Skocz do zawartości

Błędy w wentylacji


Recommended Posts

Cytat

optymalnie 100W/m2. nie minimum. Będzie grzało i 40W/m2 tylko gorzej sterować strefami i czasem.


Tu Pan pisał co innego :
Cytat

By maksymalnie oszczędzać energię i wykorzystać zalety niecentralnego systemu ogrzewania montujemy minimum 100W/m2 w pokojach i nawet 200-300W/m2 w łazienkach.

Link do komentarza
Przepraszam niechcący - zbyt szybko. Sam Pan doskonale wie, że moc nie ma znaczenia z jakiego "źródła" jest
Jeżeli 5kW pompa ogrzeje dom 150 m2 to i niecentralne tego dokona. Chodzi tylko o wykorzystanie zalety jaką jest możliwość programowania stref. Przy większej mocy są niższe rachunki. Z tym, że domy powyżej 400m2 trafiają mi się niezmiernie rzadko... Rzeszów -1200m2 Wilanów 2500m2 teraz na Baletowej 1600... Więcej mieliśmy pensjonatów we francuskich Alpach, ale w każdym przypadku zasilanie załatwiał klient.
Link do komentarza
Cytat

Sam Pan doskonale wie, że moc nie ma znaczenia z jakiego "źródła" jest
Jeżeli 5kW pompa ogrzeje dom 150 m2 to i niecentralne tego dokona. Chodzi tylko o wykorzystanie zalety jaką jest możliwość programowania stref. Przy większej mocy są niższe rachunki.


Niekoniecznie oznacza to mniejsze rachunki.
O ile przy taryfach "bytowych" (dla gospodarstw domowych) nie jest naliczana opłata za "zamówioną moc", to w przypadku działalności gospodarczej obowiązuje taryfa C, gdzie jest konkretna opłata za "moc zamówioną" i nie jest ona wcale mała.
Nawet jednak w przypadku budynku jednorodzinnego płaci się za "moc zainstalowaną" przy wykonywaniu przyłącza energetycznego.
Jeżeli chodzi o pompę ciepła, to przy jej mocy grzewczej 6kW zapotrzebowanie na energię do jej zasilania nie przekracza 2kW. Od czasu jak mam zainstalowana pompę ciepła nie przekroczyłem mocy 8kW, pomimo tego, że oprócz pompy ciepła w czasie II taryfy często działa pralka, zmywarka, żelazko, czajnik elektryczny,
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam niechcący - zbyt szybko. Sam Pan doskonale wie, że moc nie ma znaczenia z jakiego "źródła" jest
Jeżeli 5kW pompa ogrzeje dom 150 m2 to i niecentralne tego dokona. Chodzi tylko o wykorzystanie zalety jaką jest możliwość programowania stref. Przy większej mocy są niższe rachunki. Z tym, że domy powyżej 400m2 trafiają mi się niezmiernie rzadko... Rzeszów -1200m2 Wilanów 2500m2 teraz na Baletowej 1600... Więcej mieliśmy pensjonatów we francuskich Alpach, ale w każdym przypadku zasilanie załatwiał klient.


