Skocz do zawartości

Kuchnia otwarta czy zamknięta?


Recommended Posts

O proszę, plusem kuchni zamkniętej ma być to, że "kuchenne zapachy nie będą przedostawały się do salonu", ale przecież to sama słodycz, kiedy zapachy pysznych gotowanych potraw mogą zachęcać do zjedzenia już w salonie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zgadzam się, że zapachy z kuchni potrafią pobudzic apetyt i z niecierpliwościa sie na nie czeka. A co w momencie jak nam się cos przypali, albo smażymy rybę...? Cały dzien bedzie nam towarzyszył ten raczej kiepski zapach. To tak apropo otwartych kuchni. Ogólnie nie mam nic przeciwko, nawet podobaja mi sie taki kuchnie. Designerzy nawet potrafią tak zatrzeć granice kuchni i salony, że stawiają do salonu niebanalne lodówki...
Link do komentarza
A ja bym właśnie chciała otwartą, bo tak naprawdę nowoczesne okapy radzą sobie doskonale z problemem zapachów, a możliwość bycia z rodziną mimo krzątania się przy garnkach jest bardzo fajna :) No i można wtedy bardzo elegancką kuchnię urządzić, żeby pasowała do salonu :D
Link do komentarza
my z żonką postawiliśmy na otwartą kuchnię -- między salonem a kuchnią jest jeszcze taka przestrzeń która ma funkcjonować jako jadalnia ( duże słowa bo to tylko stół i 6 krzeseł icon_biggrin.gif ) -- argumenty za to pełna integracja, jak robisz coś w kuchni to nie odcinasz się czy to od rodziny siedzącej w salonie czy to od gości itd . Komfort przestrzeni i otwartego pomieszczenia tez robi swoje - za minus uznaje się to ze to opcja dla dbających o porządek i czystość bo ciągle jest wszystko na widoku jak mamy gości albo jak nas współmałżonek chce podrażnić i czepia się bałaganu icon_biggrin.gif
ale jak ze wszystkim to temat gustu a o gustach się nie dyskutuje icon_biggrin.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja mam całkiem inne rozwiązanie u Siebie - kuchnie od salonu mam przedzieloną drzwiami suwanymi, takimi jak do szafy - zresztą zamawiane u producenta - Komandor. Kuchnie otwartą mam kiedy jest potrzeba;).
Link do komentarza
Otwarta czy nieotwarta - najważniejsze żeby było z niej blisko do jadalni i w razie sytuacji także do salonu. Ktoś kto dużo gotuje wie, że nawet najlepszy okap nie usunie niektórych zapachów. W życiu codziennym kuchnia wygląda inaczej niż w katalogu i jeśli się jej używa to ryzykowne jest stwierdzenie, że wygląda ona elegancko. Zdobić salon to może kominek, ładne meble, telewizor, jakaś "sztuka" ... Ja skłaniam się do kuchni wymkniętej, niewidocznej z salonu ale znajdującej się możliwie jak najbliżej icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja mam całkiem inne rozwiązanie u Siebie - kuchnie od salonu mam przedzieloną drzwiami suwanymi, takimi jak do szafy - zresztą zamawiane u producenta - Komandor. Kuchnie otwartą mam kiedy jest potrzeba;).



Dokładnie. My mamy drzwi przesuwne szklane i w dodatku schowane w ścianę, więc nikomu nie przeszkadzają. Drogie jak diabli, ale instalatorzy mówili, że jeśli w fazie projektu się je instaluje to jest dużo taniej. Takie drzwi można otworzyć kiedy się chce a nawet przy zamknietych i tak widać np. co dzieci robią.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie. My mamy drzwi przesuwne szklane i w dodatku schowane w ścianę, więc nikomu nie przeszkadzają. Drogie jak diabli, ale instalatorzy mówili, że jeśli w fazie projektu się je instaluje to jest dużo taniej. Takie drzwi można otworzyć kiedy się chce a nawet przy zamknietych i tak widać np. co dzieci robią.


