Skocz do zawartości

Kocioł Magnetyczny - wynalazek Polaka !!!!!!


Recommended Posts

Kocioł magnetyczny daje 140% sprwaności. Przy przeliczeniu na pieniądze w drugiej taryfie i niskotemperaturowym ogrzewaniu sprawa jest bardzo opłacalny. koszt jest niższy niż gazowego. Doczytałem coś na www.kociolmagnetyczny.pl

Ciekawy odpowiedzi konstruktora.

Co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Cytat

Kocioł magnetyczny daje 140% sprwaności. Przy przeliczeniu na pieniądze w drugiej taryfie i niskotemperaturowym ogrzewaniu sprawa jest bardzo opłacalny. koszt jest niższy niż gazowego. Doczytałem coś na www.kociolmagnetyczny.pl

Moje zdanie już znasz. Z tych 140% sprawności, min. 40% to błąd pomiarowy. Z dyskusji z konstruktorem tego urządzenia wynika, że nie ma pojęcia pomiarach sprawności urządzeń energetycznych.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Moje zdanie już znasz. Z tych 140% sprawności, min. 40% to błąd pomiarowy. Z dyskusji z konstruktorem tego urządzenia wynika, że nie ma pojęcia pomiarach sprawności urządzeń energetycznych.


Z całym szacunkiem, ale nie sądzę żeby rozmawiał Pan z prawdziwym autorem urządzenia opisywanego przez Pana pod nazwą "kocioł magnetyczny". Nie dziwi mnie też, że osoba, z którą Pan się kontaktował nie miała zielonego pojęcia o pomiarach sprawności urządzeń energetycznych, nie wspominając już o samum urządzeniu. Wyjaśniam: Urządzenie opisywane wyżej to EkoTURBINA GRZEWCZA, a jej wynalazcą i konstruktorem jest ADRIAN LANG. Jego sprawność docelowa ma wnosić 200 % i była ona uzyskiwana podczs prób stacjonarnych. Turbina grzała mój dom przez cztery lata - od prototypu do stanu obecnego. Kocioł magnetyczny to plagiat, a pomysł i samo urządzenie zostały przywłaszczone pod pozorem współpracy we wdrażaniu GOTOWEJ turbiny na rynek. Zapraszam na stronę www.ekoturbiny.pl gdzie znajdzie Pan wszelkie informacje na temat samej turbiny oraz dane kontaktowe do jej konstruktora i wynalazcy. Myślę, że rozmowa z nim będzie bardziej owocna.
Pozdrawiam - Elwira
Link do komentarza
Cytat

Kocioł magnetyczny daje 140% sprwaności. Przy przeliczeniu na pieniądze w drugiej taryfie i niskotemperaturowym ogrzewaniu sprawa jest bardzo opłacalny. koszt jest niższy niż gazowego. Doczytałem coś na www.kociolmagnetyczny.pl

Ciekawy odpowiedzi konstruktora.

Co o tym sądzicie?


Urządzenie o które Pan pyta ma na prawdę taką wydajność, jednak jego wyjściowa sprawność (do której dąży konstruktor) to 200 % sprawności możliwe do osiągnięcia i osiągane podczas prób stacjonarnych. Jednak urządzenie to nosi nazwę EkoTURBINA GRZEWCZA, a jej wynalazcą i konstruktorem jest ADRIAN LANG. O urządzeniu, jego pomysłodawcy i wykonawcy pisano już dwukrotnie na łamach Gazety Lubuskiej, a sama turbina grzała mój dom przez cztery lata - od prototypu po stan obecny i wiem na jej temat więcej niż rzekomy konstruktor na temat rzekomego kotła magnetycznego. Kocioł magnetyczny jest plagiatem, a na zdjęciach figuruje EkoTURBINA GRZEWCZA wyżej przeze mnie opisana. Samo urządzenie i pomysł zostały podstępem przywłaszczone pod pozorem współpracy we wdrażaniu GOTOWEJ turbiny na rynek w ubiegłym roku. Ja czekam na finał tej afery, a Pana odsyłam na stronę www.ekoturbiny.pl gdzie znajdują się wszelkie dane dotyczące tego urządzenia wraz z danymi kontaktowymi do wynalazcy i konstruktora - Adriana Lang.
Pozdrawiam - Elwira
Link do komentarza
Cytat

brak odpowiedzi świadczy że te 40% było chłitem martertingowym .... jak m owią w pewnym kabarecie ,tylko że na 99% ludzi napewno nie zadziałało