Panie TB miałem dzic chwilę i zracji iz robie aktualnie przyłacze elektrycne dla firmy na produkcję jednoczśnie podpytałem w energetyce i dostałem bilans takiego przyłacza dla omawianego domu 800m2
koszty przyłacza z pomiarem pośrednim -18700zł
koszty energi za kilowat brutto przy takiej mocy -0,73zł /kWh(dla przecietnego w normalnym domu ok 0,52zł/kWh)
koszt roczny energi na ogrzewanie i podgrzewaniue cwu dla 5 osobowej rodziny -24500zł
koszt rozprowadzenia po budynku isntalacji elektrycznej do dydtrybucji to ok 5 tys zł
koszt Panagrzejników na taki dom to ok 12 tys
reasumując rok to Pana oszczedne ogrzewanie od strony inwestycji i eksploatacji to ok 60tys zł
instalacja gazowa 5tys zł
kocioł gazowy z zasobnikiem 12 tys zł
instalacja rozprowadzenie 25 tys zł
koszt dostaczenia do budynku takiej samej ilosci energi z gazu 7450zł+ 2500zł na komfort w postaci strat
wynik ogrzewania gazowego dla takiego samego zuzycia energi wraz z instalacja i eksploatacja przez pierszy rok 52tys zł
i z kazdym rokiem wzgledem Pana instalacji mamy ponad 10 tys w kieszeni np na solary mozemy po dwóch latach zainwestowac i po nastenych 5 nam sie wróci ale..
za gaz dla domu 800m2 nigdy nie wyjdzie 10 tys rocznie a to tylko dlatego ze nikt mając taki dom nie bedxie sie kąpał w łyżce wody i do rqachunku trzeba dołozyc jeszcze ok 8 tys zł i to wyjdzie realny wynik dla takiego domu to i tak bedzie taniej niz pana prąd wtedy rocznie min 40 tys zł za samo zuzycie i pytam teraz Pana dlaczego Pan ludzi wprowadza w bład proosze sobie przeliczyć przyjałem sprawnosc dl aspalania gazu najgorsza jaka mozliwa 90% ,nie zawyzyłem zadnego parametru ,całe zuzycie wg pana załozen i co wyszło???????
CAŁA NAGA PRAWDA O IDEACH PANA BRZECZKOWSKIEGO ,A osobiscie jak miałbym juz grzac prądem to wybrałbym pompe ciepła niz te Pana grzejniki bo zakładając COP 3 a po odliczeniu niby strat niech wyjdzie COP 2 to i tak jestem do przodu w zgledem Pana niedcentralnego ogrzewania i przynajmniej nie musze tak duzej mocy instalowac i juz sie zmieszcze w normalnej taryfie i kosztach za energie
Link do komentarza
,A osobiscie jak miałbym juz grzac prądem to wybrałbym pompe ciepła niz te Pana grzejniki bo zakładając COP 3
zapewne dlatego, że z budownictwem energooszczędnym nie ma Pan nic wspólnego.
Chyba Pana nie uczyli, że dom nie może więcej zużywać niż 30kWh/m2? Szanowny Pan nie z tej epoki?
Pompa ciepła solar 20 styropianu na odbiornikiem ciepła... Panie Szanowny to historia nie budownictwo.
Gdy zamiast ośmieszać i ubliżać liźnie Pan temat to pogadamy

pierwsze pytanie -
Dlaczego pompy ciepła nie nadają się do budownictwa energooszczędnego?
Rozumie Pan zagadnienie czy nie?
Link do komentarza
Cytat

,A osobiscie jak miałbym juz grzac prądem to wybrałbym pompe ciepła niz te Pana grzejniki bo zakładając COP 3
zapewne dlatego, że z budownictwem energooszczędnym nie ma Pan nic wspólnego.
Chyba Pana nie uczyli, że dom nie może więcej zużywać niż 30kWh/m2? Szanowny Pan nie z tej epoki?
Pompa ciepła solar 20 styropianu na odbiornikiem ciepła... Panie Szanowny to historia nie budownictwo.
Gdy zamiast ośmieszać i ubliżać liźnie Pan temat to pogadamy

pierwsze pytanie -
Dlaczego pompy ciepła nie nadają się do budownictwa energooszczędnego?
Rozumie Pan zagadnienie czy nie?


wyliczyłem Panu idealnie wg ?Pana wytycznych dla tych Pana 30kW rocznie wyszedł bilans i co nie przychylny dla Pana idei to co na fizyce sie nikt nie zna na matematyce tez nie? człowieku powiem wprost JEBNIJ SIE W ŁEB
Link do komentarza
Cytat

wyliczyłem Panu idealnie wg ?Pana wytycznych dla tych Pana 30kW rocznie wyszedł bilans i co nie przychylny dla Pana idei to co na fizyce sie nikt nie zna na matematyce tez nie? człowieku powiem wprost JEBNIJ SIE W ŁEB