Kuba Refer mógłbyś pochwalić się tym rozwiązaniem np na zdjęciu? Też myślałam o takim wariancie, niekoniecznie w opcji przeszklonej ale chowanej w ścianę icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
My w tej chwili w mieszkaniu mamy kuchnie zamknietą, po przeciwległej stronie korytarza w stosunku do salonu. Ja zawsze jeszcze cos doprawiam, przekladam itp. jak sa juz goscie, dlatego wkurza mnie to, ze czesto stercze sama w tej kuchni, gdy reszta gosci jest w salonie. W domu kuchnia i salon to jedno pomieszczenie. Nie do konca tak chcialam, jednak stawiania jakis scianek, oddzielanie drzwiami, nie wchodzi w gre, gdyz pomieszczenie w sumie ma 35m, a to moim zdaniem za malo na probe czesciowego rozdzielenia tych pomieszczen. Jednak jestem dobrej mysli, styl jaki preferuje pozwala na umiarkowany balagan i w kuchni i saolnie (oczywiscie nie mysle o brudnych garach czy czyms takim).
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Ten kto pisał o przyktrych zapachach to chyba nigdy niec nie gotuje bo to jakas bujda . Dla mnie to jest zalety jak aromatyczne potrawy czy zapach ciasta roznosi sie po domu , "Zgadzam się, że zapachy z kuchni potrafią pobudzic apetyt i z niecierpliwościa sie na nie czeka. A co w momencie jak nam się cos przypali, albo smażymy rybę...? Cały dzien bedzie nam towarzyszył ten raczej kiepski zapach. " cały dzien ? " Caly dzien ? Najwyżej 20 minut jak coś bardzo mocno przypalisz. Otwiersz okna i wietrzysz. Poza tym jak ktos umie gotowac to raczej nie przypala .Ba to nie jest jakas umeijetnosc wystarczy licznik właczyc albo po prostu stac nad potrawa anie łazić nie wiadomo gdzie. Zapach ryby - mi nie przeszkadza - zalezy jaki gatunek jak sie przyrzadza ale tez moze 10 minut i i to wszystko. Poza tym robisz rybe 3 razy dzienne 7 dni w tygodniu ? Chyba nie .Zresztą bardzo mocne zapachy beda sie zawsze roznosiły czy kuchni otwarta czy nie .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość z_bagazem_autopsji
" nie możemy pozwolić sobie w niej na chwilę zaniedbania, ponieważ nieporządek widoczny będzie z salonu" strasznie duży problem ;D po prostu trzeba regularnie sprzątać ;)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Kaśka

Kuchnia otwarta zawsze kojarzy się z problemem, bo jak to zapachy w salonie itp. Sama tak kiedyś myślałam (bo mam taką właśnie salonokuchnię), dopóki nie kupiłam okapu sufotowego, którego nie dość, że nie słychać (!!), wygląda ładnie i przypomina lampę po prostu (!!!), to jeszcze wydaje mi się, że o wiele lepiej ciągnie niż zwykłe okapy (!!!!). Dlatego kuchnię polecam zawsze otwartą mieć (po co uciekać od gości, lepiej być z nimi zawsze) tylko kupić sobie odpowiedni okap albo pochłaniacz.

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Stylówa
Nie cofajmy się w rozwoju i nie zamykajmy w kuchni, mamy podgląd na życie rodzinne, a granicę zatrze wyspa z okapem wyspowym, który może odwracać uwagę od bałaganu swoim designe, sterowany za pomocą wygodnych klawiszy, z sensorem pary który się automatycznie włącza,zaopatrzony w filtry, diodowe oświetlenie. Stylówa, jednym słowem.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Też jestem sympatykiem otwartych przestrzeni i stawiam na  nowoczesną otwartą na salon kuchnię z wyspą. Należy wtedy jednak zadbać o właściwą wentylację, bo niekoniecznie siedząc w salonie, mam ochotę czuć smażoną rybę przyrządzaną aktualnie na obiad ;) . Kolejna wada — nieustanna dbałość o porządek. O ile w kuchni zamkniętej możemy sobie pozwolić na sporadyczny bałagan, bo aktualnie nie chce nam się posprzątać patelni i garnków po obiedzie, o tyle w kuchni otwartej wszystko widać. Niezapowiedziani goście mogą się zdziwić ;)

Tak, tak, wiem .... zmywarka ;) . Z doświadczenia wiem, że czasem nie wszystko się mieści ;)

Poza tymi dwiema wadami ..... same zalety :)

Gdybym tylko mogła wyburzyć nośną ścianę w moim mieszkaniu — też miałabym otwartą ;). Niestety nie mogę i kuchnia otwarta leży u mnie w sferze marzeń ;) 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...