Skocz do zawartości

Uwaga na drzwi KMT


Recommended Posts

Cytat

Świetny pomysł! Ja również bardzo zachęcam icon_smile.gif




Witam,

To jest jakiś pomysł, tak jak pisałem wcześniej przyglądałem się temu postowi i postanowiłem się zarejestrować po tym co pisała Monika i jej problemie bo widziałem to na kilku forach. A sam sprzedaję i montuję KMT i potem mam problem jak klienci przychodzą do mnie i mówią że naczytali się negatywnych opinii o drzwiach, a problem da się prosto załatwić. Ja też bywam na reklamacjach po ludziach, którzy dla mnie montują i robią wtedy Panowie poprawki tak aby klient był zadowolony, bo to najważniejsze w tej branży a jeśli nie jestem w stanie sam zrobić i stwierdzę że winą jest wadliwe drzwi czy ościeżnica wzywam serwis. Trzeba pamiętać drzwi stalowe, ościeżnica stalowa, jest duże przewodzenie ciepła czy zimna, mostek termiczny, niewiadomo jakby się wypełniło ościeżnicę zawsze mróz pójdzie po konstrukcji stalowej. Klient musi dobrze czytać kartę gwarancyjną jest punkt "unikać bezpośredniego narażenia drzwi na warunki atmosferyczne", są przecież producenci daszków do drzwi - czyli jest to czymś spowodowane, a chodzi tutaj o pracę materiałów na słońcu, blacha ma swoją rozszerzalność cieplną tak jak i inne materiały użyte do produkcji. Niestety czysta fizyka, nie ma ideałów. Okna też się wyginają, drzwi pokojowe też są krzywe, robią się "banany". Jest pewna zasada za niską cenę nie można oczekiwać ponadto wysokiej jakości, dlatego na rynku są drzwi po 500zł 1500zł 2000z, i 2000zł w wzwyż

Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
witam
ja chyba też jestem w gronie niezadowolonych klientów tej firmy
drzwi regulowane po montażu kilkakrotnie- za każdym razem opadają skrzydła w drzwiach dwuskrzydłowych. drzwi ciężko się zamykają, kołki montażowe nie dają się ładnie dokrecić, drzwi się w miarę użytkowania wyrywają się z osadzenia.
drzwi kupiłam u dystrybutora razem z montażem. od początku żle "chodziły" ale montażysta mówił etap budowy, brak progu zewnętrznego, niemożliwość prawidłowej regulacji. drzwi po roku są obdarte bo wskutek opadania nity tarły o sąsiednie skrzydło i zdarły okleinę, dolny pas okleinowy odkleja się, kołki nie wchodzą w otwory tylko odstają generalnie wersja dystrybutora to wina moich wykonawców bo używali drzwi w niewłaściwy sposób, zniszczyli mi drzwi, bo drzwi wiatr zerwał lub może ktoś nimi trzasnął,
ale ludzie drzwi to otwór do używania nie do ozdoby. awantura niesamowita
uznałam że z dystrybutorem nie ma co dyskutować ale to jest spora suma za te drzwi więc nie można tego darować
czy ktoś z was wie jak można udokumentować że te drzwi są felerne lub ich montaż jest felerny, może istnieją jacyś biegli bo na pewno pójdę z kimś do sądu z kmt lub montażystą, muszę tylko udokumentować stan faktyczny bo drzwi muszę zmienić na inne w ciągu kilju tygodni /wykończenie domu/
jestem wykończona takie buble a tyle problemów
ratunku czekam na rady
Link do komentarza
Cytat

witam
ja chyba też jestem w gronie niezadowolonych klientów tej firmy
drzwi regulowane po montażu kilkakrotnie- za każdym razem opadają skrzydła w drzwiach dwuskrzydłowych. drzwi ciężko się zamykają, kołki montażowe nie dają się ładnie dokrecić, drzwi się w miarę użytkowania wyrywają się z osadzenia.
drzwi kupiłam u dystrybutora razem z montażem. od początku żle "chodziły" ale montażysta mówił etap budowy, brak progu zewnętrznego, niemożliwość prawidłowej regulacji. drzwi po roku są obdarte bo wskutek opadania nity tarły o sąsiednie skrzydło i zdarły okleinę, dolny pas okleinowy odkleja się, kołki nie wchodzą w otwory tylko odstają generalnie wersja dystrybutora to wina moich wykonawców bo używali drzwi w niewłaściwy sposób, zniszczyli mi drzwi, bo drzwi wiatr zerwał lub może ktoś nimi trzasnął,
ale ludzie drzwi to otwór do używania nie do ozdoby. awantura niesamowita
uznałam że z dystrybutorem nie ma co dyskutować ale to jest spora suma za te drzwi więc nie można tego darować
czy ktoś z was wie jak można udokumentować że te drzwi są felerne lub ich montaż jest felerny, może istnieją jacyś biegli bo na pewno pójdę z kimś do sądu z kmt lub montażystą, muszę tylko udokumentować stan faktyczny bo drzwi muszę zmienić na inne w ciągu kilju tygodni /wykończenie domu/
jestem wykończona takie buble a tyle problemów
ratunku czekam na rady