Ja rozumiem że dyskusja z panem T.B wzbudza emocje, no ale darujmy sobie takie określenia i epitety na temat kogoś, bo to na prawdę dobrze nie świadczy o piszącym. W końcu nie jesteśmy na poziomie przedszkolaków aby sobie nie radzić z emocjami i nie ma co się gardłować. W ogóle zauważyłam że twoja postawa na tym forum jest zdeczka agresywna, a przecież nie o to chodzi, prawda?
Link do komentarza
Cytat

wyliczyłem Panu idealnie wg ?Pana wytycznych dla tych Pana 30kW rocznie wyszedł bilans i co nie przychylny dla Pana idei to co na fizyce sie nikt nie zna na matematyce tez nie? człowieku powiem wprost JEBNIJ SIE W ŁEB


Przecież udowodniłem, że nie umie Pan liczyć, nie zna pan fizyki, tylko fizykę budowli. Jest tu cała masa piszących niekoniecznie mi życzliwych. Zadam więc proste pytanie - czy ktoś ma izolację domu taką by ogrzewanie było poniżej 100kWh/m2 rocznie? Oczywiście pomijam domy szkieletowe, bo te z natury nie mają mostka termicznego do gruntu i suche ( z folią ) ściany.

A co do kultury... przyzwyczaiłem się przez 20 lat, że momencie gdy ktoś się pisze o domach energooszczędnych - wykluczających stare, pośrednie (centralne) systemy ogrzewania to zwolennicy tych archaicznych systemów tracą równowagę. W samochodach już dawno zastąpiono gaźnik wielopunktowym wtryskiem.
Link do komentarza
Cytat

Zadam więc proste pytanie - czy ktoś ma izolację domu taką by ogrzewanie było poniżej 100kWh/m2 rocznie?

Mój dom zużywa poniżej 80kWh/m2 energii cieplnej rocznie na ogrzewanie.
Ponieważ mam pompę ciepła, to zużycie energii do ogrzewania wynosi poniżej 20kWh/m2 rocznie.
Na razie piszę to na podstawie kilkumiesięcznych pomiarów i obliczeń, ale systematycznie wykonuję pomiary i niedługo będę mógł napisać jakie jest rzeczywiste zużycie energii.
Więcej na ten temat : http://forum.muratordom.pl/post3787046.htm#3787046 .
Link do komentarza
Cytat

Zadam więc proste pytanie - czy ktoś ma izolację domu taką by ogrzewanie było poniżej 100kWh/m2 rocznie?
Oczywiście pomijam domy szkieletowe, bo te z natury nie mają mostka termicznego do gruntu i suche ( z folią ) ściany.



135m2, wysokość pomieszczeń 4,5m, strop podwieszany na wys. 3,5m. Wentylacja poprzez strop wentylowany, 87m2 okien. Temperatura 22 do 23 stopni. Budynek zasiedlony w 2001r.

W 2008r. tylko na ogrzewanie pomieszczeń - 945m3 gazu GZ 41,5.

Jakby nie liczyć daje to mniej niż 100kWh/m2
Link do komentarza
Nie chodzi o pompę ( zwłaszcza Pana jest Pan zainteresowany!) chodzi o izolację ???.Panie Henryku proszę o podanie : Ile kWh ucieka, ile trzeba uzupełnić.

A co do Pana pompy...
Czyli pompa Pana rocznie zużywa 2060kWh --- jakiej jest mocy? wodę użytkową też pan ma z pompy?
Czyli na pozostałe sprawy światło tv komputery - wychodzi Panu średnio dziennie nie uwzględniając wyjazdów 17kWh/24h.... Przy taaaakich zyskach jeszcze się Panu grzanie załącza?
Ma Pan lepsze wyniki od domu pasywnego Lipińskich mimo trzy razy mniejszej izolacji od gruntu?
Link do komentarza
Cytat

135m2, wysokość pomieszczeń 4,5m, strop podwieszany na wys. 3,5m. Wentylacja poprzez strop wentylowany, 87m2 okien. Temperatura 22 do 23 stopni. Budynek zasiedlony w 2001r.

W 2008r. tylko na ogrzewanie pomieszczeń - 945m3 gazu GZ 41,5.

