Skocz do zawartości

Nieszczelna studzienka wodomierzowa


ZYP

Recommended Posts

Witam, kilka dni temu wykonano mi przyłącze wodne do działki rekreacyjnej zakończone studzienką wodomierzową. Jakoże firmy montujące studzienki plastikowe rządały zbyt wysokiej ceny jak na moje możliwości, wybrałem firmę robiacą studzienki z kręgów. Wszystko ładne i szybko się ogranęli, obiecali załatwić geodetę i wszystkie formalności wiec zapłaciłem odrazu za wszystko zeby pieniądze sie nie rozeszły na głupoty... 2 dni pozniej pojechalem skontrolowac sytuację i okazalo sie ze studzienka napełniona jest wodą na 3/4.
Zadzwoniłem do kierownika i mowie mu jaka jest sytuacja, a on mowi ze wie bo był sprawdzic i ze wszystko ładnie uszczelnią, że nie bedzie nic ciekło...
I teraz pytanie: czy wogóle da radę dobrze uszczelnic taka studzienkę? czy oni powinni teraz to wszystko rozkopywac i uszczelniac od zewnatrz i od srodka? czego ja mam rządać od tej firmy? na co zwrócić uwagę? z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Studzienka wodomierzowa to nie piwnica i jeśli nawet stoi w niej woda to żaden problem. Studzienkę uszczelnić można na różne sposoby zaleznie od tego któredy napływa woda - wzdłuż rury, od spodu, czy na złączach kręgów. Nie wykluczone też, że woda przedostała sie wierzchem podszas intensywnych opadów.
Link do komentarza
Cytat

studzienka wodomierzowa z założenia musi być chermetyczna więc nie rozumiem twojego rozroznienia...



witam. dno studzienki należy wybetonować z dodatkiem uszczelniacza np. beton-szczel czy coś podobnego . łaczenia kregów także wypełnić taką zaprawą . całą studnie wysmarować jakim materiałem izolacyjnym ( dysperbit , abizol) ponieważ bedzie nasiąkał , a w miejscu przejscia rur wstawić takie tuleje przejsciowe z uszczelnieniem na zacisk

pól dnia pracy i po sprawie
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam. dno studzienki należy wybetonować z dodatkiem uszczelniacza np. beton-szczel czy coś podobnego . łaczenia kregów także wypełnić taką zaprawą . całą studnie wysmarować jakim materiałem izolacyjnym ( dysperbit , abizol) ponieważ bedzie nasiąkał , a w miejscu przejscia rur wstawić takie tuleje przejsciowe z uszczelnieniem na zacisk

pól dnia pracy i po sprawie
pozdrawiam



wysmarować oczywiscie z zewnątrz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...