Jakosc ma swoja cene.Kiedy MY sie tego w koncu nauczymy?...Mialo byc TANIO I PIEKNIE to jest PIEKNIE STOSUNKOWO DO SWEJ TANIOSCI...Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Moim zdaniem duża część winy leży po twojej stronie. Nie montuje się drzwi gdzie trwają jeszcze prace budowlane, bo takie drzwi na koniec nie nadają się do użytku. Trzeba się z tym liczyć, powstają - uszkodzenia, rysy, jeżdżenie taczką lub chodzenie po progu, często widzę na budowie drzwi lub okna podparte pustakami czy cegłówkami, kto to widział a potem wchodzi klient i oczekuje że te drzwi będą pracować tak jak po montażu, często zdarza się że zawiasy są powyginane.
Moja rada - próba przemontowania, zakup nowej ościeżnicy i przemontowane przez fachowca lub zakup nowych drzwi.

Żaden producent nie uzna Ci reklamacji na towar zamontowany, który jest uszkodzony z powodu złego montażu lub użytkowania drzwi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Są znacznie gorsze firmy takie jak np: [nazwa firmy usunięta przez moderatora] z CZELADZI z siedzibą główna w BYTOMIU. Wraz z mężem zamówilismy drzwi do całego domu łącznie 6 szt- jedynie 3 przyszły własciwe. Firma dostarczyla nam drzwi niezgodne -inny model- zamiast szyb całkowicie zabudowane. Również wymiar który pobrał specjalista z firmy okazał się niewłaściwy (różnica 10 cm )- drzwi nie dało się zamontować. Firma nie przyznaje się do błędu, nie dba o włsany wizerunek, nawet nie próbuje rozmawiac z niezadowolonymi klientami. Dopiero po ingerencji rzecznika praw konsumenta [nazwa firmy usunięta przez moderatora] zgodzilo sie wymienic drzwi na wlasciwe. FIRMA [nazwa firmy usunięta przez moderatora] przy jednym zamowieniu pomysliłas się 2 krotnie zupełnie nie przyznając się do błedu. NIKOMU NIE POLECAM TEJ FIRMY - STRZERZCIE SIE PRZED NIEUCZCIWYMI PRZEDSIĘBIORCAMI- CZASAMI LEPIEJ ZAPŁACIĆ WIĘCEJ I OSZCZĘDZIĆ SOBIE DODATKOWYCH STRESÓW I CZASU.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
mam pewnein problem z drzwiami KMT, czytalam wszystkie posty na forum, ale nie znalazlam odpowiedniej odpowiedzi. Moje drzwi otwieraja sie do wewnatrz i otrzymalam listwe koloru bialego z uszczelką, która sie przykreca pod skrzydlo. Montazysta przykrecil mi ta listwe na grubosc drzwi- wmontowal skrzydlo i powiedzial ze wszystko dziala icon_wink.gif. Na nastepny dzien, stwierdzialm, ze z dolnej partii drzwi wieje, listwa z ta uszczelka nie przylega do progu jest odstep pomiedzy progiem a ta listwa ok 8mm-1cm. Moje pytanie jest, czy powinnam wyjac skrzydlo i ta lstwe z uszczelka przykrecic tak ,aby przylegala do progu od wewnatrz, ale niestety wtedy ta biala listwa bedzie wytykac na zewnatrz ok 1 cm. Listwa jest koloru bialego i jesli bedzie wytykac na zewnatrz jako okapnik, bedzie to wygladac tak sobie. Nie wiem, czy ta listwa w moim przypadku to jest prawidlowo zamontowana? Czy powinnam ja wysunac na zewnatrz wtedy bedzie szczelne. Próg stalowy mam montowany na piance, ale to stal - moze powinnam cos podkleic pomiedzy ta listwa a progiem np. dodatkowe uszczelki, tak aby ta przestrzen pomiedzy progiem wypelnic? Prosze o pomoc, jak powinna prawidlowo byc zamontowana ta listwa i czy powinna wytykac ok 8mm-1 cm na zewnatrz i spelniac role okapnika? ale dlaczego ona jestw takim przypadku biala, skoro mam drzwi w kolorze mahoniu... bede wdzieczna za porade
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witam,