Szybko mnie Pan ocenił. Brak odpowiedzi z mojej strony nie był spowodowany chowaniem głowy w piasek. Ja pracuję proszę Pana i tylko wieczorem mam czas wejść na jakiekolwiek forum, więc jestem. W swojej wypowiedzi odsyłałam Pana (i resztę Państwa też) do strony wynalazcy i konstruktora tego urządzenia. Są tam dane kontaktowe do Adriana Lang i to jemu proszę zadawać podobne pytania, bo tylko on może Panu udzielić na nie odpowiedzi. Ja zabrałam głos w tej sprawie, ponieważ byłam obecna przy tym jak pomysł się narodził, jak zostawał wdrażany w życie. Towarzyszyłam powstawaniu tego urządzenia i widziałam każdy krok w przód, każde niepowodzenie, wprowadzanie zmian aby dojść do stanu obecnego. Widziałam jak turbina przy zużyciu 3 kW prądu (taki silnik ją napędzał) wytworzyła 6 kW ciepła. Ta na zdjęciach była lekko uszkodzona po targach i miała za słabe "serce", stąd te 140 % wydajności. Produkt nie pojawił się do tej pory na rynku, bo był jeszcze dopracowywany. W końcu to nowa myśl techniczna. Proszę się skontaktować z jej autentycznym wynalazcą i producentem, zadać nurtujące Pana pytania, bo najłatwiej jest skrytykować na forum, ale coś takiego wymyślić, a potem tworzyć trwało 5 lat, kosztowało kupę kasy, wyrzeczeń, nerwów, walki z wiatrakami i najważniejsze - rodzinę. Wiem to wszystko, bo od trzech miesięcy jestem jego byłą żoną .
Na forum "kocioł magnetyczny" nie mogę pisać, bo moderator zablokował mi wejście - ciekawe, że A. Langowi też. Z góry więc przepraszam, że nie mogę tam odpowiedzieć na zadawane pytania.
Pozostaję z szacunkiem - Elwira
Link do komentarza
Rozumiem, że pod nickem masowaty kryje się sam wynalazca - Adrian Lang?
Cytat

Właśnie tak wyglądał mój początek prób z Ekoturbiną jeszcze z zastosowaniem aluminium
a nie miedzią, to wszystko w 2006 r. wykonywałem na warsztacie u pana Eryka Świdra dostępnego pod nr. tel. (516-022-696) i w tym czasie pan Dariusz Dryło nr. tel. (607-713-482) przyprowadził dr Szulawskiego aby obliczył wydajność ciepła mojego urządzenia.

Sprawy własności rozwiązania są oczywiście bardzo ważne, zwłaszcza dla Pana.
Mnie jednak interesuje inny aspekt tej sprawy - kto obliczył wydajność urządzenia, na stronie http://www.ekoturbiny.pl/dane.html określony jako 200% (6kW ciepła przy silniku elektrycznym 3kW)?
Jaką metodą ta wydajność została określona?
Link do komentarza
Zostałem wywołany do tablicy i oto trochę info na post usunięty przez administratora - na mój wniosek.
Niestety treści zamieszczane nie mają już nic wspólnego z tematem , a szkoda.
Przygoda „naukowa „ z twórcą EKOTURBINY zaczęła się w styczniu, szybko się skończyła i bardzo dużo mnie kosztowała (dużo ponad 100tys i mam na to dokumenty-przelewy, faktury, umowy). Duże zobowiązania finansowe a także składane obietnice sprzedaży EKOTURBINY pobierając zaliczkę (o których nie raczył powiedzieć), liczne telefony wierzycieli z zapytaniem co do zamiaru wywiązania z umowy na dostarczenie EKOTURBINY bezpośrednio obciążałyby nowo powstałą spółkę.
Pozostałe powody rozstania z Langiem mają związek z jego charakterem oraz to że nadużył mojego zaufania jako przyszłego wspólnika.
Najpoważniejszym zarzutem stawianym jest KRADZIEŻ konstrukcji EKOTURBINY.
Panowie i Panie wystarczą 4 klasy szkoły podstawowej aby zauważyć różnice pomiędzy EKOTURBINĄ a kotłem magnetycznym - dla ułatwienia kilka informacji, które pewno Państwu umknęły, otóż ekoturbina wedle info wynalazcy ma sprawność 200 do 300% i więcej natomiast kocioł magnetyczny ma udokumentowane jedynie 118%. Proszę także zwrócić uwagę na opis pod zdjęciami EKOTURBINY . Kocioł magnetyczny wykonany jest z miedzi a także pracuje na silniku chłodzonym wodą, całość jest oparta na konstrukcji pionowej, dokonane zostały także inne zmiany o których „wynalazcy” EKOTURBINY nawet się nie śniło. Zmiany w konstrukcji i zastosowanie właściwych materiałów czynią kocioł magnetyczny innym urządzeniem grzewczym aniżeli EKOTURBINY.
OSZUSTWO – jakie?. Oszustwem jest natomiast informowanie że EKOTURBINA ma 200 do 300 i więcej % sprawności. Wyłudzeniem jest pobieranie zaliczki na poczet sprzedaży EKOTURBINY bez zamiaru wywiązania się z umowy i podlega pod kodeks karny. Szanowni Państwo to są fakty a nie domysły i pomówienia . „Wynalazca „EKOTURBINY próbuje powtórnie ujawnić się, obecnie jako pokrzywdzony i robi to w sposób dla niego typowy.
Nie będę ustosunkowywał się do pozostałych wątków np. o wizytach wszystkich notabli z wyższej uczelni a także że certyfikat został pewno przez nich wydany i wiele innych gdyż są one równie fałszywe jak pozostałe. Nie będę także odpowiadał na zarzut o braku moralności czy uczciwości bo i tutaj autor postu niewiele może powiedzieć a właściwie to nie powinien w ogóle zajmować głosu ( mam dużą wiedzę co do osób pokrzywdzonych).
Na koniec proszę o zachowanie umiaru w osądzie gdyż znacie Państwo jedynie jedną stronę natomiast z uwagi na złożoność sprawy nie będzie to przedmiotem debaty ogólnonarodowej .
Pozdrawiam Grzegorz Matuszczak
Email: ekotech.biuro@vp.pl


