831b619d78cbmed.jpg Edytowano przez robisnoop (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pezet, widocznie montażysta poszedł u Ciebie też na łatwiznę bo takie listwy istnieją.


Robisnoop,
Kupowałem wszystko, co było wyszczególnione - klamka, próg, skrzydło, ościeżnica, rozetki.
O reszcie nigdzie nie było wzmianki.

I zamontowałem wszystko co przywieźli.
Zresztą - przy progu nie ma miejsca na taki wynalazek, o jakim piszesz.

Powiem więcej, nic takiego nie istnieje w akcesoriach do drzwi KMT.
Wejdź na stronę KMT i pokaż, gdzie to jest.

http://www.kmt.com.pl/

Bajerujesz nas, że niby wiesz coś, o czym zwykły śmiertelnik nie wie, co? icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Przy okazji, po czym poznać czy drzwi są dobrze wyregulowane?
Pytanie lekko dziwne, ale może jest na nie odpowiedź. icon_biggrin.gif




Poznasz po tym jak Tobie się zamykają, jak przylegają na swojej długości do ościeżnicy. Ja mam drzwi kmt około 6-7 lat zamontowane u siebie, przez ten czas regulowałem raz - jak wiatr mi wyrwał drzwi i odbiły się o odbój icon_smile.gif a tak większych potrzeb nie było
Link do komentarza
Cytat

Poznasz po tym jak Tobie się zamykają, jak przylegają na swojej długości do ościeżnicy. Ja mam drzwi kmt około 6-7 lat zamontowane u siebie, przez ten czas regulowałem raz - jak wiatr mi wyrwał drzwi i odbiły się o odbój icon_smile.gif a tak większych potrzeb nie było


Bo problem mam taki, że ciężko dociągnąć, żeby się zamknęły. Maja lekki łuczek. Jak zdejmę uszczelkę tę od strony zamka, to jest super, ale z uszczelką jest trudno. Zamknę, ale z lekkim wysiłkiem. Mogę podpiłować otwór, gdzie zamek od klamki wskakuje, ale to ostateczność. Może coś na zawiasach się robi???
Link do komentarza
Jeśli to są drzwi KMT PLUS, to zawiasy powinny być w skrzydle wypuszczone maksymalnie z ościeżnicy (mają swoja blokadę i do tego miejsca powinny być wyciągnięte, między ościeżnice a zawias mieści się w tedy imbus 4-5)
Podpiłowanie ościeżnicy wiadomo jest najłatwiejsze, sam montowałeś musisz zobaczyć czy masz dobrze ustawioną ościeżnicę, bo jeśli jest lekko przekoszona na zewnątrz to wiadomo że język zamka ma większą odległość do pokonania. W ościeżnicach jest wyfrezowany naddatek wielkości hmm 2mm, to jest maksimum jakie producent dopuszcza do spiłowania, jeśli mocno nie piłowałeś spróbuj podpiłować delikatnie + zrób fazkę pod kontem 45stopni tak aby język łagodnie wślizgiwał się w ościeżnice, nie może być ościeżnica wypiłowana standardowo - przez to robi się grot i język ciężko wskakuje, pozatym pamiętaj że to drzwi zewnętrzne - mają 2 uszczelki, skoro mają być szczelne to musisz użyć siłły, dociągnać aby były szczelne, pamiętaj to nie drzwi pokojowe - błędem jest takie wypiłowanie aby się zamykały na palec - a co zimą? icon_smile.gif
MIŁEJ PRACY

Brak obrazka
Link do komentarza
Robisnoop,
to jest konkret, wielkie dzięki. icon_biggrin.gif

Tak, to są KMT PLUS z ościeżnicą 12TR (szeroka).

Wyfrezowany naddatek ledwo uszczknąłem, jest jeszcze zapas.
Zrobię fazkę, bo nie zrobiłem.

Dociągam mocniej, kiedy mam założone dwie uszczelki.

Na jedną uszczelkę - lekko dociągam. Ledwo, ledwo.
Prześwitów nie mam ani na jednej uszczelce, ani na dwóch.

Zastanawiałem się też, czy może nie w tę stronę uszczelkę zakładam, bo za cholerę nie wiadomo jak lepiej - pasuje i tak, i tak.

Acha, i zawiasy mam chyba lekko za głęboko, bo na ostatnim ząbku bałem się zawiesić. Skoro tak mówisz, tak zrobię.

Jeszcze nie mieszkam.

Dzięki.
Link do komentarza
PEZET

A to bardzo dobrze, że tak mało wypiłowałeś, także spokojnie, a zawiasy mają te zabezpieczenie że przy wysuwaniu skrzydła blokują się w pewnym momencie i tak ma zostać.
Jeśli chodzi o uszczelkę to chyba nie problem włożyć, masz takie ząbki z jednej strony, tymi ząbkami do ościeżnicy i wsuwaj w szczelinę icon_wink.gif tak żeby uszczelka się ułożyła tak żeby komory te powietrzne były w bliskim stosunku z drzwiami a nie odwrotnie, popatrz na zdjęciach u Moniki ona ma dobrze włożoną icon_wink.gif
My mówimy swoim klientom żeby czekali 2-3tyg jak uszczelka się nie ułoży, to wtedy się piłuje icon_smile.gif
HEJ!
Link do komentarza
PEZET

A to bardzo dobrze, że tak mało wypiłowałeś, także spokojnie, a zawiasy mają te zabezpieczenie że przy wysuwaniu skrzydła blokują się w pewnym momencie i tak ma zostać.
Jeśli chodzi o uszczelkę to chyba nie problem włożyć, masz takie ząbki z jednej strony, tymi ząbkami do ościeżnicy i wsuwaj w szczelinę icon_wink.gif tak żeby uszczelka się ułożyła tak żeby komory te powietrzne były w bliskim stosunku z drzwiami a nie odwrotnie, popatrz na zdjęciach u Moniki ona ma dobrze włożoną icon_wink.gif
My mówimy swoim klientom żeby czekali 2-3tyg jak uszczelka się nie ułoży, to wtedy się piłuje icon_smile.gif
HEJ!
Link do komentarza
Cytat

PEZET

A to bardzo dobrze, że tak mało wypiłowałeś, także spokojnie, a zawiasy mają te zabezpieczenie że przy wysuwaniu skrzydła blokują się w pewnym momencie i tak ma zostać.
Jeśli chodzi o uszczelkę to chyba nie problem włożyć, masz takie ząbki z jednej strony, tymi ząbkami do ościeżnicy i wsuwaj w szczelinę icon_wink.gif tak żeby uszczelka się ułożyła tak żeby komory te powietrzne były w bliskim stosunku z drzwiami a nie odwrotnie, popatrz na zdjęciach u Moniki ona ma dobrze włożoną icon_wink.gif
My mówimy swoim klientom żeby czekali 2-3tyg jak uszczelka się nie ułoży, to wtedy się piłuje icon_smile.gif
HEJ!


Robisnoop,
Załóż wątek porad o montowaniu drzwi. Sporo wiesz. Jeszcze raz dzięki. HEJ. icon_biggrin.gif
Mam dobrze uszczelkę założoną (miałem, bo zdjąłem na lato).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...