Skocz do zawartości

Czy krasnale w ogródku to obciach?


Recommended Posts

Cytat

Czy gipsowe krasnale w ogródku to obciach? Jak uważacie?


Witam
Teraz jest moda na coś niepowtarzalnego sam wiesz o co chodzi o latarnie. Oczywiście nie do wszystkich ogrodów ona pasuje mam też w projekcie młyn wodny który gra, kołatki japońskie z bambusa i jeszcze kilka pomysłów.
Ale krasnale to już nie te czasy po co sobie robić z ogrodu siedmiu krasnoludków i jeszcze sierotka Marysia by się przydała dom na kurzej łapce baby jagi i życie jak w bajce.
Link do komentarza
Może jestem kiczowata, ale mi osobiście jeden mały krasnal przycupnięty gdzieś pod liściem paproci się podoba. Wszystko zależy od charakteru ogrodu, bo mimo tego, że latarnie które buduje Sylwuś są piękne i oryginalne, nie w każdym ogrodzie będą prezentowały się równie dobrze, tak jak krasnale, wiatraki, fontanny itp. Dekoracje trzeba dobierać rozsądnie w małych ilościach i zależnie od typu ogrodu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Może jestem kiczowata, ale mi osobiście jeden mały krasnal przycupnięty gdzieś pod liściem paproci się podoba. Wszystko zależy od charakteru ogrodu, bo mimo tego, że latarnie które buduje Sylwuś są piękne i oryginalne, nie w każdym ogrodzie będą prezentowały się równie dobrze, tak jak krasnale, wiatraki, fontanny itp. Dekoracje trzeba dobierać rozsądnie w małych ilościach i zależnie od typu ogrodu.
Pozdrawiam


Witam
A co byś powiedziała na ogród w postaci ruin starożytnej Grecji z kolumnami z smukłymi tujami z ławeczkami gdzie nie gdzie rajska jabłonka i strumyk?
Link do komentarza
Słyszałem o grupie dowcipnisi, którzy utworzyli Ruch Uwolnienia Krasnali Ogrodowych. Porywali nocą krasnale z ogródków, wywozili je do lasu i ustawiali na polanach. (Nie robię sobie jaj, to autentyk!) A swoją drogą... Iść kiedyś na spacer do lasu i spotkać na polance stadko krasnali... Bajer icon_smile.gif
Link do komentarza
No taaaak....I jeszcze dinozaury, jelonki, bocianki, sowy świecące oczami, wiatraczki i inne "pierdółki"....kaszana.Ja bałabym się wieczorem wyjść do ogrodu, bo nie wiadomo czy za rogiem nie czai sie jakiś zboczony krasnoludek lub że napadnie mnie zaraz miniaturowy tyranozaur, hi,hi...Ja nigdy nie postawie takich "cudów" w ogródku.Krasnoludkom i takim innym mówię-NIE!!!!
Link do komentarza
Ja nie postawię krasnala w ogrodzie, nie znaczy to jednak, że inni nie mogą tego zrobić. Zawsze byli, są i będą ludzie z różnymi gustami, ale tolerancja nakazuje nam to szanować, choć nas to szokuje lub śmieszy.

"Upiększający" swoje domy i posesje postrzegają minimalistów czy estetów pewnie równie negatywnie.
To różnorodność pozwala dostrzegać piękno lub brzydotę.

Link do komentarza
Cytat

Ja nie postawię krasnala w ogrodzie, nie znaczy to jednak, że inni nie mogą tego zrobić. Zawsze byli, są i będą ludzie z różnymi gustami, ale tolerancja nakazuje nam to szanować, choć nas to szokuje lub śmieszy.

"Upiększający" swoje domy i posesje postrzegają minimalistów czy estetów pewnie równie negatywnie.
To różnorodność pozwala dostrzegać piękno lub brzydotę.



Witam,

Wielkie sorry , ale nie ścierpiałbym nawet najmniejszego smerfa, krasnala, innego liliputa czy też wielkoluda w swoim ogrodzie - w moim odczuciu to totalny kicz i brak gustu.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Piszecie o różnych figurach i rzeźbach. TAki dowcip mi się przypomniał:

W parku stały dwa pomniki nagiej kobiety i nagiego mężczyzny, stały naprzeciw siebie,przez wiele lat. Smagały je deszcze, wiatry... Paskudziły na nie ptaki. Pewnego razu zjawił się aniołek i postanowił ożywić figurki. Gdy to zrobił mówi:
-Słuchajcie ożywiłem was na godzinę, możecie robić co Wam się podoba
Figurki bez namysłu wskoczyły w krzaki i zaczęły się stamtąd dobywać różne westchnięcia, jęki, a nawet krzyki.
Po 30min kobieta i mężczyzna wyskoczyli z krzaków
Aniołek:
-Słuchajcie macie jeszcze pół godziny...
A wtedy naga kobieta krzyczy do nagiego mężczyzny:
-To teraz ty trzymaj gołębia, a ja mu będę sr.ć na głowę!
Link do komentarza
Wiecie co ?! Pomijając aspekt obciach czy nie to moim zdaniem największy obciach jest nie wtedy gdy w ogródku stoi zgraja krasnali choćby z Baba jagą, Janosikiem czy nawet Batman' em na dokładkę, ale wtedy gdy w naszym ogrodzie panoszą się chwasty, trawa nie widziała kosiarki przez 2 lata, wokół leżą jakieś śmieci itp. Wtedy najbardziej gustowne i trendy ozdoby ogrodowe nic nie wskórają i taki ogród przynajmniej moim zdaniem jest passe. Wspomniałam o tym bo wczoraj na spacerze znowu mijałam taki koszmarek i to przy dużym, drogim i zamieszkanym domu tylko, że właściciele "aktualnie zbierają na architekta zieleni bo chcą mieć ładny i modny ogród" , a póki co to by się przynajmniej za kosiarę wzięli. I tym optymistycznym akcentem kończę mój przydługi post.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Może i racja... Czyli figurki w ogródku to generalnie obciach... Nawet kotki icon_sad.gif



Najlepiej sugerować się swoim własnym zdaniem.
Ja figurek w ogrodach nie lubię, ale przecież........"Wolnoć Tomku w swoim domku"
Za to podobają mi się inne figurki w ogrodach - w sensie bardziej gustowne rzeźby...

A swoją drogą - co myślicie o roślinach przystrzyżonych w różne kształty??? Te też mogą się przecież wydać kiczowate... Jeśli np. bukszpan przystrzyże się w kształt dinozaura...
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A swoją drogą - co myślicie o roślinach przystrzyżonych w różne kształty??? Te też mogą się przecież wydać kiczowate... Jeśli np. bukszpan przystrzyże się w kształt dinozaura...
icon_smile.gif


Ciekawa sprawa. Przypomina mi się Edward Nożycoręki, ten to miał talent icon_smile.gif
Myślę, że dinozaury sprawdziły by się tylko w dużych ogrodach icon_smile.gif

A poza tym to taka roślinność powinna "przejść" i Polacy powinni to zaakceptować.
Link do komentarza
Cytat

Mnie się podoba:


Mnie też, ale na skwerku lub w parku, w przydomowym ogródku to tylko gdy jest naprawdę pokaźnych rozmiarów, ogródek oczywiście. Moim zdaniem u siebie można zrobić to co się komu podoba bo to nasz ogród i ma odpowiadać naszym gustom, to my się mamy tam dobrze czuć, a nie przechodzień czy sąsiad.
Pozdrawiam
Link do komentarza
To prawda, że najważniejsze żeby dobrze czuć się w swoim własnym ogrodzie... Jeśli więc lubimy krasnale, kogutki, czy inne dinozaury, to montujmy...

Ale jak bardziej nam zależy, żeby ogród był urządzony tak, jak w powszechnym uznaniu uchodzi za: pięknie i gustownie, i chcemy, żeby większości się podobał, to oszczędźmy sobie (i gościom odwiedzającym ogród) tych obciachowych (chodź wiem, że o gustach się nie dyskutuje...) figurek.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

To prawda, że najważniejsze żeby dobrze czuć się w swoim własnym ogrodzie... Jeśli więc lubimy krasnale, kogutki, czy inne dinozaury, to montujmy...

Ale jak bardziej nam zależy, żeby ogród był urządzony tak, jak w powszechnym uznaniu uchodzi za: pięknie i gustownie, i chcemy, żeby większości się podobał, to oszczędźmy sobie (i gościom odwiedzającym ogród) tych obciachowych (chodź wiem, że o gustach się nie dyskutuje...) figurek.
icon_smile.gif


Oto głos rozsądku! Tylko niestety rozsądek ciężko jest czasami zachować icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mnie też śmieszą. Szczególnie jak ktoś mi pokazuje swój ogród i z przejęciem i dumą,opowiada o jego tworzeniu, zakupach i dalekosiężnych planach. Jakoś nie mam wtedy serca nie zachwycać się dokonaniami i chwalę pomysły mojego rozmówcy.


Ja też mięknę w takich przypadkach... icon_smile.gif Ale tu na forum mogę sobie troszeczkę popyszczyć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...