Link do komentarza
Włos mi dęba staje jak to czytam. 118% 200%, 300%. Ludzie, czy co niektórzy urwali się z Księżyca??? Przecież nawet piec kondensacyjny (stary poczciwy biedak gotowy odejść do lamusa) nie przekracza tak naprawdę 100 % wydajności. Reklamowane 109% wynika z innego podejścia do liczenia to znaczy liczenia z czasów gdy jeszcze takich kotłów nie było.
Link do komentarza
Cytat

Mam wrażenie, że obu stronom tego konfliktu zależy na odwróceniu uwagi od deklarowanej sprawności.
Ani jedna ani druga strona nie kwapi się z przeprowadzeniem rzetelnych badań icon_sad.gif.


a jakich badań przeciez wiecej niz 100% nie wyciagnie z takiego wynalazku bo niby w jaki sposób to nie pompa ciepła ze uzywa jeszcze energi dodatkowego zródła ,
Link do komentarza
Cytat

a jakich badań przeciez wiecej niz 100% nie wyciagnie z takiego wynalazku bo niby w jaki sposób to nie pompa ciepła ze uzywa jeszcze energi dodatkowego zródła ,

Jestem tego samego zadnia. Jednak Pan Grzegorz Matuszczak posiada wyniki pomiarów kotła magnetycznego wykonane przez pracowników wyższej uczelni technicznej (miałem możliwość zapoznania się z nimi), z których wynika, że sprawność kotła dochodzi do 118%.
Śmiać się, czy płakać?
Link do komentarza
Cytat

Jestem tego samego zadnia. Jednak Pan Grzegorz Matuszczak posiada wyniki pomiarów kotła magnetycznego wykonane przez pracowników wyższej uczelni technicznej (miałem możliwość zapoznania się z nimi), z których wynika, że sprawność kotła dochodzi do 118%.
Śmiać się, czy płakać?


przeciez taki pomiar mozna zrobic w domu
proste elektroniczny licznik energi elektrycnej po ktory podpiety jest napęd kotła ,i pomiar ilosci ciepła zuzytego za pomoca dosc dokładnego urzadzenia opartego na przepływie cieczy i róznicy temp i ilosc GJ do ilosci zuzytej energi pokaże nam wszytko ,do tego nie trzeba zadnych obliczeń
a odnośnie kotłow gazowych kondensacyjnych to kilka lat temu na PP liczylismy taki kocioł i jego sprawnosc i za cholery nie chciało dojsc ze sprawnościa do 99% zawsze 98.....% a te 100 ileś procent to wynika ze sposobu liczenia a że jest toświetny chłit martetingowy to nikt tego nie prostuje bo po co tylko pozniej rozczarowanie jak sasiad na zwykłym kotle spala gazu za 400zł a kondensacyjny 390zł żeby to samo nie okazało sie z z tym kotłem
Link do komentarza

Czy to znaczy że ma Pan także problemy z czytaniem bo ze zrozumieniem polskich znaków i zdań to już mnie Pan przekonał. Miał Pan możliwość uczestniczenia w pomiarach ale nie skorzystał Pan, otrzymał Pan wyniki pomiarów wyższej uczelni i ma Pan problem czy się śmiać czy płakać. Zadam tylko jedno pytanie czy jest Pan normalny czy to tylko chwilowa nie dyspozycja psychiczna? Panie Henryku od miesiąca maja prowadzi Pan krucjatę nienawiści i pomówień przeciwko mojej osobie a przecież nic Panu nie zrobiłem , nawet Pana nie znam osobiście. Pana wypowiedzi na różnych forach cechuje jedno – duże rozchwianie emocjonalne . Sprowadził Pan dyskusje na forach do bardzo niskiego poziomu. Przykro że administrator toleruje tego typu wypowiedzi . Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Czy to znaczy że ma Pan także problemy z czytaniem bo ze zrozumieniem polskich znaków i zdań to już mnie Pan przekonał. Miał Pan możliwość uczestniczenia w pomiarach ale nie skorzystał Pan, otrzymał Pan wyniki pomiarów wyższej uczelni i ma Pan problem czy się śmiać czy płakać. Zadam tylko jedno pytanie czy jest Pan normalny czy to tylko chwilowa nie dyspozycja psychiczna? Panie Henryku od miesiąca maja prowadzi Pan krucjatę nienawiści i pomówień przeciwko mojej osobie a przecież nic Panu nie zrobiłem , nawet Pana nie znam osobiście. Pana wypowiedzi na różnych forach cechuje jedno – duże rozchwianie emocjonalne . Sprowadził Pan dyskusje na forach do bardzo niskiego poziomu. Przykro że administrator toleruje tego typu wypowiedzi . Pozdrawiam

