Skocz do zawartości

środki czystości a oczyszczalnia


Recommended Posts

Mam biologiczną oczyszczalnię ścieków firmy sotralentz. Chyba tą ale mogę się mylićicon_smile.gif http://www.sotralentz.pl/bio-duo/opis-oczy...zyszczalni.html
Moje pytanie- czy są ograniczenia dotyczące stosowania zwykłych środków czystości w domu ? Czy sa jakies które nie nadają się do takiej oczyszczalni? Studiowałam dzisiaj np etykietę płynu do naczyń ale nie ma tam wprost określenia "biodegradowalny" czy coś podobnego... Jak sparwdzić kupując środki czystości które się nadają?
Link do komentarza
Większość środków nadaje się do użytkowaniu przy oczyszczalni biologicznej, wyjątkiem są wszystkie wybielacze i płyny dezynfekujące na bazie chloru itp. Trzeba po prostu uważać i nie przesadzać z detergentami co i oczyszczalni i nam wyjdzie na zdrowie. A tak od siebie dodam, że bardzo dobrze sprawdzają się w tej sytuacji produkty marki Frosch nie ma w ich składzie chloru (nawet w tych do czyszczenia wc) tylko skoncentrowany kwas cytrynowy. Oczywiście z tym też nie należy przesadzać, ale przy normalnym użytkowaniu nie zabija naszych bakterii z oczyszczalni.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
W celu zapewnienia prawidłowego działania oczyszczalni wskazane jest używanie środków (piorących, czyszczących, dezynfekujących) nie zawierających fosforanów (np. JELP, Ludwik) oraz chloru i jego pochodnych. Środki te powodują niszczenie i wstrzymanie rozwoju flory bakteryjnej w osadniku, a tym samym obniżają skuteczność działania oczyszczalni. Wyeliminowanie wyżej wymienionych środków z użytkowania w gospodarstwie domowym może stanowić pewien problem, dlatego zalecane jest uzupełnienie i wspomaganie procesów biologiczno-chemicznych w osadniku poprzez dawkowanie biopreparatu (bakterie, enzymy).

Przed rozpoczęciem eksploatacji należy wprowadzić do zbiornika dawkę startową biopreparatu (Sotralentz zaleca Bio7). Zastosowanie jej spowoduje zaszczepienie odpowiedniej flory bakteryjnej w osadniku, a tym samym umożliwi natychmiastowe działanie oczyszczalni.

Biopreparat można wprowadzać przez urządzenia sanitarne w budynku (muszla klozetowa, umywalka itd.) postępując przy tym zgodnie z instrukcją dawkowania.
Link do komentarza
ja dostałam te bakterie bio ileś od panów którzy mi oczyszczalnię zamontowali i oni mi je zaaplikowali:) Ludwik jak najbardziej ok ale używam tez tabletki do zmywarki, a jesli chodzi o proszek to jelp nie ma szans doprac tego co moje dzieci robią z ciuchami i radzie sobie z tym tylko persil:) fosforany chyba ma...chlorowych wybielaczy nie używam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Czyli z taką oczyszczalnią trzeba jak z jajkiem! Trochę to niebezpieczne jeśli w domu są nastolatki... One z definicji mają wszystko w nosie (one ujęłyby to nieco inaczej), a już przejmowanie się jakimis bakteriami w oczyszczalni... to dla nich pełna abstrakcja icon_smile.gif


Oj tak! W starożytnej Grecji wyróżniano cztery żywioły: powietrze, ogień, wodę i ziemię. Później zaczęto jeszcze dodawać tzw. piąty żywioł eter, z którego zbudowane miały być ciała niebieskie oraz sfera gwiazd stałych. Chińczycy od II tysiącleciu p.n.e. wyróżniali pięć żywiołów: wodę, ogień, drewno, metal i ziemię. Japończycy także uznawali, że jest ich pięć: powietrze, ogień, woda, ziemia i piorun.

