Skocz do zawartości

niedługo parapetówa....


Recommended Posts

jesteśmy w połowie spakowani , siedzimy na kartonach.... jeszcze tydzień (taki jest optymistyczny plan..) i pierwsza noc w nowym domku! Zaczęliśmy równo 1 sierpnia zeszłego roku, jak świry, bez grosza z gigantycznym kredytem, nie mając zielonego pojęcia o budowie...
Ale po drodze nasza firma budowlana okazała się rewelacyjna a jej szef stał sie naszym przyjacielem, spotkaliśmy dziesiątki życzliwych ludzi którzy na wiele sposobów przyczynili się do tego że nasz dom jest prawie gotowy. Nauczyliśmy się rozciagac dobę i ma dla nas wiecej niż 24 h, i zrozumieliśmy że 2,5 letnie dziecko nie jest przeszkodą w załatwianiu czegokolwiek czy jakichkolwiek pracach na budowie- bo Bartoszek świetnie pomagałicon_smile.gif Udało nam się wszystko zrobić tak jak chcieliśmy, zupełnie po swojemu, a VIBOR spadł i oby nigdy nie urósł...
Zaczynając budowę postawiliśmy dosyć wysoko max kosztów- 450 tysiecy pod klucz- i nasz dom wyszedł około tego, nie jesteśmy zaskoczeni- udało sie.
Za nami pierwszy grill na naszym jeszcze nie wykończonym tarasie, jeszcze nie ma pieca ale poza tym jest prawie wszystko - i tak to się dzieje naparwdę- pakujemy sięicon_smile.gif Dziś pękając w dumy przywierciliśmy numer naszego domku, mamy już własny adres, nasze miejsce na ziemi naparwde jest- i za kilka dni przestaniemy być blokersami icon_biggrin.gif
I tego momentu wam zycze, warto padać na nos ze zmęczenia dla tych chwil na własnym tarasie, dla dzieci taplających się we własnym błotku, dla ognia w kominku- choć wydawało nam się to kiedyś niemozliwe!
Link do komentarza
Super!!! Kropeczko, mam nadzieję że mimo tego, że już jesteś na swoim dalej będziesz "forumować" icon_wink.gif . Jak już prześpisz pierwszą noc to napisz jak było, mam nadzieję, że za rok też będę w tym miejscu co Ty, ale jak na razie to w poniedziałek zaczynają kłaść więźbę, potem folię, rynny i dachówki chyba do połowy września skończą?! Całuski i słodkich snów u SIEBIE
Pozdrawiam
Link do komentarza
dzięki:) A u nas dzieje się teraz wszystko naraz. Jutro mamy koparkę na dziłace (wyrównywanie terenu) podłączenie pieca, robią nam garderobę i................... dziś obdzwoniłam firmy przeprowadzkowe. Ceny jakie mi podali lekko mnie zszokowały icon_eek.gif Więc zamówiliśmy na czwartek auto dostawcze z wypożyczalni, szanowny małżonek zobowiązał brata do pomocy i............ klamka zapadła:) przeprowadzka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dzięki:) A u nas dzieje się teraz wszystko naraz. Jutro mamy koparkę na dziłace (wyrównywanie terenu) podłączenie pieca, robią nam garderobę i................... dziś obdzwoniłam firmy przeprowadzkowe. Ceny jakie mi podali lekko mnie zszokowały icon_eek.gif Więc zamówiliśmy na czwartek auto dostawcze z wypożyczalni, szanowny małżonek zobowiązał brata do pomocy i............ klamka zapadła:) przeprowadzka icon_smile.gif




Szczerze Gratuluję a jednocześnie troszkę zazdroszczę. Mam nadzieję, że ja w przyszłym roku mniej więcej o tej samej porze będę na tym etapie co Ty teraz. Powodzenia przy przeprowadzce i wspaniałego mieszkania w swoim wymarzonym domku!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam,

Kropeczko pełen Szacun !!! i to z dużej litery - to czego dokonaliście to prawdzwe mistrzostwo Świata!!!.My z Żonką co prawda już od jakiegoś czasu przemieszkujemy w swojej Sadze, i przenosimy się po trochu , ale mebelków z mieszkania z bloku jeszcze nie przewieźliśmy, a część z nich zabieramy. W chacie odpaliliśmy cały sprzęt AGD - wszystko hula, że hej, ale ja buduję od lat, a teraz, kiedy Córcia wyjechała na studia ( architektura ) poza Wa-wę jakoś się w mieszkanku rozluźniło i termin przeprowadzki odkładany jest z tygodnia na tydzień, ale z pewnością nastąpi w tym roku, bo mamy zorganizować Sylwestra. Jest jeszcze troszkę czasu więc dłubiemy jakieś prace wykończeniowe, ale pewnie nie jedna lub nie jeden z Was dawno byście już w tak wykończonym domu zamieszkali. Co do kwiatków to też się pochwalę ostatnio kupiłem Żonce kilka bardzo ładnych róż, niestety zdjęcie tego nie oddaje bo wykonane komórką:

roze.jpg

Myślę , że kolejny taki bukiet podaruję Żonce już w nowo wybudowanym domu


pozdrawiam:

Darek

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Darku, hucznego Sylwestra połączonego z parapetówką icon_smile.gif



Witam,

Nie dziękuję, co by nie zapeszyć , ale oczywiście życzenia przyjmuję i także Wszystkim życzę jak najrychlejszego wprowadzenia się do wybudowanych, najcudowniejszych własnych " bukowych, pachnących i słonecznych" domów !!!

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Nie dziękuję, co by nie zapeszyć , ale oczywiście życzenia przyjmuję i także Wszystkim życzę jak najrychlejszego wprowadzenia się do wybudowanych, najcudowniejszych własnych " bukowych, pachnących i słonecznych" domów !!!

pozdrawiam:

Darek


To ja się dołączam. Może to mało oryginalne, ale za to szczere icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Słuchajcie, a co myślicie o zestawie obrusów na parapetówkę. Znalazłam takie dość fajne i tak się zastanawiam czy kupić. z tego co wiem, to kolorystycznie będą dość dobrze pasowały do mieszkania, które będziemy oblewać, na szczęście widziałam zdjęcia, więc mogę coś dopasować, ale nie wiem, czy nie lepszy byłby np. jakiś świecznik, nawet o zestawie do fondue myślałam. Co wy o tym myślicie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...