To ciekawe, że w tym wątku krytycznie na temat tych 118% sprawności wypowiadało się wiele osób : janekluki, tobi, RafalT88, solar-went, Jolka3, a tylko moja wypowiedź Pan zauważył.
Miałem możliwość uczestniczenia w pomiarach, które ... się nie odbyły.
Jeżeli uważa Pan wyniki pomiarów, na które się Pan powołuje za wiarygodne, to dlaczego ich Pan nie opublikuje, chociażby na tym Forum?
Nie prowadzę przeciw Panu żadnej "krucjaty". Wskazuje tylko na oczywiste błędy.
Pan sam prowokuje do publicznej dyskusji nad swoim wynalazkiem podając takie a nie inne dane.
Jeśli chodzi o propozycję : http://www.kociolmagnetyczny.pl/forum/show...;pid=110#pid110
Cytat

Mam kolejną propozycję dla Pana i innych chcących wykonanie pomiarów aby dokonali opisu stanowiska pomiarowego z zaznaczeniem urządzeń pomiarowych. Mam tylko jedną prośbę aby osoby będące autorami tego opisu podpisały się z imieniem i nazwiskiem oraz podaniem informacji o zawodzie jakie wykonują.


to zna Pan doskonale moje imie i nazwisko. Pisałem też Panu czym się zajmuję, jakie mam wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Podawałem Panu także sposób przeprowadzenia pomiarów.
Czego jeszcze Panu potrzeba?
Miał Pan tez konkretne propozycje wykonania pomiarów :
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?p=98791#98791
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?p=98844#98844
Było to ponad 6 tygodni temu. Dlaczego Pan z nich nie skorzystał?
Link do komentarza
Cytat

Czy to znaczy że ma Pan także problemy z czytaniem bo ze zrozumieniem polskich znaków i zdań to już mnie Pan przekonał. Miał Pan możliwość uczestniczenia w pomiarach ale nie skorzystał Pan, otrzymał Pan wyniki pomiarów wyższej uczelni i ma Pan problem czy się śmiać czy płakać. Zadam tylko jedno pytanie czy jest Pan normalny czy to tylko chwilowa nie dyspozycja psychiczna? Panie Henryku od miesiąca maja prowadzi Pan krucjatę nienawiści i pomówień przeciwko mojej osobie a przecież nic Panu nie zrobiłem , nawet Pana nie znam osobiście. Pana wypowiedzi na różnych forach cechuje jedno – duże rozchwianie emocjonalne . Sprowadził Pan dyskusje na forach do bardzo niskiego poziomu. Przykro że administrator toleruje tego typu wypowiedzi . Pozdrawiam


Jako bezstronny obserwator tego tematu, stwierdzam, że jedynie pan posługuje się wobec pana Henryka inwektywami, a to nie przysparza panu poparcia. Przeciwnie, wydaje się też być dowodem bezsilności i braku argumentacji.
Czy tak trudno zaprezentować dowody, a nie tylko trąbić na prawo i lewo, że się je ma?
Nauka zna wielu takich "geniuszy" . Niektórzy z nich dostali nawet Nobla, i wstyd był na cały świat.
Naprawdę, chyba wszyscy chcemy, żeby to wszystko, co pan pisze było prawdą, bo byłby to nie tylko pański sukces, ale i każdego Polaka, a też i ludzkości.
Co innego chcenie, a co innego dowody. A tych nadal tu nie widzimy.
Link do komentarza
Cytat

Jako bezstronny obserwator tego tematu, stwierdzam, że jedynie pan posługuje się wobec pana Henryka inwektywami, a to nie przysparza panu poparcia. Przeciwnie, wydaje się też być dowodem bezsilności i braku argumentacji.
Czy tak trudno zaprezentować dowody, a nie tylko trąbić na prawo i lewo, że się je ma?
Nauka zna wielu takich "geniuszy" . Niektórzy z nich dostali nawet Nobla, i wstyd był na cały świat.
Naprawdę, chyba wszyscy chcemy, żeby to wszystko, co pan pisze było prawdą, bo byłby to nie tylko pański sukces, ale i każdego Polaka, a też i ludzkości.
Co innego chcenie, a co innego dowody. A tych nadal tu nie widzimy.


