Skocz do zawartości

zostawić fundamenty na zime czy rozpocząc wiosną!


Recommended Posts

Ciagle jeszcze zbieram papiery i kasę na fundamenty ale zastanawiam się czy jeśli dozbieram wszsytko do pazdizernika/listopada to czy zrobić fundament czy odczekać do wiosny i zacząć z kopyta wszystko. Mój szef ekipy- znajomy budowlaniec radzi zacząc teraz bo podobno przez zimę osiądzie i nie będzie niespodzianek (pęknięć na ścianach) ale gdiześ czytałam że raczej nie zostawia się fundamentów na zimę bo trudno dobrze zabezpieczyć przed wilgocią czy coś takiego. Napiszcie bo temat pali icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Ciagle jeszcze zbieram papiery i kasę na fundamenty ale zastanawiam się czy jeśli dozbieram wszsytko do pazdizernika/listopada to czy zrobić fundament czy odczekać do wiosny i zacząć z kopyta wszystko. Mój szef ekipy- znajomy budowlaniec radzi zacząc teraz bo podobno przez zimę osiądzie i nie będzie niespodzianek (pęknięć na ścianach) ale gdiześ czytałam że raczej nie zostawia się fundamentów na zimę bo trudno dobrze zabezpieczyć przed wilgocią czy coś takiego. Napiszcie bo temat pali icon_wink.gif


zostawianie fundamentu na zime to stara sprawdzona metoda budowania ,jedynie na co trzeba zwracać uwage to fundament musi byc wylany na 35dni przed mrozami stalymi czyli do konca września musiałbyś wylac i na wiosne na ostro mozna sobie budowac ale to sie tyczy starych technilogi lanych fundamentów czyli duł na 1,2m na 0,5m i zarojony zalany betonem ,jesli chodzi o lanie fundamentu wziemi i wyciąganie ponad ziemie bloczkami to mozesz sobie to zostawic do wiosny i odrazu sobie wylewac i po tygodniu czy dwóch isc w góre reszta zalezy od zastosowanych materiałów np składu betonu i kierownika budowy
Link do komentarza
Wynika z tego że lepiej w listopadzie nie wylewać? Na razie nie mam jeszcze pozwolenia na budowe (do końca października ma być) - więc chyba trzeba zostawić. Może od marca da sie budować. No właśnie- przecież na wiosne ziemia może być jeszcze przymrożona! Jak tu w takiej ziemi zrobić wykop?
Link do komentarza
Cytat

Wynika z tego że lepiej w listopadzie nie wylewać? Na razie nie mam jeszcze pozwolenia na budowe (do końca października ma być) - więc chyba trzeba zostawić. Może od marca da sie budować. No właśnie- przecież na wiosne ziemia może być jeszcze przymrożona! Jak tu w takiej ziemi zrobić wykop?


Jeśli ziemia jest lekko zmarznięta (jakieś 0 do 2 stopni) to nawet lepiej się kopie (wykop się nie obsypuje), więc w marcu spokojnie możesz zaczynać (ja tak zrobiłam).
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...