Jakby nie liczyć daje to mniej niż 100kWh/m2


Następny z dyskusji... po co Pan zaśmieca? Przecież jasne, że nie o Panów zdanie pytałem.
Link do komentarza
Cytat

Nie chodzi o pompę ( zwłaszcza Pana jest Pan zainteresowany!) chodzi o izolację ???.Panie Henryku proszę o podanie : Ile kWh ucieka, ile trzeba uzupełnić.

A co do Pana pompy...
Czyli pompa Pana rocznie zużywa 2060kWh --- jakiej jest mocy? wodę użytkową też pan ma z pompy?
Czyli na pozostałe sprawy światło tv komputery - wychodzi Panu średnio dziennie nie uwzględniając wyjazdów 17kWh/24h.... Przy taaaakich zyskach jeszcze się Panu grzanie załącza?
Ma Pan lepsze wyniki od domu pasywnego Lipińskich mimo trzy razy mniejszej izolacji od gruntu?

Chciał Pan dom o zużyciu ciepła poniżej 100kWh/m2 rocznie. Mój dom zużywa poniżej 80kWh/m2 rocznie. Tyle właśnie kWh ucieka.
Napisałem to bardzo wyraźnie. To, że z pompą ciepła zużywa znacznie mniej to już inna bajka.
Pompa ciepła dostarcza też ciepłej wody wtedy, gdy nie wystarczają kolektory słoneczne.
Pompa ciepła ma moc grzewczą 6kW.
Dlaczego Pan uważa, że każde zużycie energii elektrycznej jest zyskiem?
Czy oświetlenie podjazdu, albo oświetlenie choinki stojącej na zewnątrz, też nim będzie?
Podobnie jest z ciepła wodą.
Skąd Pan wie jakie zużycie ma budynek pasywny Lipińskich?
Link do komentarza
Cytat

To nie ma znaczenia, chodzi mi o tych co się sami nie znaja a im dom zaprojektowano i zbudowano. Chodzi o szkodników!

Ale jak Pan widzi, zbyt mało ma Pan wiedzy, by pisać o budownictwie, które w najgorszym możliwym wydaniu zużywa 30kWh/m2 .

Czyli chodzi Panu o takich, którym każdy "kit" można wcisnąć?
Mój dom na ogrzewanie zużywa poniżej 20kWh/m2 rocznie. Pisałem o tym wyżej.
Wybrałem taką technologię jego budowy, aby osiągnąć stosunkowo niskie zużycie energii przy relatywnie niskiej wartości całej inwestycji. O tym także pisałem.
Link do komentarza
Za mało danych, ile osób. Ale jeżeli to dom jednorodzinny - to problem byłby aż 14000 zapłacić. Trzeba by zwiększyć inwestycje by tyyyyyle „nabić”. jakieś solary, pompy ... tak normalnie to tyle nie wyjdzie.

W każdym razie podjąłbym się projekt i nadzór + instalacje by zejść poniżej 9000 zł przy 4 osobowej rodzinie. Za kasę mniejszą niż pan zrobi by rachunek wyniósł aż 14000zł!
Link do komentarza
[quote name='T. Brzęczkowski' date='14.01.2010, 17:16 ' post='72049']
Za mało danych, ile osób. Ale jeżeli to dom jednorodzinny - to problem byłby aż 14000 zapłacić. Trzeba by zwiększyć inwestycje by tyyyyyle „nabić”.
[/quote
TYLE TO ZADUZO?
p[rzeciez to 27kW/m2 poniżej Pana normy juz razem z podgrzewaniem wody dla 10 osób a Pzna norma to 30kW/rok/m2 plus 300kW na podgrzanie wody na osobe
to jak dobry wynik czy nie ?
w budynku temp 23st
Link do komentarza
Dlaczego "moje" normy. Ja napisałem, że dom energooszczędny zużywa do 30kWh/m2 - nie jest to żadna norma.
Poza tym jestem przeciwnikiem traktowania norm takich jak na izolację "że tak trzeba" wolałby " to jest najgorzej jak tylko można"
I wtedy, rozmowa projektanta z inwestorem nie brzmiała by
- czy życzy Pan/Pani sobie dom zgodny z normami?
tylko
-czy życzy Pan/Pani sobie dom najgorszy jaki tylko można?