Biedacy! Nie mieli pojęcia o najpotężniejszym żywiole jakim są nastolatki icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Jeśli mają problem z przystosowaniem swoich zachowań do oczyszczalni to zawsze można kibelek na kluczyk i kazać biegać do wychodka icon_wink.gif może poskutkuje icon_biggrin.gif . Jak mojemu nastoletniemu synowi coś nie pasi to zawsze mu daję alternatywę, a że z reguły jest ona taka trochę no... to okazuje się, że jest on bardzo rozsądnym chłopcem i robi dokładnie to czego od niego oczekuję ja. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że on myśli iż to jego decyzja i się mamusi postawił. icon_twisted.gif
Z nastolatkami trzeba sposobem inaczej się nie da, bo za dorośli żeby się nas słuchać, a za smarkaci żeby podejmować samodzielne decyzje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
ja już mam maleńką odrobinę więcej niz naście ale chyba w duszy zostałam smarkata bo nie mam weny jakoś strasznie przeżywac mojej oczyszczalni:) jest sobie. Nie śmierdzi nic a nic! To po pierwsze. Ma okropne wysokie plastikowe kominki i dopóki jakieś mi krzaki nie urosną żeby paskudów nie było widać z tarasu nie bede jej lubićicon_smile.gif Ale za to nie mam pojęcia czym jest problem z wywożeniem szamba, jego przepełnianiem się itp i za to brawa dla sotralentza:)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Mam biologiczną oczyszczalnię ścieków firmy sotralentz. Chyba tą ale mogę się mylićicon_smile.gif http://www.sotralentz.pl/bio-duo/opis-oczy...zyszczalni.html
Moje pytanie- czy są ograniczenia dotyczące stosowania zwykłych środków czystości w domu ? Czy sa jakies które nie nadają się do takiej oczyszczalni? Studiowałam dzisiaj np etykietę płynu do naczyń ale nie ma tam wprost określenia "biodegradowalny" czy coś podobnego... Jak sparwdzić kupując środki czystości które się nadają?





nie ma żadnych ograniczeń z tego co mi wiadomo ale warto kupić produkty bio-7 takie jak na stronie www.bostorun.pl tam mają produkty biodegradowalne czy jakoś tak icon_biggrin.gif pod te oczyszczalnie nic nie zaszkodzi wejść i zobaczyć icon_smile.gif ja kupuje z tamtąd żel do wc bo jest dobry tabletki do mojej zmywareczki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

nie ma żadnych ograniczeń z tego co mi wiadomo ale warto kupić produkty bio-7 takie jak na stronie...



Niestety, moj przypadek jest zywym zaprzeczeniem tych wszystkich teorii.
3 lata temu zainstalowalem oczyszczalnie SOTRALENTZ i 3 lata trwaja debaty na temat "dlaczego oczyszczalnia ciagle nie pracuje". Szczegoly w temacie "SOTRALENTZ i 3 lata nierozwiązany problem".
https://forum.budujemydom.pl/SOTRALENTZ-i-3...lem-t13229.html
Dodam, ze stosuje niezmiennie od 3 lat Bio7 MAX + Bio7 WC zel. Ze srodkow pioracych PERSIL i do naczyn Ludwik. Zadnych Domestosow czy innych wybielaczy. I co? Widac z tego ze ograniczenia sa i to bardzo duze!

A moze ktos z Was ma jakas teorie? Jak narazie firmie SOTRALENTZ brak juz pomyslow (po 3 latach "intensywnych" poszukiwan) wiec odeslali mnie do innej firmy sprzedajacej specyfiki (nie tanie) ktore musze teraz co tydzien aplikowac.
Od tamtego czasu nikt nie raczyl sie odezwac zeby (z samej chociaz grzecznosci) zapytac czy cos to pomoglo.

Taka to jest firma SOTRALENTZ.

Chyba juz zapomnieli o mnie na dobre icon_sad.gif

A tak mnie zapewniali ze "nie zostawia mnie z problemem samego" Edytowano przez fenol (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Niestety, moj przypadek jest zywym zaprzeczeniem tych wszystkich teorii.
3 lata temu zainstalowalem oczyszczalnie SOTRALENTZ i 3 lata trwaja debaty na temat "dlaczego oczyszczalnia ciagle nie pracuje". Szczegoly w temacie "SOTRALENTZ i 3 lata nierozwiązany problem".
https://forum.budujemydom.pl/SOTRALENTZ-i-3...lem-t13229.html
Dodam, ze stosuje niezmiennie od 3 lat Bio7 MAX + Bio7 WC zel. Ze srodkow pioracych PERSIL i do naczyn Ludwik. Zadnych Domestosow czy innych wybielaczy. I co? Widac z tego ze ograniczenia sa i to bardzo duze!

A moze ktos z Was ma jakas teorie? Jak narazie firmie SOTRALENTZ brak juz pomyslow (po 3 latach "intensywnych" poszukiwan) wiec odeslali mnie do innej firmy sprzedajacej specyfiki (nie tanie) ktore musze teraz co tydzien aplikowac.
Od tamtego czasu nikt nie raczyl sie odezwac zeby (z samej chociaz grzecznosci) zapytac czy cos to pomoglo.

Taka to jest firma SOTRALENTZ.

Chyba juz zapomnieli o mnie na dobre icon_sad.gif

A tak mnie zapewniali ze "nie zostawia mnie z problemem samego"



To aż niepodobne do S. Centrala cię tak załatwiła, czy może jakiś lokalny przedstawiciel?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...