Skocz do zawartości

Odpadająca farba


Recommended Posts

Witam to Moj pierwszy Post nie wiem czy w dobrej kategorii ale innej która Kojarzyła by się z Moim problemem nie znalazłem .

A wiec mam takie pytanie postawiłem w domu ścianę z gazobetonu i otynkowałem ją i potem zaszpachlowałem całą no i pomalowałem i po jednym dniu farba zaczęła odpadać .


Dziś zdrapałem tą farbę i nie wiem co teraz zrobić przed tamtym malowaniem oczywiście podłoże zagruntowałem.
Nie wiem czego to może być wina czy farby czy ściany.
Farba stała z rok w garażu bo kiedyś nią bym malowany Moj pokój i była trochę chyba za bardzo rozcieńczona z woda .
Farba jest Firmy Dulux

pozdrawiam dzięki za odpowiedz
Link do komentarza
Informacji jest niewiele, ale jeśli stosował Pan dokładnie tę farbę i nie ma tu stwierdzenia, że rok wcześniej było coś nie tak, to z opisu wynika, że prawdopodobnie coś stało się w podłożu.

Mogło to być gruntowanie - słaby preparat, bądź niedokładne wykonanie - ścianę Pan drapał, więc część była dobrze przyczepna.

Często też często się zdarza, że proces budowania ścianki, szpachlowania i gruntowania jest zbyt szybki i po prostu materiały nie wysychają, co też może powodować odpadanie farby.

Jeżeli farba stała w ogrzewanym garażu to nic jej się nie powinno stać a rozcieńczenie tutaj raczej nie zaszkodziło (kwestia proporcji).

Teraz należałoby, upewnić się, że ściana jest sucha i zagruntować, polecałbym Dulux Grunt.
Link do komentarza
Cytat

Informacji jest niewiele, ale jeśli stosował Pan dokładnie tę farbę i nie ma tu stwierdzenia, że rok wcześniej było coś nie tak, to z opisu wynika, że prawdopodobnie coś stało się w podłożu.

Mogło to być gruntowanie - słaby preparat, bądź niedokładne wykonanie - ścianę Pan drapał, więc część była dobrze przyczepna.

Często też często się zdarza, że proces budowania ścianki, szpachlowania i gruntowania jest zbyt szybki i po prostu materiały nie wysychają, co też może powodować odpadanie farby.

Jeżeli farba stała w ogrzewanym garażu to nic jej się nie powinno stać a rozcieńczenie tutaj raczej nie zaszkodziło (kwestia proporcji).

Teraz należałoby, upewnić się, że ściana jest sucha i zagruntować, polecałbym Dulux Grunt.





tak dziś i wczoraj zagruntowałem tym preparatem .Wiec wezmę i wieczorem pomaluję farba nową tez z palety kolorów farb dulux.

pozdrawiam a co do odpadania farb to chyba winą jest tak jak poprzednik napisał zbyt szybki proces budowania ścianki .

Link do komentarza
Cytat

tak dziś i wczoraj zagruntowałem tym preparatem .Wiec wezmę i wieczorem pomaluję farba nową tez z palety kolorów farb dulux.

pozdrawiam a co do odpadania farb to chyba winą jest tak jak poprzednik napisał zbyt szybki proces budowania ścianki .



Dokładnie coś za szybko to było icon_smile.gif i zanim zaczniesz malować farbą nawierzchniową kup farbę podkładową icon_smile.gif

Pozdrawiam
Adam

Jak chcesz jakies porady odnośnie malowania to zapraszam tu:
http://www.majic.pl/pl/strony_statyczne/id_126.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...