Szanowny Panie proszę na prześledzenie wątku „Kocioł magnetyczny” i nie tylko na tym forum. Jeżeli brakowałoby Panu czasu lub chęci to podam że to Pan Henryk w maju br. oskarżył mnie o oszustwo . Na targach w Poznaniu przedstawiałem jedynie myśl techniczną a nie gotowy produkt handlowy, forumowicze postrzegają mnie jako osobę reklamującą kolejny „cud techniki” . Proszę zwrócić uwagę że nigdzie nie znajdzie Pan wzmianki o kotle magnetycznym, który byłby mojego autorstwa. W moim zamyśle a także planach było dopracowanie urządzenia i zaprezentowanie go w odpowiednim czasie razem z wynikami pomiarów. Osobom bardzo zainteresowanym przesyłałem skany z pomiarów po uprzednim podaniu imienia nazwiska oraz adresu emailowego. Także stwierdzenie (niestety nie prawdziwe )o trąbieniu na lewo i prawo jest bez zasadne. Jeżeli chodzi o dyskusję na forum to może ona mieć sens pod jednym warunkiem że zachowamy pewną formę grzecznościową. Namawiałem na forum aby osoby piszące podawały swoje imię i nazwisko, niestety łatwiej jest być osobą anonimową zwłaszcza jeżeli jest się inżynierem i pisze się takie rzeczy jak Pan Henryk i jemu podobni. Domysły, oceny, pomówienia na forach zaszły już bardzo daleko i chyba nie trudno jest zrozumieć moją reakcję na kolejny post Pana Henryka. Pan Henryk otrzymał pomiary i to że nie rozumie pewnych stwierdzeń potwierdzonych imieniem nazwiskiem tytułem naukowym nazwą wyższej uczelni nie oznacza że są one błędne. Pomiary wykonane zostały z dużą starannością w sposób ograniczający do minimum wpływy warunków zewnętrznych a co za tym idzie i błędu pomiarowego. Nie ubiegam się o żadne nagrody ani tytuły. Chcę jedynie rozwijać urządzenie z dala od ludzi zawistnych pozbawionych ambicji . Pisze Pan o bezsilności to faktycznie jestem bezsilny wobec arogancji , pisze Pan o braku argumentacji także ma Pan rację, brakuje mi dowodów, które forumowicze mogliby zaakceptować.
Szanowny Panie jak już wcześniej pisałem pomiary są moją własnością i jako takie nie mogą być publikowane przez osoby trzecie. Wynika to z reakcji osób którym udostępniłem te pomiary. Pozwolę sobie na nie komentowanie wypowiedzi tych osób. Bardzo proszę w uzbrojenie się w cierpliwość a na pewno w odpowiednim czasie wszystkie materiały zostaną opublikowane. Pozdrawiam Grzegorz Matuszczak
Link do komentarza
Cytat

Na targach w Poznaniu przedstawiałem jedynie myśl techniczną a nie gotowy produkt handlowy,



Cytat


Cytat

Ogłoszenie zostało zamieszczone: 05-11-2009 (14:47)

Kocioł piec centralnego ogrzewania w którym źródłem ciepła jest wirujace pole magnetyczne

Cena:10 600 zł

Prezentowane urządzenie jest ekologicznym kotłem c. o. Źródłem ciepła w naszym kotle , jest wirujące pole magnetyczne.
Jest to kocioł , który jest oszczędniejszy od innych pieców c.o. ,
które jako źródło ciepła wykorzystują gaz ziemny lub olej opałowy.
Eksploatacja naszego kotła w porównaniu z piecami gazowymi jest tańsza
od 20 do 35 % zaś w porównaniu z kotłami wykorzystującymi olej opałowy
jako źródło ciepła , eksploatacja naszego pieca jest tańsza od 40 do 55
%. W celach porównawczych , wykorzystano kotły c. o. gazowe jak i na
olej opałowy , które miały podobne parametry techniczne. Nasze kotły
przeznaczone są do ogrzewania powierzchni mieszkalnych od 150 do 350
m2.Kotły nasze można ustawiać w dowolnym miejscu. Może stać w łazience
, kuchni w przed pokoju lub w piwnicy. Głośność pracy urządzenia jest
taka sama jak w wirującej pralce automatycznej. Powracającą wodę z
układu do kotła , można wykorzystać do ogrzewania podłogowego. Przy
zastosowaniu odpowiedniej automatyki , nasz piec c. o. , w którym
źródłem ciepła jest wirujące pole magnetyczne
, można włączać przez Internet lub przy pomocy SMS - ów. Na zakup
naszego pieca można wziąć kredyt z B.O.Ś. Kredyt ten udzielany jest na
okres 5 lat , udział własny w zakupie pieca jest na poziomie 20 % ,
oprocentowanie kredytów z dopłatami Skarbu Państwa wynosi 1 % w skali
rocznej. Wszelkie informacji informację , dotyczące naszego pieca uzyskacie
Państwo pod numerem telefonu 0 504 xxx xxx.


