Skocz do zawartości

zakupy przez internet


Recommended Posts

W moim przypadku to zależy gdzie, to zależy co i to zależy za ile. Oczywiście dużo wygodniej kupuje się w internecie, bo nie trzeba wychodzić z domu i nawet towar Ci dostarczą pod drzwi, no ale jednak nie możesz towaru sprawdzić przed zakupem, a to jest rzecz ważna, bo jeśli się zdarzy tak, że coś nam nie będzie pasować, to jednak trzeba z domu wyjść, żeby to zwrócić :P do zalet kupowania w internecie zaliczyłbym również dostępność towarów, bo niektóre rzeczy, takie jak np. książki i jakieś sprzęty elektroniczne można dostać tylko i wyłącznie w sklepach internetowych, bo stacjonarnie nie są w ogóle dostępne. Zatem kupowanie w internecie ma swoje wady i zalety, ja lubię wygodę, ale lubię sobie też wymacać towar przed zakupem icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja jako kobieta unikam robienia zakupów w dużych centrach handlowych. Nie znoszę tłumów i hałasu. Wszystko, czego potrzebuję znajdę w sieci. W czasie budowy domu właściwe wszystko kupowaliśmy w sieci, zdarzyły się porazki, ale w większości przypadków wszystko było ok. Mimo, że mieszkam na pomorzu, to środki do pielęgnacji drewnianych podłóg kupuję w Warszawie. Ubrania na allegro, sprzęt sportowy na allegro i w sklepach specjalistycznych. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie polecam zakupów w sklepie firmy GPBuduss z Krakowa - jawnie kłamią na temat dostepności towaru, jego wysyłki. Towar, który miał być wysłany dzień po zaksięgowaniu wpłaty został wysłany miesiąc po wpłacie, po interwencji na Policji.

Kupiłam też drzwi sosnowe Radex przez neta. Przyszły całe poobijane i poździerane. :( Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A jakie macie doświadczenia z kupowaniem materiałów budowlanych przez internet??



akurat materiałów budowlanych jeszcze w sieci nie kupowałem, ale myślę, ze warto rozpoznac temat icon_smile.gif Dotychczas raczej wolalem podjechac do składu budowlanego, bo dostarczali za free. ale przyznam ze nie sprawdzalem jak jest z cenami i np. kosztami transportu przy zamowieniach w internecie. hmmmm, dziwne, az sam sie sobie dziwie .... bo dotychczas cały mój sprzęt agd zamawiałem z wykorzystaniem porównywarki okazje.info i kilku sklepów internetowych, a nie robilem tego z budowlanymi ... icon_smile.gif Edytowano przez tavish (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Owszem zdarza mi się kupować przez internet i to sporo rzeczy. Jak na razie wszystko było ok. Dziś żyjemy w dobie komputerów, tabletów i smartfonów. Prawie każdy ma dostęp do internetu, więc czemu nie korzystać z udogodnień jakie nam świat daje. Co rusz to pojawiają się aplikacje, które są przydatne w życiu codziennym. Nawet wynajem mieszkania można mieć pod kontrolą dzięki jednej z nich.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam
Najgorzej jak wybieram się na zakupy do marketu z myślą o zakupie konkretnego produktu. Jeszcze mi się nie zdarzyło by zakupy się udały - przeważnie trafiam na sytuację że w marketach nie ma tego chcę. W internecie jeszcze mi się zdarzyło że czegoś nie znalazłem. Problem jest że potrzebuję np drobnicy za kilka, kilkadziesiąt zł czyli jednego artykułu z sklepu Internetowego. Przesyłka jest taka sama i chcąc nie chcąc dobiera się inną "drobnicę" która być może się przyda (najczęściej jednak robi się taki mini magazyn).
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Ustawodawca uznał, że obowiązek informowania o prawie do odstąpienia od umowy jest szczególnie ważny. Jeśli więc przedsiębiorca go nie wypełni, to zwykły czternastodniowy termin ulega wydłużeniu o dodatkowych 12 miesięcy (czyli wynosi łącznie 12 miesięcy i 14 dni od chwili odebrania towaru). Traktuje o tym art. 29 ust. 1 ustawy.

Sprzedawca nie poinformował o prawie do zwrotu towaru? Zwykły termin wydłuża się o rok
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Ja bardzo często kupuję. Wprawdzie ubrania rzadko ale sprzęt zamawiam jedynie przez internet. Mogę sobie na spokojnie przejrzeć ceny. Zamawiam głównie w większych sklepach internetowych - dzięki temu jest pewność,że wszystko będzie ok i nie będzie w razie czego problemów z realizacją gwarancji.

Kilka razy zamówiłem sprzęt w sklepie rtv Euro agd. Jest tam opcja darmowej dostawy z odbiorem w sklepie. Jak dla mnie zdecydowanie na plus bo wolę sobie coś obejrzec zanim zdecyduję się zapłacić. W innych sklepach już takiej opcji nie ma.
Link do komentarza
Cytat

Kilka razy zamówiłem sprzęt w sklepie rtv Euro agd. Jest tam opcja darmowej dostawy z odbiorem w sklepie. Jak dla mnie zdecydowanie na plus bo wolę sobie coś obejrzec zanim zdecyduję się zapłacić. W innych sklepach już takiej opcji nie ma.


