Skocz do zawartości

Pompy i hydrofory w domu


Recommended Posts

W wielu jeszcze rejonach Polski brak instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych zmusza do budowy własnych ujęć wody i samodzielnego odprowadzania ścieków. Konieczne wtedy staje się stosowanie specjalnych urządzeń pompowych (zarówno pomp jak i hydroforów), innych do wody czystej i innych do brudnej i ścieków.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/108-pompy-i-hydrofory-w-domu

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

dlaczego wlacza sie czesto pompa nawet gdy nie korzystamy z wody.jak naprawic ta usterke?



Co prawda Łukasz pewnie rozwiązał już swój problem, ale może komuś się przyda:
Jeśli pompa włącza się sama, gdy nie korzystamy z wody, to warto sprawdzić zawór zwrotny na dole w studni (tak zwany smok). Często wymiana tego zaworu usuwa problem.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
Jeśli pompa się często włącza to przyczyną może być brak poduszki powietrznej w zbiorniku , należy dopompować kompresorem powietrze, ja robię to w ten sposób, że odkręcam krany i powietrzem wypycham wodę ze zbiornika aż usłyszę że nie leci woda z kranu tylko powietrze,wtedy zakręcam krany i dobijam jeszcze powietrze do 1 atmosfery, ale to nie wszystko należy sprawdzić szczelność połączeń na rurach i na górze zbiornika może gdzieś uciekać powietrze i za jakiś czas znowu będzie to samo , po drugie trzeba sobie wyregulować odpowiednio wyłącznik ciśnieniowy, nie jest to łatwe dla laika ale da się zrobić jak ktoś pomyśli , w wyłączniku ustawia się poziom załączenia i wyłączenia prądu w zależności od ciśnienia, jak to się dobrze zrobi to pompa będzie się rzadko włączała,regulacja jest w dwóch miejscach , jedno to pokrętło plastikowe pod sprężyną a drugie to śrubka na górze wyłącznika ciśnieniowego zakontrowana nakrętką, nie pamiętam już którym się ustawia dolne i górne ciśnienie, ja sobie ustawiłem dolne ciśnienie na 2 atmosfery i przy 2 atm włącza się pompa i nabija mi wodę do zbiornika do 5 atm, tak sobie ustawiłem i mam spokój już od roku, oczywiście jak spada ciśnienie to woda leci wolniej ale to da się wytrzymać w zamian hydrofor włącza mi się raptem 3, 4 razy na dobę a zbiornik ma 2ool, no to też zależy ile wody się zużywa bywa że nawet 2 razy na dobę się włącza, oczywiście wcześniej sprawdziłem gdzie mi ucieka powietrze, okazało się że była szczelina na górze zbiornika na spawie, spawacz ją zaspawał i teraz mam spokój.Również może być przyczyną częstego załączania się pompy uciekanie wody przez zawór zwrotny ale to już napisał wcześniej kolega DoStudni
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość arek
Witam z góry dziękuję za odpowiedź przydatną jutro zajmę się ale jeszcze mam pytanie odnośnie sprawdzenia zaworu zwrotnego który mam na łączeniu pompa -hydrofor w jaki sposób można go sprawdzić
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam z góry dziękuję za odpowiedź przydatną jutro zajmę się ale jeszcze mam pytanie odnośnie sprawdzenia zaworu zwrotnego który mam na łączeniu pompa -hydrofor w jaki sposób można go sprawdzić


Jak sama nazwa wskazuje zawór zwrotny, czyli przepuszcza tylko w jedna stronę, w drugą czyli z powrotem woda nie może się cofnąć. Jeżeli woda będzie uciekać z hydroforu znaczy się , że najprawdopodobniej zawór zwrotny trzeba wymienić.
Link do komentarza
Gość arek
Witam serdecznie dziękuję koledze Antoni zrobiłem dokładnie tak jak kolega poradził i teraz włącza się przy około 1,2 a wyłącza się przy 4,2 a propo jakby ktoś nie wiedział to górnym pokrętłem z nakrętką ustawia się dolne włączenie a dolną górne wyłączenie teraz muszę sprawdzić ile wody zejdzie do włączenia pompy a pompa pracuje około 4 min ale wreszcie jest spokój pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
DAB ma właśnie bardzo dobre systemy hydroforowe, np. e.sybox 3 mini. Polecam do domu, gdzie jest dodatkowo ogród wymagający podlewania. Działanie proste i skuteczne, daje stabilne ciśnienie wody. Sterowanie jest za pomocą ekranu, więc wszystko widzimy. Jak już kupować, to coś kompleksowego.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Yamnik
Plus takiego rozwiązania esybox 3 mini to na pewno małe rozmiary po prostu. Z tego, co wyczytałem na stronie to można montować nawet w kuchni pod zlewem, co jest praktyczne. 45 db to bardzo niski poziom hałasu, a w kuchni czy ogólnie wnętrzu to podstawowa sprawa.
Link do komentarza
Gość Mikko
Faktycznie urządzenie jest bardzo ciche, ogólnie komfort pracy jest zadowalający (nic nie buczy, nie drga, nie trzeszczy). Zwracam też uwagę na wygląd (nietoporny). No i najważniejsza rzecz – mocne ciśnienie wody w domu (całym).
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cześć, miałem abisynkę, która zaopatrywała do tej pory nasz dom wodę. Oczywiśćie w środku domu mieliśmy hydrofor. Teraz kopiemy studnie z pompą głębinową i chcemy, aby woda z niej zasilała nasz dom + 3 domki letniskowe. Jak to jest z hydroforem. Dalej go potrzebujemy? W każdym budynku? będę bardzo wdzięczny za odpowiedź
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...