To już nie jest "myśl techniczna", tylko konkretny produkt handlowy.
Co w tym ogłoszeniu jest prawdą?
Link do komentarza
Cytat

To jeszcze nic czekam na coś co pokaże za parę dni

Poprzednie ogłoszenie jest dostępne tylko przez archiwum Google.
To nadal jest w necie : http://drobne.pl/detail.php?setlang=ger&id=17798

Tu następne "kwiatki" : http://www.cylex.pl/tanie+ogrzewanie.html
Cytat

PEERO SP. Z O. O.
KUJAWSKO-POMORSKIE, 85-304 BYDGOSZCZ, KCYŃSKA 15 Polska

Spółka nasza jest młoda spółką , która powstała jako spółka celowa do sprzedaży urządzeń , w których źródłem ciepła jest wirujące pole magnetyczne.Wirujące pole magnetyczne
jako źródło ciepła nie jest wykorzystywane jako zjawisko fizyczne
nigdzie na świecie.Nasza metoda pozyskiwania ciepła , została
opatentowana przez polskiego inżyniera w maju 2009 roku.Prototyp
urządzenia , w którym wykorzystuje się wirujące pole magnetyczne
jako źródło ciepła otrzymało bardzo pozytywną opinię w ekspertyzie
naukowej , którą przeprowadził Uniwersytet Zielonogórski. W ekspertyzie
tej urządzenia pomiarowe wykazały bardzo ale to bardzo dużą sprawność
naszego urządzenia grzewczego. W czasie normalnej eksploatacji naszego
urządzenia grzewczego jako kocioł ,
piec centralnego ogrzewania stwierdzono oszczędność względem kotła c.o.
gazowego o 45 % a względem kotła c.o. na olej opałowy o 60 %.
W
urządzeniu naszym jako źródło energii mechanicznej , wykorzystuje się
cztery rodzaje tej energii.



A to co jest opisane tutaj : http://www.cylex.pl/firmy/peero-sp--z-o--o--10609546.html ,
to już pełne perpetum-mobile.
Cytat

Energia elektryczna według naszego pomysłu , pochodziła by ze spalania biopaliwa przez silnik wysokoprężny , który energią mechaniczną napędzał by zespól złożony z parownicy z turbiny parowej i generatora prądotwórczego. Źródłem ciepła w naszej parownicy było by wirujące pole magnetyczna. Jest to metoda pozyskiwania ciepła nie stosowana jeszcze nigdzie na świecie i opatentowana przez polskiego inżyniera. Parownica nasza produkowały by suchą parę wodną o temperaturze 300 stopni Celsjusza , ciśnieniu 2 MP i przepływie 6 ton na godzinę. Parametry te są minimalnymi do pozyskania energii elektrycznej przy pomocy turbiny parowej , która może wyprodukować prąd elektryczny o mocy 1 MW. Moc pozyskanej energii elektrycznej jest uzależniona od wielkości parownicy , w której źródłem ciepła jest wirujące pole magnetyczne. Energia mechaniczna do naszych parownic , może być dostarczona z czterech źródeł. Z energii wiatrowej , z turbiny rzecznej , z silnika wysokoprężnego , który spala biopaliwo , oraz z silnika elektrycznego. Jest to ekologiczny sposób pozyskania energii elektrycznej i cieplnej , który jest konkurencyjny do ferm wiatrowych. Według ekspertyzy , która została przeprowadzona na Uniwersytecie Zielonogórskim sprawność naszych parownic jest bardzo ale to bardzo wysoka.

Przy okazji mamy wymienioną uczelnię, która wykonywała badania sprawności.
Ta sama firma, oferowała ten produkt także na Allegro : https://ssl.allegro.pl/item803861420_kociol...kologiczny.html
Link do komentarza
Cytat

Poprzednie ogłoszenie jest dostępne tylko przez archiwum Google.
To nadal jest w necie : http://drobne.pl/detail.php?setlang=ger&id=17798

Tu następne "kwiatki" : http://www.cylex.pl/tanie+ogrzewanie.html


A to co jest opisane tutaj : http://www.cylex.pl/firmy/peero-sp--z-o--o--10609546.html ,
to już pełne perpetum-mobile.
Przy okazji mamy wymienioną uczelnię, która wykonywała badania sprawności.
Ta sama firma, oferowała ten produkt także na Allegro : https://ssl.allegro.pl/item803861420_kociol...kologiczny.html




Na Allegro tez widziałem to ustrojstwo icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Na Allegro tez widziałem to ustrojstwo icon_smile.gif




