Skocz do zawartości

zakupy przez internet


Recommended Posts

Wszystko, co się da kupić, kupuję przez alllegro. A najfajniej jest tak kupować - książki. Zero szperania po antykfariatach, bo teraz antykwariaty są na allegro! icon_smile.gif
A z mat.bud. różnie bywa. Ostatnio casto miał alepszą ofertę niż allegro. Również parapet klinkierowy - lokalna hurtownia pobiła allego. Trzeba szukać.
Link do komentarza
Witam. I my także większość zakupów do domu robimy na allegro, także w sklepach internetowych. Obecnie jesteśmy na etapie budowy piwnicy na którą materiał nabyliśmy w miejscowej hurtowni, ale do wykończeniówki to raczej będziemy starać się szukać i kupować potrzebne materiały przez neta.
Przed kupnem pytamy, pytamy i jeszcze raz pytamy aby upewnić się co do sprzedawcy, na allegro są komentarze które mówią dużo o sprzedającym.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mam znajomych, którzy podczas wykańczania domu drukowali najlepsze oferty cenowe z internetu (dot. glazury, terakoty, kleju, fug) i z tymi cenami jeździli po lokalnych sklepach. Tam otrzymywali taką samą cenę jak na necie. Robili tak z obawy przed zakupem z internetu towaru, który w trakcie transportu może zostać uszkodzony.
Link do komentarza
Cytat

Mam znajomych, którzy podczas wykańczania domu drukowali najlepsze oferty cenowe z internetu (dot. glazury, terakoty, kleju, fug) i z tymi cenami jeździli po lokalnych sklepach. Tam otrzymywali taką samą cenę jak na necie. Robili tak z obawy przed zakupem z internetu towaru, który w trakcie transportu może zostać uszkodzony.


W internecie można kupić dużo taniej to fakt. Lecz jaka jest gwarancja,że jutro ten sklep będzie istniał nadal? Jeśli ma się profesjonalną obsługę i dobrą ekspozycję to trzeba za to zapłacić.Sami robimy sobie krzywdę.Wkrótce zostaną tylko internetowe sklepy a my będziemy skazani na towar w jakości jaki sprzedawca będzie uważał za stosowny!!!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ze względu na brak czasu kupuję tylko przez internet i ostatnio potrzebowałem jakiś fajny prezent dla znajomych do nowego mieszkania. Wybór padł na jakiś fajny dizajnerki czajnik i jak bym miał czegoś szukać w normalnych sklepach to na pewno musiałbym trochę czasu poświęcić, a w internecie kilkanaście minut i już było z czego wybierać. wahałem się pomiędzy sprzętem firmy Russell Hobbs a firmą bodum (robią nie tylko czajniki ale też inne rzeczy do kuchni) i ostatecznie kupiliśmy fioletowy czajnik boduma taki jak tutaj http://www.homedome.pl/czajniki/108-bistro...-6-kolorow.html
Generalnie fajny sklep ma wiele przydatnych gadżetów do kuchni
Brak obrazka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kiedyś byłem fanem allegro, ale w sumie nie tak dawno, by nie skłamac. Wszystko fajnie, jeden wpis w wyszukiwarke i w okamgnieniu widze jak na tacy wszystko co szukam, czy to w okolicy czy calej Polsce. Zajmuje sie stolarstwem i czasem zwyczajnie, albo byly same uzywane narzedzia lub brak takich jak szukalem. A castorama nie zawsze jest "blisko"... Twardo pozostawałem przy sklepach internetowych, az chyba znalazlem kompletne rozwiazanie, gdy brak jakiegoś narzedzia. Z calego serca mogle polecic sklep Narzędziowy.pl, bo jest tam naprawde imponujaca liczba sprzetow narzedziowych:) A czas sie liczy. Nie chce mi sie - zreszta jak kazdemu tracic czasu na poszukiwanie..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A nie w tylko w wybranych sklepach które podpisały umowę z bankiem?

Coś to zbyt piękne żeby było prawdziwe.


nie wczytywałem się w warunki, ale z oferty wynika że we wszystkich sklepach internetowych oprócz wybranych miejsc (np. zakłady bukmacherskie) które są wyszczególnione w regulaminie.
Reklama na stronie "aledrogo"
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam. Odpływ kupiony na necie, dużo taniej a jakość nie odbiega od oglądanych w sklepie.
Mam pytanko z innej beczki, czy kupowaliście na necie karnisze, obawiam się czy dojadą w całości, nie pogięte, do mnie. Macie może swoich sprzedawców na necie.
Pozdrawiam



ja kupowalam lampe, z olbrzymim szklanym kloszem; przyszla rozsypana w drobny mak. oczywiscie takie przesylki nalezy rozpakowywac przy kurierze. wypisalismy formularz, wyslalam maila z informacja i po 2 dniach dostalam nowiutka, cala lampe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No właśnie, szkło się rozsypało w drobny mak. a karnisz cienki, prosty i długi może dojechać w formir półkola lub uformowany na literkę v, a takiego już nie zamontuję w domu icon_biggrin.gif