To jaka to darmowa dostawa jak samemu odbiera się w sklepie. Darowałbyś sobie takie dyrdymały po to aby zareklamować tylko swoją placówkę.
I sam sobie chłopie zaprzeczasz, bo teraz nie wiem lubisz kupować tylko przez internet czy przez osobiste dotkniecie kupowanego towaru?

Powiadasz, że w innych sklepach nie odbioru osobistego? to ja ci powiem że kłamiesz, a kłamiesz tylko w jednym celu, aby podbudować swoje topniejące ego wraz ze swoją placówką.
I jeszcze jedna mała uwaga, nawet nie umiesz poprawnie napisać nazwy swojej placówki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

sprzęt w sklepie rtv Euro agd.



Witam. Ja tam nigdy nic nie kupię, kłamią jak mogą, co innego pisze na szybie a co innego pani wciska za ladą jak chcesz sfinalizować transakcję.
A ta twoja opcja "Jest tam opcja darmowej dostawy z odbiorem w sklepie." to chyba jakaś kpina, która mówi wszystko o tym sklepie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

Ja kupuję przez internet regularnie od lat i bardzo sobie chwalę. Serio. Nie wiem jak teraz ktoś może kupować tak wszystko w stacjonarnych sklepach.


Chleb i masło też kupujesz w necie? icon_mrgreen.gif

Cytat

Internet wygrywa przez szybkość, wygodę i niższe ceny.


Ale jak doliczysz koszt przesyłki to już takie tanie nie jest.
I jakie szybkie? Od zamówienia do dostawy co najmniej dwa,trzy dni.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Artykuły spożywcze też kupujecie przez internet? wow





Duża ilość firm zamawia dostawę artykułów spożywczych z Tesco, Makro itp. Niektóre osoby prywatne które znam też zamawiają, przynajmniej nie stoją w kolejce a zamówienie jest bardzo często na drugi dzień. Ja może nie zamawiam jedzenia przez internet, ale inne rzeczy tak. Jest wygodnie, zazwyczaj taniej i jest dużo większy wybór produktów. Edytowano przez Jerzysz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Spożywkę kupują ci którym nie chce się czterech liter ruszyć z domu tzw. wygodnickim ;)

Kolejki? Jakie kolejki???




Cytat

Kupowanie żywności przez internet to jest dla mnie szczyt ...
Nie rozumiem jak można tak kupować żywność?



Chyba nigdy nie kupowaliście żywności w sklepie internetowym. Zamiast spędzać kilka godzin na zakupach w weekend, wolę poświęcić pół godziny na wybraniu produktów na przykład siedząc w pracy w ciągu tygodnia ;) Tak, w hipermaketach są kolejki i nie tylko te do kasy, ale i po to, aby pokroili wędlinę czy ser.

Czasem też zdarza się, że nie mamy samochodu, więc duże zakupy odpadają.

Przy zakupach powyżej 150 zł dostawa jest bezpłatna, dają też czasem rabaty na zakupy. Zamawiam od kilku miesięcy i nie zdarzyło się, aby czereśnie, warzywa były stare.

Kupuję w jednym sklepie, ale nie podam nazwy, żeby nie robić kryptoreklamy. Jestem zadowolony.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Jak już wspomniałem, zakupy żywności przez internet to nieporozumienie.
Ja idę do sklepu i to też nie małego i kupuje świeże produkty, a nie jakieś zdechłe na pół suche które mogą wcisnąć poprzez zakupu przez net, a najważniejsze to nie wyobrażam sobie abym czekał pół dnia lub dłużej na dostawę żarcia i z głodu połykał ślinę.
I co najważniejsze nie jestem niewolnikiem czasu, że muszę być na dana godzinę w domu aby odebrać zakupy od kuriera, a na zakupy w realu mogę udać się o każdej porze która mi pasuje.
Na cóż, to wolny kraj a ja życzę smacznego kupującym żywność przez internet.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Przez internet zamawiam chemię gospodarczą, książki - ale też specjalistyczne produkty ze sprawdzonych (przez regularne zakupy) firm (np specjalistyczne opatrunki) - sprzęt elektroniczny i oprogramowanie - ale też z "zaprzyjaźnionych firm" przez dłuższy czas (kilka lat). Natomiast nie ryzykuje takich zakupów w pojedynczych tzw. okazyjnych ofertach - obawiam się wtopy. Nie kupowałem z "II ręki" - ale nie odradzam - nie mam zdania.

Wszystkie te powyższe - może oprócz chemii gosp. - wolałbym kupić w sklepie, ale czasem nie ma takiej możliwości w Krakowie - poza tym przez internet i telefonicznie można uzyskać lepszą cenę . No i zawsze można w razie czego oddać sprzęt. Ale nie musiałem tego robić - odpukać.  

Produkty spożywcze kupuję bezpośrednio - wolę je widzieć, wybrać, itd. Część w hipermarkecie, część na placu targowym, część w sklepie osiedlowym. 

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...