Niby to samo ! A jak brzmi!?
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego "moje" normy. Ja napisałem, że dom energooszczędny zużywa do 30kWh/m2 - nie jest to żadna norma.
Poza tym jestem przeciwnikiem traktowania norm takich jak na izolację "że tak trzeba" wolałby " to jest najgorzej jak tylko można"
I wtedy, rozmowa projektanta z inwestorem nie brzmiała by
- czy życzy Pan/Pani sobie dom zgodny z normami?
tylko
-czy życzy Pan/Pani sobie dom najgorszy jaki tylko można?

Niby to samo ! A jak brzmi!?


no dobra spytam inaczej bo widzę że Pan nie rozumie czy 19kW na kazdy metr rocznie to jest wynik ok czy za duzoco daje nam w złotówkach ok 11000 zł pozostałe kW to podgrzew wody czyli ok 3500zł
proszę sie jasno okreslic
Link do komentarza
Cytat

Należy zrobić to co ja - sprawdzić. Ja wiem, że się nie da na centralnym. Wiem też że w takim domu zmieścić się nawet w 30 000 zł z projektem, materiałem i kompletnym wykonaniem miałby Pan kłopot.


no to musi sie Pan poszkolić bo to jest wynik centralnego ogrzewania na pompie ciepła woda/woda i ogrzewaniem podłogowym oraz zasobnikiem na ciepłą wode 500l ,jest to budynek uzytkowany od 4 lat i jest to srednia z 4 ostatnich lat ,budynek jest w technologi muru trójwarstwowego 24/12/12 i strop ocieplony 30cm wełny
dla przykład powiem ze ogrzanie tych zamych mertrów taką samą iloscią kilowatów w systemie bezposrednim byłoby dokładnie o 28% droższe a wynika to tylko i wyłacznie ze zmiany taryfy wg Pana zaleceń co do mocy przyłaczonej do budynku .Reasumując jest Pan jeszcze daleko w kosztach aby miał Pan siłe przebicia i powiem Panu że sie Pan nie przebije bo koszty energi elektrycznej rosną a sprawnośc pomp nie spada w zwiazku z tym Pana niecentralne bedzie traktowane jako zło koniecznie niz jako alternatywne i ekonomiczne rozwiazanie ogrzewanie a na pzryszłosc nie naklezy tylko patrzeć na zuzycie ale i na koszty energi bo teń wazny aspekt Pan szawsze omija szerokim łukiem co nie ukrywam jest niepokojące
Link do komentarza
Cytat

no to musi sie Pan poszkolić bo to jest wynik centralnego ogrzewania na pompie ciepła woda/woda i ogrzewaniem podłogowym oraz zasobnikiem na ciepłą wode 500l ,jest to budynek uzytkowany od 4 lat i jest to srednia z 4 ostatnich lat ,budynek jest w technologi muru trójwarstwowego 24/12/12 i strop ocieplony 30cm wełny
dla przykład powiem ze ogrzanie tych zamych mertrów taką samą iloscią kilowatów w systemie bezposrednim byłoby dokładnie o 28% droższe a wynika to tylko i wyłacznie ze zmiany taryfy wg Pana zaleceń co do mocy przyłaczonej do budynku .Reasumując jest Pan jeszcze daleko w kosztach aby miał Pan siłe przebicia i powiem Panu że sie Pan nie przebije bo koszty energi elektrycznej rosną a sprawnośc pomp nie spada w zwiazku z tym Pana niecentralne bedzie traktowane jako zło koniecznie niz jako alternatywne i ekonomiczne rozwiazanie ogrzewanie a na pzryszłosc nie naklezy tylko patrzeć na zuzycie ale i na koszty energi bo teń wazny aspekt Pan szawsze omija szerokim łukiem co nie ukrywam jest niepokojące


To Pana dom? Mierzył Pan osobiście?
Może Pan poczyta co tu ludzie piszą...
Może mi Pan powiedzieć dlaczego w takim razie pisze się tu o kotłowniach gazowych, węglowych ... itp.?
Czy domy zużywające ponad 100kWh/m2 projektują jacyś kosmici?

