Skocz do zawartości

zakupy przez internet


Recommended Posts

szelest24 witam wiesz co teraz zgłupiałem wydaje mi się że ten sklep był na św. marcina ale zastanawiam się czy to był ten orginał wiem że jak zobaczyłem go to byłem zdziwiony bo był na piętrze sklepu i mały ale był i pisało ikea jak będę w szczecinie to sprawdzę bo nie pamiętam dokładnie wiem że obok był przystanek
Link do komentarza
Ja kupuję przez internet bardzo dużo. Owszem są sklepy - oszuści ale da się je rozpoznać. Kupując coś większego jak choćby piec centralnego najlepiej zadzwonic i spytać czy możesz przyjechac zobaczyć (chyba uzasadnione pytanie). Dzwoniłem do 6 sklepów ale tylko jeden zaprosił mnie do siebie i tam kupiłem. Przy okazji mieli najtaniej.

Zakupy przez internet są super bo są dużo, dużo tańsze.

Prawdą jest to co piszecie, że niektóre sklepy mają magazyny ale jest ich mało. Teraz się pootwierało wiele sklepów - widmo. Ale łatwo je wyeliminiować, wystarczą 3 pytania:
- czy mogę dzisiaj przyjechać zobaczyć towar
- czy mogę zapłacić przy odbiorze
- czy jutro wyślecie towar

HOWK
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

materiały wyposażeniowe czy budowlane sprzedawane w sklepach internetowych są wystawiane przez "normalne" sklepy.
Powiedzmy firma X zakłada pod nazwą Y sklep internetowy i korzysta z dokładnie z tego samego magazynu. Myśląc że przez internet kupimy taniej nabijamy się trochę w butelkę. Zazwyczaj sklepy internetowy oferują po prostu niższą półkę niz sklepy zwykłe. A jak już mają drogie produkty to są one w porównywalnej cenie do sklepowej. Tu sklepy internetowe bazują na psychologii.



Kupiłam przez internet piec gazowy (Wiessmana icon_biggrin.gif ). zyskałam ok 1500 zł w stosunku do cen proponowanych przez sklepy.
Płytę gazową kupiłam przez internet bo w realu takiej, jak ja chciałam po prostu nie było. W sklepie normalnym też mi kazali kupować z obrazka, a jak zapłacę to mi ją sprowadzą. Paranoja. To ja wolę zamówić w interncie i zapłacić PO sprowadzeniu icon_cool.gif
Teraz zamówiłam kostkę. Nawet z transportem Nostalit wyszedł po 27 zł a na składzie pani po wielkich bólach zeszła na 38. Firma porównywalna jakościowo.
Generalnie przy wykończeniówce dużo kupowałam w internecie. Bo mie miałam czasu zwiadzać 30 sklepów w realu, szczególnie że asortyment jest kiepski. Tylko markety sprzedają to, co mają na półce. Małe sklepy mają jedną sztukę wystawową, katalog z resztą a towar sprowadzają na zamówienie. Ja rozumiem, ale nie popieram icon_biggrin.gif

Co do sklepów internetowych, staram się wybierać te, które mają filię w Łodzi (lub okolicach w obrebie tych 50 km)żebym mogła sama odebrać. Przynajmniej w przypadku rzeczy drogich czy łatwouszkadzalnych. Bo słabym punktem są nie sklepy, ale firmy przewozowe.
Link do komentarza
...dorzucę i ja dobre słowo na temat zakupów internetowowych...
...oczywiście allegro , hurtownie ...zakupy materiałów na budowę... ściany ,dach ,okna , kominy , wełna - kontakt telefoniczny,uzgodniony transport , faktura... ...ceny lepsze od tych ,które proponują pobliskie hurtownie i składy budowlane...




Link do komentarza
Prawie wszystko kupuję w necie: graty do auta, ciuchy, siatka na ogrodzenie itd. W sklepie prawdziwnym tylko spożywka i sanitarne. Nie mam czasu na ganianie i sprawdzanie gdzie taniej, na kiedy sprowadzą i odbiór ( 3 lub więcej wizyt w sklepie). Chwalę sobie ( jak dotąd ) zakupy internetowe wielce. icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam, ze mnie sie znajomi smieja ze dom wybudowalem przez internet i telefon icon_smile.gif
Oczywiscie nie jest tak do konca, codziennie wieczorem bylem na budowie i sprawdzalem stan prac.