To jest jakiś pomysł, tak jak pisałem wcześniej przyglądałem się temu postowi i postanowiłem się zarejestrować po tym co pisała Monika i jej problemie bo widziałem to na kilku forach. A sam sprzedaję i montuję KMT i potem mam problem jak klienci przychodzą do mnie i mówią że naczytali się negatywnych opinii o drzwiach, a problem da się prosto załatwić. Ja też bywam na reklamacjach po ludziach, którzy dla mnie montują i robią wtedy Panowie poprawki tak aby klient był zadowolony, bo to najważniejsze w tej branży a jeśli nie jestem w stanie sam zrobić i stwierdzę że winą jest wadliwe drzwi czy ościeżnica wzywam serwis. Trzeba pamiętać drzwi stalowe, ościeżnica stalowa, jest duże przewodzenie ciepła czy zimna, mostek termiczny, niewiadomo jakby się wypełniło ościeżnicę zawsze mróz pójdzie po konstrukcji stalowej. Klient musi dobrze czytać kartę gwarancyjną jest punkt "unikać bezpośredniego narażenia drzwi na warunki atmosferyczne", są przecież producenci daszków do drzwi - czyli jest to czymś spowodowane, a chodzi tutaj o pracę materiałów na słońcu, blacha ma swoją rozszerzalność cieplną tak jak i inne materiały użyte do produkcji. Niestety czysta fizyka, nie ma ideałów. Okna też się wyginają, drzwi pokojowe też są krzywe, robią się "banany". Jest pewna zasada za niską cenę nie można oczekiwać ponadto wysokiej jakości, dlatego na rynku są drzwi po 500zł 1500zł 2000z, i 2000zł w wzwyż

Pozdrawiam!


Dokładnie ludzie kupują drzwi za 1500 zł i myślą że to drzwi na lata , a tak naprawdę za porządne drzwi wejściowe trzeba dać od 3000 zł
Link do komentarza
Trochę zdrowego rozsądku.
Jakim cudem drzwi mają być szczelne jeżeli próg nie dotyka skrzydła??? Kto to w ogóle montował??? U mnie taki partacz na kopach by wyleciał i jeszcze bym obciążył za zmarnowany materiał. Już słyszę ten komentarz " szefowa ten typ tak ma ". KMT się nie dziwię przecież to nie fabryka wzięłą pijaczka do montażu. Nie zrozumcie mnie źle KMT zupełnie bez grzechu nie jest ale w tym wypadku patałach nie mial pojęcia jak złożyć te drzwi do kupy! To, że u innych montował chinole w kasecie o niczym nie świadczy, też miałem monterów co potrafili tylko Hormanna, okna i drzwi chińskie do których nie przykłada się nawet poziomicy bo są krzywe... Pogoniłem ich w p...u
A tak poza tym drzwi zewnętrzne najlepiej otwierać na zewnątrz, niezależnie od producenta (dowiedziałem się tego akurat na szkoleniu z Gerdy), zadaszenie lub jego brak nie ma tu nic do rzeczy.
Naprawdę sprzedałem już sporo drzwi stalowych różnych polskich producentów z montażem i taaakiej fuszery jeszcze nie widziałem. A swoją drogą ten próg to na pewno z KMT? Bo mi coś nie wygląda.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Trochę zdrowego rozsądku.
Jakim cudem drzwi mają być szczelne jeżeli próg nie dotyka skrzydła??? Kto to w ogóle montował??? U mnie taki partacz na kopach by wyleciał i jeszcze bym obciążył za zmarnowany materiał. Już słyszę ten komentarz " szefowa ten typ tak ma ". KMT się nie dziwię przecież to nie fabryka wzięłą pijaczka do montażu. Nie zrozumcie mnie źle KMT zupełnie bez grzechu nie jest ale w tym wypadku patałach nie mial pojęcia jak złożyć te drzwi do kupy! To, że u innych montował chinole w kasecie o niczym nie świadczy, też miałem monterów co potrafili tylko Hormanna, okna i drzwi chińskie do których nie przykłada się nawet poziomicy bo są krzywe... Pogoniłem ich w p...u
A tak poza tym drzwi zewnętrzne najlepiej otwierać na zewnątrz, niezależnie od producenta (dowiedziałem się tego akurat na szkoleniu z Gerdy), zadaszenie lub jego brak nie ma tu nic do rzeczy.
Naprawdę sprzedałem już sporo drzwi stalowych różnych polskich producentów z montażem i taaakiej fuszery jeszcze nie widziałem. A swoją drogą ten próg to na pewno z KMT? Bo mi coś nie wygląda.