Cytat

taką samą iloscią kilowatów w systemie bezposrednim byłoby dokładnie o 28%


Szanowny Panie „techniczny” straty podaje się w kWh nie w procentach - bo są one niezależne od zużycia to stała systemu.
Jeżeli teraz kompletna instalacja każdego elementu ogrzewania wody i pomieszczeń kosztowała poniżej 30 000 zł to jest sens rozważyć opłacalność strat. Jaki był koszt?
Link do komentarza
Cytat

To Pana dom? Mierzył Pan osobiście?


Jakie to ma znaczenie?
Gdy podałem Panu dane z mojego domu, które osobiście mierzyłem, to napisał Pan:
Cytat

To nie ma znaczenia, chodzi mi o tych co się sami nie znaja a im dom zaprojektowano i zbudowano. Chodzi o szkodników!


Jak już Pan znajdzie takich, co się sami nie znają, to może Pan im każdą ciemnotę wcisnąć.

Cytat

Cytat


dla przykład powiem ze ogrzanie tych zamych mertrów taką samą iloscią kilowatów w systemie bezposrednim byłoby dokładnie o 28% droższe a wynika to tylko i wyłacznie ze zmiany taryfy wg Pana zaleceń co do mocy przyłaczonej do budynku .


Szanowny Panie „techniczny” straty podaje się w kWh nie w procentach - bo są one niezależne od zużycia to stała systemu.


Czytać trzeba ze zrozumieniem, a cytować sensowne zdania a nie wyrwane z kontekstu (pominął Pan celowo część, którą zaznaczyłem kursywą). janekluki nie pisał o stratach wyższych o 28%, ale o kosztach. Te koszty wynikają z założeń przyjętych przez Pana dla niecentralnego ogrzewania (cokolwiek, to znaczy), czyli 100W/m2. To automatycznie pociąga za sobą zmianę taryfy, czyli właśnie wyższe koszty.
Link do komentarza
Cytat

To Pana dom? Mierzył Pan osobiście?
Może Pan poczyta co tu ludzie piszą...
Może mi Pan powiedzieć dlaczego w takim razie pisze się tu o kotłowniach gazowych, węglowych ... itp.?
Czy domy zużywające ponad 100kWh/m2 projektują jacyś kosmici?


Szanowny Panie „techniczny” straty podaje się w kWh nie w procentach - bo są one niezależne od zużycia to stała systemu.
Jeżeli teraz kompletna instalacja każdego elementu ogrzewania wody i pomieszczeń kosztowała poniżej 30 000 zł to jest sens rozważyć opłacalność strat. Jaki był koszt?


a umie czytać te 28% to wynika tylko i wyłacznie z zmiany taryfy i odnosi sie do rachunku za te same kilowaty ale jak widac Pan jest tak zatracony w swoich przekonaniach ze o kosztach energi w róznych taryfach Pan zapomina -przykre
a do do budynku nie nie mój tylko mojego dobrego znajomego u którego robilismy instalacje 5 lat temu a odczyty sa z liczników elektronicznych ,
jak znam zycie to znowu coś Panu nie pasuje bo jest system który przy normalnych nakładach moze być tańszy w eksploatacji
Link do komentarza
Cytat

a umie czytać te 28% to wynika tylko i wyłacznie z zmiany taryfy i odnosi sie do rachunku za te same kilowaty ale jak widac Pan jest tak zatracony w swoich przekonaniach ze o kosztach energi w róznych taryfach Pan zapomina -przykre
a do do budynku nie nie mój tylko mojego dobrego znajomego u którego robilismy instalacje 5 lat temu a odczyty sa z liczników elektronicznych ,
jak znam zycie to znowu coś Panu nie pasuje bo jest system który przy normalnych nakładach moze być tańszy w eksploatacji


Szkoda, że Pan jest tak mało techniczny. Przy konkretnej izolacji rachunki zależą od warunków zewnętrznych, a opisywane straty są właściwie stałe. Dlatego nie podaje się tego w procentach tylko w kWh. Potem w „podręcznikach” podobny do Pana „techniczny „ człowiek maluje domek, strzałki w górę, w dół na boki… i dopisuje do liczb procenty i TAK DOM TRACI CIEPŁO!!!??? Żeby chociaż dopisał MÓJ DOM TAK TRACI CIEPŁO.