Co jakiś czas przeglądając forum napotykam na ten wątek i... ciągle nie mogę się nadziwić. Nie można uzyskać więcej energi z układu niż się do niego wprowadza a i to już jest przypadek który eliminuje jakie kolwiek straty. A STRAT NIE DA SIĘ UNIKNĄĆ. Więc osiągnięcie 100% byłoby już nie lada osiągnięciem a co dopiero 140 icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Co jakiś czas przeglądając forum napotykam na ten wątek i... ciągle nie mogę się nadziwić. Nie można uzyskać więcej energi z układu niż się do niego wprowadza a i to już jest przypadek który eliminuje jakie kolwiek straty. A STRAT NIE DA SIĘ UNIKNĄĆ. Więc osiągnięcie 100% byłoby już nie lada osiągnięciem a co dopiero 140 icon_eek.gif


I kto to pisze?!
Link do komentarza
Cytat

I kto to pisze?!



To ja icon_biggrin.gif . Nigdy nie mówiłem, że straty energii w jakiej kolwiek postaci są fikcją. Straty były, są i będą jeszcze bardzo długo a sprawność powyżej 100% ... to jest kolejna strata tyle że czasu na takie bzdury. Nie prawdaż ? Myślę, że z tym Pan może się zgodzić icon_cool.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To jeszcze nic czekam na coś co pokaże za parę dni



Dostałem to co powiecie na takie kotły 6,5 kg kocioł 33 KW Energooszczędność z lierką A icon_smile.gif

http://img710.imageshack.us/img710/187/fiko.png[/img] [img]http://img705.imageshack.us/img705/4902/kozaak.png

Strona oryginał :
http://ruskotly.ru/"]http://ruskotly.ru/

Z tłumaczeniem:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...s%3Dpl%26sa%3DG
Link do komentarza
Cytat

Poprzednie ogłoszenie jest dostępne tylko przez archiwum Google.
To nadal jest w necie : http://drobne.pl/detail.php?setlang=ger&id=17798

Tu następne "kwiatki" : http://www.cylex.pl/tanie+ogrzewanie.html


A to co jest opisane tutaj : http://www.cylex.pl/firmy/peero-sp--z-o--o--10609546.html ,
to już pełne perpetum-mobile.
Przy okazji mamy wymienioną uczelnię, która wykonywała badania sprawności.
Ta sama firma, oferowała ten produkt także na Allegro : https://ssl.allegro.pl/item803861420_kociol...kologiczny.html



Już jestem troszeczkę zmęczony odpowiadaniem na takie pytania. Panowie proszę wysilcie się troszeczkę i nie kompromitujcie się. W procesie edukacyjnym i wychowawczym ucznia szkoły podstawowej ( od 7 roku ) wymaga się aby rozwiązywał zagadki , zadania i odpowiadał na pytania , oczywiście adekwatnie do jego możliwości . Podejrzewam że na pytania z którymi nie możecie Panowie sobie poradzić uczeń szkoły średniej znalazłby odpowiedź. Jeżeli chodzi o nadsprawność to tego wątku nie będę kontynuował bez względu na to czy Panom się to podoba czy nie . Natomiast to że Panowie znaleźliście w internecie ofertę sprzedaży wystawionej przez firmę z Bydgoszczy i nie potraficie wyjaśnić sobie tego to ja już nie daję rady i się poddaję. Jest to bardzo dobry przykład na potwierdzenie tezy że dokładnie każdy może pisać wszystko , o wszystkim i dla wszystkich czyli byle jak i nie brać żadnej odpowiedzialności za to co pisze. Proponuję abyście zakupili kociołek u tego Pana. Prawdą jest że posiadam trzy urządzenia grzewcze (prototypy) , ale nie są one dostępne w sprzedaży. Dla ułatwienia dodam że firma oferująca kocioł znajduje się w Bydgoszczy a ja mieszkam w Zielonej Górze ale dla Panów pewno to jest bez znaczenia. Druga sprawa to zamiast pisać takie rzeczy to wystarczyło wykonać telefon do firmy oferującej urządzenie i śmiem podejrzewać że zastanowilibyście się nad wywoływaniem kolejnego tematu.
Jednak pisząc pod pseudo czujecie się Panowie zwolnieni z myślenia bo pewno to bardzo boli – współczuję.
Na posty bez podpisu imieniem i nazwiskiem nie odpowiadam.
Pozdrawiam Grzegorz Matuszczak
Link do komentarza
Według ekspertyzy , która została przeprowadzona na Uniwersytecie Zielonogórskim sprawność naszych parownic jest bardzo ale to bardzo wysoka.

hihihi bardzo wysoka w języku techniczny to nic mnie nie mówi ,a co do sprawności urządzenia to myśle że juz jest pies pogrzebany bo wyników jak nima tak nima a reklama zapewne robi swoje i autorowi projektu zapewne sie to opłaca i podejżewam że to jest naga prawda o tym wynalazku ....
Link do komentarza
Cytat

Dla ułatwienia dodam że firma oferująca kocioł znajduje się w Bydgoszczy a ja mieszkam w Zielonej Górze ale dla Panów pewno to jest bez znaczenia.