Uwaga przy odbiorze drzwi KMT! Z firmą współpracuję kilka lat, toteż przy dostawie nie rozpakowujemy kartonów, bo po prostu są zbyt ciężkie, aby dziewczyny same oglądały skrzydła pod różnymi kątami. W jednym skrzydle zdarzyły się niewidoczne przez folię wgniecenia, dlatego montażyści je zamontowali. Natomiast klient zerwał folię i je zareklamował. Odpowiedź KMT -należy oglądać dokładnie drzwi przy odbiorze, łącznie z obieraniem ich z fili, reklamację odrzucił. Nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kierowcę z KMT przy następnej dostawie tak długo, aż wszystkie skrzydła i ościeżnicę będą bardzo dokładnie sprawdzone. Bez względu na to jak długo to będzie trwało, gdyż nie ma innego sposobu żeby nie narobić sobie strat w firmie.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Jak teraz po kilku latach użytkowania oceniasz te drzwi?



Zamontowałem je w 2009.
1. Do dziś wymieniłem raz klamkę, bo się wyrobiła.

2. Od słońca chyba albo fabrycznie lekko są w łuk, bardzo lekko ale są, więc walczyłem z uszczelką i zamykaniem. Jak je porównuję do drzwi droższych, to te KMT są... tańsze.

3. Mają KIEPSKI współczynnik przenikania ciepła. BARDZO KIEPSKI: 2,6W/m2K, czyli na granicy dopuszczenia do użytku. Ale tanie są. I w ładnym kolorze.

4. W instrukcji, w paczce jest napisane żeby CHRONIĆ przed bezpośrednim wpływem warunków coś tam coś tam, w sensie słońce, woda. Czyli są półzewnętrzne. Naciągana sprawa. Ale tanie są. I mają odpowiedni wzorek (te moje).

Podsumowując:
gdybym znów był na tym etapie budowy, na którym byłem kupując je, to bym je kupił, bo tanie są i nie żal, że się zużywają podczas budowy.

Ale gdybym kupował na gotowo i miał wolne środki, to bym kupił lepsze. Dębowe, albo jakieś inne drzewienne i bez okleiny.

Chociaż... drzwi jak drzwi i drogie nie są.
Ale bez emocji.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...

witam

ja tez mam problem z drzwiami firmy KMT

mianowicie przy temperaturze ujemnej (ok-13* C i wiecej ) z drzwi zrobila sie "łudka"

zglosilem na reklamacje do sklepu  gdze je kupiłem i czekam na serwisanta z KMT  wstawiam zdjecia drzwi

nawet z KMT nie racza zadwonic i porozmawiac

drugi raz bym nie kupił drzwi tej firmy

 

20170109_104129.jpg

20170109_104134.jpg

20170109_104225.jpg

20170109_104231.jpg

20170109_185817.jpg

20170109_185828.jpg

20170109_185924.jpg

20170109_185953.jpg

Link do komentarza

Witam, a co ma do drzwi wiatrołap ?

Ja też mam drzwi KMT PLUS, po zamontowaniu okazało się że drzwi są tak krzywe że szok, zostały wymienione na nowe, i nie powiem szpar nie widać, po zamontowaniu nowego skrzydła, obrobiłem drzwi z zewnatrz, zastosowałem lepszą piankę Tytan Energy 2020 i zatynkowałem, Allee...

Mimo to na drzwiach od srodka skrapla się woda, mam wiatrołap, i nie wiem w czym jest problem,

Edytowano przez tofel3 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, tofel3 napisał:

 

Mimo to na drzwiach od srodka skrapla się woda, mam wiatrołap, i nie wiem w czym jest problem,

Problem leży w różnicy temperatur, w wiatrołapie jest cieplej a na zewnątrz chłodniej, podobnie jak z oknami, na szybach skrapla się woda od różnicy temperatur.