Ile kosztowała kompletna instalacja?
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, że Pan jest tak mało techniczny. Przy konkretnej izolacji rachunki zależą od warunków zewnętrznych, a opisywane straty są właściwie stałe. Dlatego nie podaje się tego w procentach tylko w kWh. Potem w „podręcznikach” podobny do Pana „techniczny „ człowiek maluje domek, strzałki w górę, w dół na boki… i dopisuje do liczb procenty i TAK DOM TRACI CIEPŁO!!!??? Żeby chociaż dopisał MÓJ DOM TAK TRACI CIEPŁO.

Ile kosztowała kompletna instalacja?


Prosze Pana mało ze nie umie ?Pan czytac to jeszcze przekreca Pan to co usłyszy
wie Pan co to taryfa A,B,C,G.....
KLIENT Z POM0PĄ CIEPŁA ZMIESCIŁ SIE W TARYFIE G11 ,NATOMIAST PANA CENTRALNE NA OKRESLONA MOC BEDZIE WYMAGAŁO WIEKSZEJ MOCY PRZYŁACZENIOWEJ CZYLI C ,CO SPRAWIA ZE AUTOMATYCZNIE MIN 28% ZA TE SAMĄ ENERGIE ZUZYTĄ KLIENT ZAPŁACI WIECEJ ROZUMIE CZY NIE?

Link do komentarza
To nie jest izolacja Szanowny Panie! Wilgoć, mostek termiczny do gruntu, - izolacja w fizyce to termos. Nie można podawać za muratorem - co w ścianie!.
20 lat temu badałem izolacje zaczynające się od 20 cm – od 15 lat minimum 30 cm . Pana archaiczne budownictwo mnie nie interesuje . Specjalizuje się w domach energooszczędnych. Mam na Bartyckiej (osobiście i w necie) codziennie kontakt z ludźmi z „Pańską izolacją?” i wiem ile to pali!

Czy ktoś z Szanownej redakcji ma dom ocieplony od zewnątrz z kotłownią?
Link do komentarza
Cytat

NATOMIAST PANA CENTRALNE


Nic Pan nie rozumie. Może Pan podać jakiś podręcznik z Pana uczelni gdzie jest temat NIECENTRALNE SYSTEMY OGRZEWANIA GAZEM I PRĄDEM (pytam o źródło Pana wiedzy bo praktykę wykluczam). Ni jak nie mogę zrozumieć, jak mi wzrosną straty na zasobniku i dystrybucji gdy w niecentralnym systemie podłączę
Cytat

WIEKSZEJ MOCY PRZYŁACZENIOWEJ


Link do komentarza
Cytat

To może jaśniej i konkretnie, chodzi mi by swoje zużycie podał ktoś kto ma ocieplenie od zewnątrz i kotłownię, poza Panami zainteresowanymi .

Ponad 95% nowo budowanych domów w Polsce ma ocieplenie od zewnątrz i kotłownię. Tylko ich właściciele nie są zainteresowani tym, aby dzielić sie z Panem informacjami.
Jedyne czego by się od Pana dowiedzieli, to że wybudowali zabytki lub to, że ich domy zaprojektowali i nadzorowali "szkodnicy".
Link do komentarza
Cytat

To proszę podać jakiekolwiek materiały, poza Pana własnymi tekstami, o tego typu systemach ogrzewania.
Przecież "niecentralne" ogrzewanie to Pana wymysł.


Dlatego pytam o materiały i opracowania. Skąd Panowie czerpią wiedzę skoro nie praktykowaliście i nie było w podręcznikach.
A gazowe ogrzewanie niecentralne - które się nie "wymyśliła" duńska firma DRU w 1992 roku nie ja. Tego typu systemy można coraz częściej spotkać np. na Słowacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...