Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 8 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...

Tak w skrócie to lekkie hydroizolacje można wykonywać na gruntach łatwo przepuszczalnych, a średnie na trudno przepuszczalnych. Typ ciężki stosuje się wtedy, gdy poziom wód gruntowych jest powyżej poziomu podłogi. Ale nie zgodzę się, że eksperci nie lubią takich pytań zależy po prostu na kogo trafisz. Ja korzystałem z usług profesjonalnej firmy hydroizolacje i tak naprawdę nie miałem zielonego pojęcia jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla mojego domu. Jednak dzięki podpowiedziom wybraliśmy wspólnie korzystne opcje.

Link do komentarza

Film IZOHAN zastąpi milion słów. Pragnę dodać, że teraz w zasadzie taka izolacja to system i nic w tym dziwnego. Słowo bardzo popularne ale nie bez powodu. Prawdopodobnie nie znajdziemy dwóch takich samych zagadnień hydroizolacyjnych nawet u sąsiada przez płot - a dlaczego - a dlatego, że sąsiad  może mieć fundament z innego materiału i izolację pionową również wykonaną z czego innego.

 

Nie wspomnę już o fakcie, że woda w piwnicy może pojawić się nawet raz na 20 lat i potem przez następne 20 lat o tym pamiętamy.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

A który z dostępnych mas KMB (polimero-bitumicznych) byście zaproponowali jako dogodny cenowo i jakościowo? Widzę że większość ma cenę zbliżoną ok 200-300 zł za wiaderko 25-30L co przy założeniu wydajności 3,5kg/m2 daje warstwę 3mm i starcza na 8-9m2. Zastanawiam się nad:

Botament BM92

Weber Superflex 10 - ale nie wiem czy Weber 920 to jest to samo, bo znacznei tańszy

Schomburg - ale który? Aquafin 2k czy Combiflex?

Jedna hurtownia proponuje mi Bostik Dickbeschichtung 2K jako tańsza ale dobra izolacja.

 

Coś jeszcze polecacie? Z czego się gruntuje oraz z czego robi facetę w przypadku mas KMB? Dysperbitem a faceta z suchego betonu? Widziałem jak ktoś fasete robił z suchego betonu, ale to było pod papę.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,

 

przy wyborze hydroizolacji proszę zwrócić uwagę na zawartość części stałych. W przypadku weber.tec Superflex 10 jest to 90%. Oznacza to, że z każdego 1 mm grubości, po wyschnięciu faktycznie zostanie na ścianie 0,9 mm. weber.tec 920 ma mniejszą zawartość części stałych od weber.tec Superflex 10.

 

Więcej o tym produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10

 

Pozdrawiamy! :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...