Miało by to duże znaczenie, gdyby nie parę innych faktów :
- zdjęcia w ogłoszeniu pokazują kocioł wyglądający identycznie jak ten, który Pan prezentował,
- ekspertyza wykonana została na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Ciekawe dlaczego firma z Bydgoszczy musiała szukać ekspertów do badań aż w Zielonej Górze?
Ale to oczywiście nie ma żadnego znaczenia icon_cool.gif .
Link do komentarza
Cytat

Miało by to duże znaczenie, gdyby nie parę innych faktów :
- zdjęcia w ogłoszeniu pokazują kocioł wyglądający identycznie jak ten, który Pan prezentował,
- ekspertyza wykonana została na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Ciekawe dlaczego firma z Bydgoszczy musiała szukać ekspertów do badań aż w Zielonej Górze?
Ale to oczywiście nie ma żadnego znaczenia icon_cool.gif .


Co Pan sugeruje?
Czy Pan coś wie i chciałby się tym podzielić?
Czy może Pan jest....?
Link do komentarza
Cytat

Co Pan sugeruje?
Czy Pan coś wie i chciałby się tym podzielić?
Czy może Pan jest....?



Ekspertyza na Uniwersytecie w Zielonej Górze ... a na jakim Wydziale (nauk humanistycznych czy teorii stosowanej). Przepraszam za sarkazm ale na prawdę nie przesadzajmy icon_confused.gif??: .

Ciepło spalania metanu to wartość 55.5 MJ/kg (100%) a Pan i Uniwersytet twierdzicie że z 1 kilograma wyciągacie energię 77,7 MJ (140%). LUDZIE !!!


Link do komentarza
Cytat

Niczego nie sugeruję. Zastanawiam się tylko o co w tym wszystkim chodzi?
Pewnie nie tylko ja.


To że Pan nie wie o co w tym chodzi to mnie wcale nie dziwi co dał Pan po wielokroć dowód na Pana stwierdzenie. Proponuję aby Dał Pan spokój na jakiś czas. Panie Henryku zapętlił się Pan w swoich "przemyśleniach". Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To że Pan nie wie o co w tym chodzi to mnie wcale nie dziwi co dał Pan po wielokroć dowód na Pana stwierdzenie. Proponuję aby Dał Pan spokój na jakiś czas. Panie Henryku zapętlił się Pan w swoich "przemyśleniach". Pozdrawiam

Domyślam się tylko, że "gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Na temat kotła magnetycznego, czy ekoturbiny, przestanę pisać, gdy przestaną pojawiać się informacje o ich "nadsprawności". Jak widzę na razie mi to nie grozi.
Czy kocioł magnetyczny został już opatentowany, tak jak to opisują w cytowanych ogłoszeniach?
Link do komentarza
Cytat

Panowie bo się zamęczycie icon_lol.gif


Panowie, wybaczcie że się wtrącam (w ogóle nie zauważacie innych 8) ) czy to co zacytowałem wyżej to zgrubsza sedno efektu?

Sęk w tym, że to nie ja podawałem te dane, Pan Grzegorz jak widać także się od nich odcina.
Spółka PEERO zaś pisze kompletne bzdury, bo w każdym ogłoszeniu podaje inne dane. Można porównać np.
http://drobne.pl/detail.php?setlang=ger&id=17798 i http://www.cylex.pl/tanie+ogrzewanie.html , przez co jest zupełnie niewiarygodna.
Zapewne można znaleźć taką instalację z kotłem gazowym (źle zaprojektowaną i wykonaną), która bedzie miała sprawność rzędu 40% i wtedy zamiana kotła gazowego lub olejowego na kocioł magnetyczny może przynieść opisywane w ogłoszeniach oszczędności.

Jednak prostszym i dużo tańszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji zainstalowanie kotła elektrycznego (zestaw składający się z grzałek, pompy obiegowej, zabezpieczeń i automatyki sterującej), który także osiągnie sprawność bliską 100%, bo w "nadsprawność" kotła magnetycznego, czy ekoturbiny po prostu nie wierzę.

Jeżeli ktoś chciałby rzeczywiście zmniejszyć koszty eksploatacji, to wystarczy, że zainstaluje pompę ciepła np. powietrze-woda, i bez problemu uzyska koszty eksploatacji niższe o 50, a nawet 70% od instalacji z kotłem magnetycznym.
Link do komentarza
Za radą Pana Grzegorza zadzwoniłem do Spółki PEERO.
Dowiedziałem się, że oferowane przez tą firmę urządzenie ma sprawność przetwarzania energii mechanicznej w cieplną dochodzącą do 100%. O żadnej "nadsprawności" nie wspominano.
Nie dowiedziałem się też jaki polski inżynier opatentował to urządzenie w maju 2009 r. - zasłonięto się tajemnicą handlową icon_sad.gif .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...