Wiekszosc materialow do budowy i wykonczenia jest z netu.
BTW: Warto sprawdzac ceny z allegro bo w wiekszosci przypadkow sa wyzsze niz w sklepach internetowych - sprawdzone osobiscie.
Spora czesc rzeczy wydawalo by sie powinna byc tansza na aukcjach a dobrze szperajac w sieci okazalo sie, ze mozna taniej kupic w sklapie, niekoniecznie internetowym. Czasem w "zwyklym" sklepie ale przez internet i telefon.
Tak zakupilem np.
* meble do lazienki -w malym sklepiku w Wolominie, nigdy tam nie bylem a wszystko telefonicznie i przelewami
* panele podlogowe Balterio, w komforcie telefonicznie, bylo sporo taniej niz na allegro-jakies 10%
* tynki na elewacje, sciagnalem z mazur. Bylo sporo taniej nawet z transportem niz oferowali mi w warszawie i okolicach
* styropiany na ocieplenie, telefonicznie i e-mail'em oraz przelewami, spod Warszawy sciagalem
Jak sie okazuje teraz, wszystko kupilem taniej niz na alegro -dobrze szukajcie w sieci i miejcie swiadomosc, ze allegro niestety nie zawsze jest najtansze.
Nieraz da sie okazje trafic, ale to raczej okazja niz standard.

wiekszosc materialow odberali moi wykonawcy - nie musialem jezdzic w ciagu dnia na budowe.

Pzdr. Edytowano przez piwopijca (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Na sprzętach do kuchni (zmywarka, kuchenka, lodówka i okap) zaoszczędziliśmy około 2000 PLN kupując w sklepie internetowym "Medialux". Stres był - bo to pierwsze zakupy wirtualne, ale wybraliśmy opcję płatne przy odbiorze (kilkanaście PLN drożej) i było wszystko dobrze (choć kurier przyjechał dzień wcześniej niż zamawialiśmy - na to ponoć sklep nie ma wpływu - ale przynajmniej rano zadzwonił, że będzie i dało się jakoś zorganizować odbiór).
Poza tym lampy. Internet to nieograniczona baza danych lamp. Pani żona przeszczęśliwa mogła obejrzeć kilka tysięcy egzemplarzy bez wyjścia z domu. Oszczędność mniejsza niż w przypadku sprzętu agd ale warta zachodu. Podobnie firanki, zasłonki, obrusy (wysyłają bezpłatne próbki materiałów).
Zdecydowaliśmy się też na zakup roślin przez internet. Jedyny plus to, że około połowę tańsze niż w szkółkach, ale... każda roślina jest inna, nie wszystkie wyglądały tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Na szczęście w ziemi z każdym dniem wyglądają lepiej.
Link do komentarza
Termostat OCC2 od 360 do 400 w sklepach…
http://allegro.onet.pl/termostat-occ2-1991...1236289019.html
rekuperatory na Bartyckiej wszystkie ceny 10-15% taniej
http://allegro.onet.pl/rekuperatory-68623?change_view=1
podłogi – finishparkiet na Bartyckiej 89zł
http://allegro.onet.pl/finishparkiet-dab-n...1214795258.html
jatoba – 139zł
http://allegro.onet.pl/finishparkiet-jatob...1227792959.html
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
na początku chyba każdy sceptycznie i z dystansem podchodzi do zakupów przez sieć... dopóki nie kupi pierwszy raz icon_wink.gif a potem to już leci - najciężej było zacząć kupować buty w ten sposób, ale teraz to już dla mnie standard ^^ "w realu" na poszukiwaniach spędziłbym kilka dni, a tak przeglądam praktycznie całą Polskę w jeden wieczór.
Link do komentarza
Witam wszystkich! icon_cool.gif Interesuję się techniką grzewczą i z doświadczenia wiem, że wiele sklepów bardzo winduje ceny produktów! Ja wiele poważnych zakupów do domu robie przez internet bo raz, że wiekszy wybór a dwa atrakcyjne ceny! Ostatnio kupiłem kocioł w klepie ANRYS który bardzo gorąco polecam! Jestem z Poznania wiec można powiedzieć, że sklep jest na drugim końcu Polski a przesyłka była błyskawiczna! Czasem nie należy sugerować się opiniami w internecie bo w naszym kraju nie brakuje osób niezadowolonych z byle powodu! Jedyną wadą tych zakupów są nierzetelne firmy kurierskie ale i to można przboleć jesłi zakup jest atrakcyjny! Radzę za każdym razem zobaczyć sprzęt w jakimś markecie budowlanym a dopiero potem zamówić!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A czy ktoś z Was miał okazję kupować przez Allegro dachówkę albo pustaki? Do niedawna podchodziłem z dystansem do kupowania za pomocą netu droższych rzeczy ale różnica 30% w wycenie hurtowni i allegrowicza daje do myślenia... Co myślicie, warto?

irek



a co z kosztem dostawy? jeśli pomimo kosztów dostawy warto - to kupuj .... w czym problem?
Link do komentarza
Długo miałem duże obawy przed zakupami przez net. Ale kupiłem ostatnio styropian - przez allegro. Ponad 4k pln! Wszystko w porządku. Teraz to już wyłącznie w ten sposób. Ostatnio kupiłem drut oporowy.
Zakupy przez net są super, szczególnie drobiazgi przywożone do domu, bo płacisz, czekasz, aż pewnego dnia masz - przesyłkę-prezent!!:)
Link do komentarza
Jak zauważył Barbossa Allegro na dzień dzisiejszy nie jest wystarczająco atrakcyjne pod względem cenowym jak i nowinkach..większość sprzętu AGD kupowałem w sklepach internetowych..poprzez wyszukiwarkę typu ceneo itp..


