Skocz do zawartości

Wyodrębnienie nieruchomości zabudowanej


krisszielony

Recommended Posts

Witam,

Zacząłem od budowy bliźniaka i tak mi się temat rozwinął, że teraz zwracam się z prośbą o wyjaśnieniu na czym polega wyodrębnienie nieruchomości zabudowanej i jak sie to przeprowadza w praktyce, zakładam sytuację czysto hipotetyczną.
Mam działkę 906m2 , wg planu zagospodarowania działka nie może być mniejsza niż 600m2 aby wybudować na niej dom więc nie mogę podzielić . Buduję dom bliźniaka na tej działce i dochodzę do momentu wydzielenia nieruchomości zabudowanej ....


Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Wzywasz geodetę, aby dokonał podziału nieruchomości (wyodrębnienia) – najprawdopodobniej pionowego. Sama procedura podziału budynku wraz z działką przebiega tak jak procedura podziału samej działki i dokonuje jej uprawniony geodeta na zlecenie właściciela. Pozostałe czynności też takie same jak przy podziale gruntu.
Link do komentarza
Cytat

Wzywasz geodetę, aby dokonał podziału nieruchomości (wyodrębnienia) – najprawdopodobniej pionowego. Sama procedura podziału budynku wraz z działką przebiega tak jak procedura podziału samej działki i dokonuje jej uprawniony geodeta na zlecenie właściciela. Pozostałe czynności też takie same jak przy podziale gruntu.




I po takiej "operacji" stoi bliźniak podzielony po połowie , na dwóch odrębnych działkach posiadających 2 osobne księgi wieczyste i 2 właścicieli ??
Link do komentarza
Wyraźnie widać, że chodzi o próbę ominięcia przepisów - przy niemożności podzielenia działki - buduje się dom dwurodzinny z zamiarem sprzedaży jego części. W praktyce z takim "manewrem" bywa różnie, z reguły działki nie można geodezyjnie podzielić i cała nieruchomość staje się współwłasnością właścicieli obu części domu.
Link do komentarza
Cytat

Wyraźnie widać, że chodzi o próbę ominięcia przepisów - przy niemożności podzielenia działki - buduje się dom dwurodzinny z zamiarem sprzedaży jego części. W praktyce z takim "manewrem" bywa różnie, z reguły działki nie można geodezyjnie podzielić i cała nieruchomość staje się współwłasnością właścicieli obu części domu.




Nie chodzi mi o omijanie przepisów , pytam właśnie dlatego aby ich nie omijać tylko przestrzegać , a sytuację mam taką , że mam niezabudowaną działkę budowlaną w centrum miasta i chciałbym najzwyczajniej w świecie na niej zarobić tylko co wybudować bo samej działki myśle , że nie opłaca sie sprzedawać , bliźniak też już raczej odpada.

bardzo dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...