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, Razmes napisał:

 

Już Ci pisałem wcześniej, jak coś wiesz co rozwiń temat a nie pisz skrótami bo tu nikt nie jest wróżką.

Wyjaśniłem wcześniej o co chodzi ze skraplaniem się wod na drzwiach i nie ma to nic wspólnego z wilgotnością, bynajmniej w tym przypadku.

1 minutę temu, tofel3 napisał:

Wstawiałem temometr to temp ok 20 C, a wilgotnośc powyżej 50%

Założę się, że skrapla się na obrzeżach drzwi przy futrynie.

Link do komentarza
Gość mhtyl
11 minut temu, tofel3 napisał:

Dokładnie.

Tak się zastanawiam, czy może w środek futryny wlać piankę ?

Możesz psiknąć pianką, ocieplisz trochę futrynę, ale i tak będzie to się pojawiało przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Link do komentarza
2 minuty temu, Razmes napisał:

Albo wypełnić pianką, choć producent zaleca chyba bardziej beton. To gdzie wkoło wypełnili Ci tą "energooszczędną" pianką?

Między futryną a murem.

6 minut temu, mhtyl napisał:

Możesz psiknąć pianką, ocieplisz trochę futrynę, ale i tak będzie to się pojawiało przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Czyli po prostu tak musi być ?

Link do komentarza
Gość mhtyl
6 minut temu, tofel3 napisał:

 

Czyli po prostu tak musi być ?

Mostek robi się miedzy  drzwiami a futryną na styku z uszczelką. Czy ściany zewnętrzne masz ocieplone?

Link do komentarza
Gość mhtyl

 

3 minuty temu, tofel3 napisał:

NIe, ściany nie są ocieplone i tym samym styropian nie zachodzi na futrynę.

:icon_biggrin: Samo przez sie, jeżeli nie są ocieplone to normalne że nie może styropian zachodzić na futrynę, ale widzę że łapiesz o co mi chodzi.

Możesz obkleić wnękę od zewnątrz styropianem tak aby stykał się z futryną, wtedy ograniczysz w jakimś stopniu mostek.

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
4 minuty temu, tofel3 napisał:

Wnękę ?

Ok, za szybko napisałem, nie pytając jak masz te drzwi zamontowane. Domniemywam, że pytając o wnękę jej nie masz, drzwi licują ze ściana zewnętrzną.

Link do komentarza
Gość mhtyl
14 minut temu, tofel3 napisał:

Dokładnie, licują się.

Jedynie co możesz teraz zrobić to psiknąć piankę we futrynę. Kup piankę niskoprężna i jeżeli teraz chciałbyś to zrobić to do niskich temperatur. Jeszcze możesz pokusić się o wymianę lub dołożenie (ja bym dołożył) nowa uszczelkę. Nie pamiętam teraz jak ona się fachowo nazywała, ale chodzi o uszczelkę z pianki, która uszczelnia i dociepla, przykleja się na przylepiec. Jak znajdę tę uszczelkę to wkleję.

Link do komentarza
Gość Razmes
50 minut temu, tofel3 napisał:

Między futryną a murem.

Pamiętasz może oznaczenie ościeżnicy? W KMT chyba tylko jedna ma profil zamknięty, więc już raczej masz tam piankę wpuszczoną.

Link do komentarza
1 minutę temu, bpazdan napisał:

 

u mnie woda sie skrapla tylko dlatego ze nie sa szczelne i wiatr dmucha, elewacja zrobiona, a oscieznica aluminiowa  czekam na serwis z kmt i zobacze co oni stwierdza

U mnie też były nie szczelne i wypaczone, wymienili na nowe, woda sie nadal skrapla

1 minutę temu, Razmes napisał:

Pamiętasz może oznaczenie ościeżnicy? W KMT chyba tylko jedna ma profil zamknięty, więc już raczej masz tam piankę wpuszczoną.

KMT Energy 60

5 minut temu, mhtyl napisał:

Jedynie co możesz teraz zrobić to psiknąć piankę we futrynę. Kup piankę niskoprężna i jeżeli teraz chciałbyś to zrobić to do niskich temperatur. Jeszcze możesz pokusić się o wymianę lub dołożenie (ja bym dołożył) nowa uszczelkę. Nie pamiętam teraz jak ona się fachowo nazywała, ale chodzi o uszczelkę z pianki, która uszczelnia i dociepla, przykleja się na przylepiec. Jak znajdę tę uszczelkę to wkleję.

A pianka zalewowa ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...