po prostu obowiazkowo musisz byc w domu (lub ktos inny-poinformowany) i sprawdzic paczke przy kurierze, wtedy nie ma problemu z reklamacja. niektorzy panowie maja z tym olbrzymi problem, gledza, ze musza jechac, itd. ale wtedy twardo informujesz, ze masz do sprawdzenia pelne prawo, a on obowiazek uczestniczenia i gdyby nie jeczal, to juz by dawno bylo po sprawie icon_wink.gif
Link do komentarza
Z pewnością nie opłaca się kupować tanich produktów poprzez internet, gdyż jak się doda koszty wysyłki, to wyjdzie drożej niż w sklepie. Zakupy przez internet fajne, gorzej jak się coś zepsuje, trzeba odesłać na swój koszt, zapakować towar, zawieźć do kuriera i potem czekać, często długo na reklamację. Jeżeli chodzi o komputery i elektronikę polecam kupować z gwarancją door-to-door lub w sklepach, które mają stacjonarne siedziby blisko miejsca zamieszkania. Może w przypadku pojedynczych zakupów problemu z reklamacjami się nie odczuwa, ale w przypadku, gdy się kupuje tego sporo staje się to uciążliwe.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Kurczę w zakupach internetowych niefajne jest tylko to, że tak wciągają;) Jak chodzi się po sklepie tradycyjnym, to te wszystkie gadżety tak jednocześnie nie wpadają w oko;)


Moze w tradycyjnych sklepach też wpadają ale nosić się nie chce icon_smile.gif

Cytat

tak się zastanawiam, czy nie skorzystać z usług jednego z banku który się reklamuje:
"Załóż prawdziwie darmowe konto w banku XXX i korzystaj ze stałego rabatu 5% na wszystkie zakupy
- nie tylko na "Aledrogo", ale w całym internecie"

Jeśli to prawda, to można trochę zwrotu dostać kupując materialy w sieci.




Jeśli to bank o którym myślę ( AliorSync ) to aby dostać te 5 % zwrotu musisz zapłacić kartą płatniczą on line!. Oczywiście dużo sklepów udostepnia platności on line, ale niektóre pobierają dodatkową prowizje za to ( zazwyczaj mniej niz 3 % wiec cały czas się opłaca )
No i musisz uważac aby nie wpaść w pętle zakupów tj. wydaje więcej aby mięć większy zwrot:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jeśli chodzi o zakupy online jakiś delikatnych rzeczy, np. ze szkła to warto sprawdzić czy sklep sam zajmuje się dostarczaniem produktów, często tak jest, czy po prostu wysyłane są tym czy innym kurierem. Kurierów niestety nie interesuje co jest w paczce, oni mają odebrać i zawieść, reszta ich nie obchodzi. Dlatego warto też np. zapytać w samym sklepie jak wygląda taka przesyłka, bo może być też tak, że sklep wysyła paczkę kurierem, ale ma wykupione ubezpieczenie i jeśli kurier rozpierniczy towar to firma kurierska za do odpowiada.
Link do komentarza
Cytat

Szczecin nie powinien narzekać na dostęp do materiałów budowlanych. Może i hurtowni w tym rejonie jest najmniej ale zato za Niemcy blisko. Chyba mało kto w tamtym rejonie zaopatruje się w polskich sklepach.



Ja mieszkam w mazowieckim, też nie narzekam. Uważam, że lepiej już przejechać się nawet te kilkaset kilometrów i sprawdzić samemu, jakiej jakości jest towar, który znajdziemy w Internecie. Dom budujemy zazwyczaj raz - nie można oszczędzać przy budowie ani na materiałach, ani na naszym czasie...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja zwykle szukam na allegro lub ceneo a potem zawężam wyniki do Warszawy, następnie jadę i odbieram towar osobiście. Wyprawa na moją pocztę i czekanie w kolejce jest bardziej wyczerpujące niż podjechanie do sklepu. A kurierzy niestety pracują w takich godzinach, że w życiu nie jestem w stanie wrócić z pracy i wynikają z tego tylko problemy.

Swoją drogą to fajnym pomysłem jest InPost, wracając z pracy po drodze odbieram sobie przesyłkę w całodobowym paczkomacie... Kilka razy już skorzystałem i naprawdę fajna sprawa, oczywiscie o ile nie można po drodze odebrać towaru osobiście
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

a jak już mam po coś jechać z żoną bo to ona głównie po sklepach chodzi to albo szybko biorę to co mam kupić albo idę na piwko i się relaksuję...



moja tez woli kupowac przez internet wiec nie mam takiego problemu. Ale kilka dni temu bylismy w centrum handlowym i ... masakra ... bardzo szybko uciekalismy ... Ludzi masa, a kazdy sobie spaceruje, wybiera, szuka, placze sie pod nogami ... nie lubie tego typu zakupow !!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...