Oczywiście jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zakupów w sprawdzonych sklepach jest na najwyższym poziomie...nio i ceny nieosiągalne w sklepach tradycyjnych. a co do gwarancji w większość jest to gwarancja typu door to door sprzęt wysyłamy na koszt producenta..



Pozdrawiam
Paradox


Ps...Dagulka tak na marginesie to mogłaś podejść po dokumentacje techniczną odnośnie odwiertów icon_biggrin.gif nie mam jej na strychu...... icon_biggrin.gif nio chyba że nie jestem twoim sąsiadem icon_biggrin.gif Edytowano przez paradox (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Hmmmmm podglądasz mnie??? icon_biggrin.gif



hm .... Moje okno w salonie wygląda na Twoje okno w salonie ... sorrry - ale widać kiedy nocami tv się świeci ... mam inne hobby niz podglądanie sąsiadów icon_razz.gif icon_biggrin.gif

Cytat

jak widzisz że się nudzę to sama wpadnij na kawę.. icon_biggrin.gif



i co? tak piłeczkę będziem odbijać? zajrzyj w sobotę po południu i już.... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a co z kosztem dostawy? jeśli pomimo kosztów dostawy warto - to kupuj .... w czym problem?




Problem (potencjalny) w tym, że w razie wad dostarczonego materiału będę musiał załatwiać reklamację z kimś nieznanym z drugiego końca Polski zamiast znanej, lokalnej hurtowni.
Link do komentarza
ja przez net kupowałem styro, wełnę, płyty k-g...wszystko w duuuużo lepszych cenach niż był w stanie mi zaoferować za ten sam materiał lokalny dostawca...drugi raz zrobiłbym tak samo, tyle że więcej zamówiłbym przez net...icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zakupy przez internet są dość bezpieczne i często można znaleźć dużo taniej rzeczy ponieważ łatwiej porównać kilkanaście cen w sklepach internetowych i wybrać jedną z ofert niż jeździć od sklepu do sklepu i sprawdzać ceny. A wiadomo ,że nawet w normalnym sklepie mogą lipę nam wcisnąć jak nie będziemy uważni dlatego należy być czujnym zarówno przy zakupie online jak i w sklepie icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dodajmy do tematu, że nie tylko materiały wykończeniowe można kupić przez internet. Od pewnego czasu tanio i bezpiecznie można kupować też materiały budowlane (np. u nas icon_wink.gif) - również taniej niż stacjonarnie i w zasadzie bez ryzyka. Warto się takim sposobem na zakupy zainteresować, szczególnie że często ceny mogą różnić się w zależności od naszego miejsca zamieszkania - a materiały z innego województwa mogą być dużo tańsze.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kupuję sporo przez internet ale przewaznie są to rzeczy uzywane pookazyjnych cenach. Jeśli juz decyduję się kupić coś nowego, to są to przedmioty mało skomplikowane i nie psujące się w transporcie np. narzędzia, itp.
Zanim coś kupię, to najpierw :
- czytam negatywne komentarze sklepu / kontrahenta.
- ustalam mailowo szczegóły transakcj i ew. reklamacji.
Sporo artykułów, po doliczeniu kosztów przesyłki nie są na tyle atrakcyjne, zeby na nie czekać.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
ja kupuję także sporo rzeczy przez internet. jednak zanim coś kupie to 10 razy porównam gdzie wychodzi najtaniej (sam produkt oraz dostawa) jak i samego sprzedawce. Warto pamiętać o tym aby cena kiedy wydaje się nawet zbyt niska także należy to sprawdzić. Lepiej poszukać sprawdzonych informacji na forach, lub komentarzach na stronach sprzedawcy (np. allegro). Produkty w salonie drogie, a w sklepie o ponad 50% tańsze. Świetny produkt za dobre pieniądze. Polecam wszystkim.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

a zaglądasz Pan gdzieś "dalej" niż na allegro?
piwopijca już o tym napisał
ja tylko moge potwierdzić
obecnie allegro traktuję jako pomoc w wyszukiwaniu,
a kupuję tam gdzie taniej,
oczywiście dobrze jest sprawdzić kontrahenta


dokładnie tak....j sprawdzam ceny wszędzie i rzeczywiście ceny w większości są niższe, ale nie zawsze....np. lampę do salonu kupiłam za 200 zł., a na allegro chodzą po 600
Link do komentarza
ja z reguly siedze na allegro, ostatnio na tablica.pl jeszcze, bo czasem ktos cos za darmoszke oddaje, byle sie pozbyc.
u nas na razie w domu brak czegokolwiek do ukladania bzdetkow w garazu itp, to sobie takie uzywane meble niekoniecznie piekne wzielismy i dwa regaliki jak znalazl na szlifierki, wiertarki itp. - w garazu przeciez piekne byc nie musi icon_smile.gif

A co do kupowania, sprzedawania, allegro jakos mi odpowiada. Czasem szukam gdzies indziej, jak rzecz jakas konkretniejsza i drozsza i porownuje ceny. Ale chyba jakichs konkretnych sprzetow przez internet bym nie kupila... jakos musze zobaczyc, za co place icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...