Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kilka pytań o płot


Recommended Posts

Moje ogrodzenie oprócz murowanych słupów skałada się z przęseł drewnianych, pomalowanych na biało sztachet.
Jaką farbą pokryć elementy drewniane, aby farba się szybko nie złuszczała?
Czy są farby bardziej twałe, kolorowe (grafit)? Ile kosztują?
Jak odnawiać płot pomalowany na biało z zielonym nalotem?
Dorota
Link to postu
Witam
Farba jest rzeczą bardzo subiektywną, zadaj sobie raczej pytanie ile chcesz na to wydać pieniędzy. Producentów jest kilkunastu, jakość ich wyrobów nie zawsze od siebie odstaje, natomiast cena bardzo.
Długą trwałość powłki uzyskaż wtedy gdy szczególną uwagę zwrucisz na odpowiednie przygotowanie podłoża (oczyszczenie, odtłuszczenie, odpylenie, wysuszenie, temperaturę malowania, wilgotność powietrza itd. - polecam instrukcje malowania i przygotowania powierzchni danej farby, tylko nie ograniczaj się do etykietki na puszce).
Jeżeli chodzi o samą farbę to pytaj raczej w odpowiednim sklepie a najlepiej w kilku.

Odnowienie płotu to kwestia jego wyczyszczenia usunięcia starej farby i pomalowania na nowo(patrz przygotowanie do malowania, dla drewna może konieczna jest jeszcze impregnacja)

pozdrawiam
Link to postu
Trwałość nowej powłoki zależeć będzie w dużym stopniu od tego, jaką farbą pomalowany był poprzednio płot. Bez problemu można odnowić sztachety malowane farbami akrylowymi lub alkidowymi , używając tych samych wyrobów do odmalowania. .Natomiast powłoki z farb olejnych, ftalowych są mało elastyczne i nie pozwalają na odprowadzenie wilgoci z wnętrza drewna ,co prowadzi do łuszczenia się farby. Trudno jednak będzie usunąć całkowicie starą powłokę i można zaryzykować odnowienie płotu farbami o elastycznej powłoce. Z wyrobów handlowych do tego typu prac można uźyć farby Akrylux (Dekoral), Listakrylat lub Tacklasyr (Beckersa). Przed malowaniem powierzchnię trzeba dokładnie oczyścić szczotką i spłukać strumieniem wody. Wskazane jest zmatowienie starej farby papierem ściernym.
Link to postu
  • 3 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

np. tikurilla ale nie ta już robiona w Polsce tylko oryginalna. Raczej nie patrzeć na cenę polskich wyrobów tylko zainwestować bardziej i mieć spokój na lata.Zawsze się patrzy na cenę. Historia uczy że to samo można kupić nawet o połowę taniej tyle że pod inną nazwą, innego producenta. Przekonaj mnie dlaczego uważasz że warto wydać więcej.
Link to postu
Cytat

Zawsze się patrzy na cenę. Historia uczy że to samo można kupić nawet o połowę taniej tyle że pod inną nazwą, innego producenta. Przekonaj mnie dlaczego uważasz że warto wydać więcej.Tu dokładnie nie chodzi o to żeby patrzeć co droższe to lepsze ale patrzeć na to co tak naprawdę się tam znajduje.

Agatamin nie będę się rozpisywał odeślę Ciebie do innego tematu z tego forum gdzie tłumaczyłem to na przykładzie farby nawierzchniowej. Proszę abyś przeczytała całość i dała opinie.
link do tematu:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...28&hl=farby

Pozdrawiam
Adam
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...