Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dobra - może przypomnę, o co ten spór. Redakcji też. Bo przecież nie o konkrety w ocenianym budynku. Były pozytywne opinie i negatywne - i to jest OK! Dotyczyly formy architektoniznej budynku - czyli w tym przypadku kwestii nie opartej o żadne normy prawne, a nawet nieoficjalnie obowiązujące. Spór wynikł z tego, że te negatywy dot. formy budynku wg oceniających wynikły z "niedouczenia", czy też "braku wykształcenia" inwestorów, oraz z ewentualnej ich przypadłości, jako emerytów, czyli "trumiennego gustu". Skrytykowałem te "argumenty" - jako nie na miejscu i całkowicie nie-merytoryczne.   I tu zaczęła się ostra wymiana zdań.    I tu uzupełnienie: Czy Redakcja, lub forumowicze - znają przykłady werdyktu jury (zwykle grona fachowego) jakiegoś konkursu, dla fachowców, lub otwartego z dziedziny architektury, sztuk wizualnych, muzyki - czyli tam, gdzie to "widzenie i czucie" w dyskusji wymieniane przez niektórych forumowiczów, jako osobisty niezawodny miernik do oceny formy dzieła, czy mniej szumnie utworu - otóż czy znacie jakiś werdykt, który by odrzucał jakiś projekt, argumentując to "wideniem i czuciem, może smakiem" jury, ustawiając z tego powodu tworcę tego utworu jako "niewykształconego", "amatora", czy wskazując na jego "trumienny gust" z powodu jego podeszłego wieku?   Ja nie znam takiego werdyktu, mało, zwykle jury względem formy, czy też innych cech trudno mierzalnych posługuje się tym "czuciem i smakiem" jako swoim i tyle. I to jest OK! Mało - gdby jakieś jury próbowało stwierdzić nieomylność, wyższość swego"widzenia i czucia, a nawet wiedzy" nad innymi - zostałoby zmieszane z błotem przez równie utytułowanych oponentów.   I o to toczy się ten spór! Inaczej nie traciłbym czasu na pisanie postów, nie mówiąc już o wysłuchiwaniu niezasłużonych epitetów i zapewnianiu przeciwnikow o ich niebotycznym dla mnie poziomie wykształcenia i kultury.   
    • Gość Marcin Ś
      Tryb antyzamarzaniowy... jak to się ma do ogrzewania domu jak bardzo spada wydajność samej pompy, rozumiem że załącza się grzałka elektryczna?
    • Według informacji SBF POLSKA PV, średnie instalacje fotowoltaiczne w Polsce mają około 5-6 kW. Więc sam możesz policzyć ile kosztuje taka instalacja i jaki procent stanowi te 5 tysięcy zł. Tak czy inaczej, taka zachęta i idea programu są dobre
    • Między wełną z ścianą zewnętrzną musi znaleźć się szczelina. Szczelina powinna mięć grubość ok 2-3cm. Od środka koniecznie dobra paroizolacja i to najlepiej z ekranem aluminiowym.
    • Gość Bastek
      Ja uważam że, w kwestii prądu najlepiej jest inwestować w fotowoltaikę, już jakiś czas temu zakładałem taką instalację z PV Projekt i teraz naprawdę widzę spore oszczędności
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...