Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Panel sterujący Room Manager - dom w zasięgu ręki

Recommended Posts

Inteligentny dom, posłuszny naszym rozkazom, nawet kiedy wydajemy je z odległego miejsca to wizja przyszłości, obecnie stająca się rzeczywistością. Posiadając telefon komórkowy oraz nowy panel Room Manager możemy w pełni kontrolować każde zdarzenie, które ma miejsce w naszym domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/dom-bezpieczny-i-inteligentny/10270-panel-sterujacy-room-manager-dom-w-zasiegu-reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
Nie wyobrażam sobie komunikowania się z domem na urlopie, bo bym oszalał myśląc, co złego może się zdarzyć. A co jak system źle zinterpretuje dane i powie, że okrają mi dom. Może ubezpieczenie domu rozwiązywało by kwestię spokojnego snu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest lepszy sposób na spokojny sen na urlopie - wspomniana w artykule symulacja obecności. W domu automatycznie będzie się zapalało i gasiło światło, podnosiły i opuszczały rolety, sprawiając tym samym wrażenie, że domownicy przebywają w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jest lepszy sposób na spokojny sen na urlopie - wspomniana w artykule symulacja obecności. W domu automatycznie będzie się zapalało i gasiło światło, podnosiły i opuszczały rolety, sprawiając tym samym wrażenie, że domownicy przebywają w środku.


o jakich kwotach rozmawiamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie - trzy chińskie "gniazdka czasowe" po 20 PLN szt
w chałupie można dodać zegar w skrzynce sterujący obwodem,
pewnie w 200PLN się zmieścisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyżej zaproponowane rozwiązanie jest z pewnością najtańsze. Nie oto jednak chodzi w automatyce budynkowej.

Jeśli myślimy o kompleksowych systemach inteligentnego domu, to cena będzie z pewnością dużo większa. Należy jednak zwrócić uwagę, że owe 3 obwody świetlne wpięte do systemu automatyki umożliwią całą gamę funkcji, włącznie z symulacją obecności. Żeby nie być gołosłownym, pierwsze z brzegu to:

- Centralne gaszenie - jednym przyciskiem wyłączamy wszystkie obwody
- Centralne oświecanie - jednym przyciskiem wszystko włączamy
- Sceny świetlne - jednym przyciskiem wywołujemy konfigurację w jakiej chcemy oświetlić pomieszczenie np. jedna lampa wyłączona, druga włączona, trzecia przyciemniona
- Funkcja wspomagająca alarm - gdy nastąpi włamanie i rozbrzmiewa syrena alarmowa, światła w domu mogą się zaświecić lub też pulsować

To tylko niektóre z zastosowań. Włączając w system czujkę ruchu lub czujnik zmierzchowy możemy tworzyć mnóstwo innych praktycznych funkcji jak np. codziennie po godzinie 23:00, po wejściu na korytarz, zapalane będą obwody świetlne ze zmniejszoną mocą (ściemnione).

Wniosek z tego opisu jest prosty - jeśli kogoś interesuje tylko i wyłącznie symulacja obecności niech się zaopatrzy w proste automaty czasowe. Jeśli ktoś oczekuje czegoś więcej, jedynym rozwiązaniem jest system Inteligentnego Domu. Oczywiście trzeba pamiętać, że w pierwszym przypadku przed wyjazdem trzeba owe "chińskie gniazdka czasowe" nastawić, skalibrować i podłączyć do gniazdek oraz lamp. Gdy posiadamy Inteligentny Dom, wystarczy jedno naciśnięcie na panelu lub też jeśli tego w pośpiechu zapomnimy, jeden sms...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • a ja sobie nie wyobrażam nie mieć garażu (dwustanowiskowego) w domu. Jak spaliny wchodzą do domu, to trzeba wentylację tam zrobić albo jak jest, to żeby zaczęła działać. Oczywiście garaż odizolowany od środka od reszty pomieszczeń. Z moich doświadczeń - garaż nie musi być ogrzewany, mam tam ogrzewanie, ale od kilku lat jest wyłączone. Aktualnie przy mrozach do -10C w garażu utrzymuje się temperatura+6C
  • Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
  • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
  • Gość Roman
   Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
  • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
   Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
   1.19.1. Dopuszcza się:
   - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
   wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
   większej niż 50m2,
   - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
   i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
   budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
   i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
   0.8m n.p.t.,
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
   Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
   symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
   drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
   może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
   wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam
    
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×