Skocz do zawartości

porównanie Silca i SIPs.....?


Recommended Posts

WItam wszystkich, wraz z żoną chcemy wybudować nowe 4 konty.
Zastanawiamy sie nad dwoma rozwiązaniami na Sciany nośne... i ocieplenie budynku, a wiec mam pytania; :?: :?:
czy ktoś ma porównanie konstrukcji SIPs i bloczków Silca?
Jak to wygląda w budowie?
Co sie lepiej opłaca?
I co sądzicie o niestandardowych rozwiązaniach? (SIPs jest nowością w Polsce)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

buduje sie ze sprawdzonyc materiałów czyli cegła max lub poroterm ,lub tez podobne materiały



W tym sęk że my chcemy wybudować dom wysoce energooszczędny, a standardowe materiały albo nie nadają się do ocieplenia od środka budynku albo są za drogie, albo mury były by za grube....
A ja jestem tym typem człowieka (w przeciwieństwie do żony icon_smile.gif ) co nie boi się nowinek icon_biggrin.gif (w końcu poroterm też był kiedyś nowinka i ktoś go musiał sprawdzić) , i staram się zoptymalizować koszty. A konstrukcja SIPs mimo tego że chyba drożej wychodzi... to mnie zainteresowała.

Link do komentarza
Cytat

czy ktoś ma porównanie konstrukcji SIPs i bloczków Silca?

Jeżli napiszesz mi czym różni się gruszka pd chleba razowego, to postaram się porównać technologie SIPs i SILCA.
Jeżeli łatwiej Ci to będzie zrobić, to możesz jeszcze zrobić porównanie fundamentów i dachu budynku.

Moim zadaniem, na różnych forach internetowych próbujesz wzbudzić zainteresowanie technologią SIPs.
Jeżeli masz inne zamiary, to w internecie znajdziesz mnóstwo opisów tej technologii, filmów, prezentacji, większość niestety w wersji angielskiej.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gdzie jest ta animacja ?

A co do chwalenia nowego to jestem za. O ile gościu bedzie merytorycznie odpowiadał na pytania. W końcu powinien być fachowcem !
Osobiście wybrałbym silkę - bo moim zdaniem to najlepszy materiał na ściany ! porotherm się nie umywa icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam
Jeśli chodzi o porównanie Paneli SIP a bloczków silikatowych to
oczywiście da się je porównać :
1 Bloczki są małe i murowanie 1pietra trwa 2 tygodnie, panele są duże i ich montaż trwa 1-2 dni/1 piętro.
2 bloczki są zimne i trzeba je ocieplić np styropianem a panele są wystarczająco ciepłe.
3 Bloczki trzeba wytynkować a przedtem wykuć kanały na kable itp., Panele sa gładkie wystarczy je pomalować, pozwalają też na chowanie przewodów wewnątrz.
4 W przypadku bloczków większość prac jest mokra a w przypadku paneli montaż odbywa się na sucho
5 Silikaty wymyślono we Francji na przełomie 19 i 20 wieku ale szerzej w Polsce zaczęto je stosować w latach 60-tych XX wieku.
6 Panele Sip wymyślono w USA w latach 50-tych a w Polsce zaczynają się pojawiać dopiero teraz...
7 Panele sip można montować we własnym zakresie (wystarcza umiejętność operowania wiertarką), Bloczki wymagają murarza...
8 Ściana z paneli Sip jest tańsza niż z bloczków silikatowych.
Więcej danych o SIP na prv.
Pozdrawiam T1
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...