Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Bastek

Gdzie zainstalować antenę zewnętrzną

Recommended Posts

Cytat

Gdzie zainstalować antenę zewnętrzną ("talerz") do odbioru telewizj w domku jednorodzinnym?

no co mampowiedziec napewno kierunek na południe ,i w miejscu takim co nic przed talerzem nie bedzie zasłaniac
a to w ktorym miejscu domu to powiesisz to juz zalezy od Ciebie czy na kominie czy tez obok okna

Warunki są dwa:
-nakierowanie na satelitę, z którego chcemy odbierać sygnał;
- brak przeszkód na drodze satelita - antena, dlatego zwykle lepiej ustawić to na dachu.
Ewentualnie warto mieć jeszcze dostęp do sprzętu, po jego zainstalowaniu.

Jak pisałem wcześniej - zwykle najlepszy jest dach, ale podstawa to właściwy kierunek. Przypomniało mi się jeszcze coś. Nie zapomnij o uziemieniu anteny na dachu, a poza tym postaraj się by przewód od anteny do odbiornika był możliwie krótki, przyda się jeszcze takie go poprowadzenie, by pętla indukcyjna, jeśli piorun jednak uderzy, miała małą powierzchnię. Ta pętla to obszar wyznaczany przez: antenę z przewodem-odcinek instalacji elektr. zasilającej telewizor (do szyny wyrównawczej w budynku)-przewód odprowadzający piorunochronu (na drugim końcu połączony z anteną).
Dlatego najlepiej by przewód sygnałowy z anteny biegł blisko tego rogu budynku przy którym jest przewód piorunochronu (powinny być dwa po przekątnej).

na drodze sygnału nie może być rów nież obiektów powodujących zakłócenia jak na przykład wysokie drzewa

Cytat

na drodze sygnału nie może być rów nież obiektów powodujących zakłócenia jak na przykład wysokie drzewa

Lub sąsiednie dachy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• U mnie wykańczali dom pod klucz jacyś podwykonawcy, nie byli to pracownicy Hogera. Dawali taśmy zwykłe takie jak do malowania się daje i pod to nic nie dawali.Mieszkam w tym domu od sierpnia. Na dodatek płyta stropowa siadła i jest na suficie pomiędzy jedną płytą a drugą ponad 1 cm różnicy. Chcieli zwalić winę na mnie, że niepotrzebnie robiłem wylwekę na poddaszu. Okazało się , że wg projektu płyta miała być 30 a jest 12. Masakra. Podobno wszystkie pęknięcia mają naprawiać w przyszłym roku zobaczymy, odnośnie budowy niezgodnie z projektem będzie odszkodowanie. Tak rzeczywiście ciepło jest, w końcu ściana ma 0,5 m :-)
    • Gość Ravw
      1kw Energi elektrycznej to koszt 0,60zl, pompa daje 4kw, pelet 1kg to koszt ok 0,20zl i daje 5kw Energi cieplnej. Takie pie... Ze 950 zł koszt roczny bo to by oznaczało że grzeją peletem zapłacimy ok 320zl
    • Cześć,    jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość - liczę na pomoc, bo gubię się w informacjach w Internecie i zależałoby mi na opinii ekspertów - będę szalenie zobowiązany.   Wynajmuję mieszkanie, w którym chciałbym możliwie ekonomicznie poprawić niedoskonałości, których jest sporo (wpada do mnie dziewczyna niedługo). Poniżej kilka zdjęć i rozwiązania, które wydają mi się, że powinienem zastosować - ale żaden ze mnie ekspert, nigdy nic podobnego nie robiłem, bazuję na 15-minutowej wiedzy - serdeczna prośba o doradzenie, czy to co wymyśliłem ma sens lub jakieś lepsze sugestie. Dodam, że chętnie zatrudniłbym specjalistę, ale niestety nie jest to dla mnie rozwiązanie na teraz.    1/ plama po winie bądź coli - w tym miejscu chciałbym szarą farbą tablicową pomalować finalnie oczyszczenie, zmatowienie powierzchni zamalowanie powierzchni, na którą trafi farba tablicowa - 1 raz - farba na plamy; https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/gruntowanie-przed-malowaniem/farba-akrylowa-zacieki-plamy-0-4-l-biala-sniezka,p45659,l3071.html po wyschnięciu nałożenie farby tablicowej - 2 razy - https://www.leroymerlin.pl/farby/efekty-dekoratorskie/farby-tablicowe-i-magnetyczne/farba-tablicowa-do-mebli-i-scian-0-5-l-szara-jeger,p472361,l2422.html       2/ odpadająca/ pękająca farba - generalnie widać, że ktoś robił remont beznadziejnie i farba jest źle nałożona; da się to jakoś zakryć inaczej, niż obrazkiem?  - mój pomysł (czy to będzie jakkolwiek wyglądać?): delikatne zmatowienie/oszlifowanie dziury, tam gdzie farba odstaje już wyraźnie gruntowanie - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/gruntowanie-przed-malowaniem/grunt-uniwersalny-1-l-do-scian-suchych-axton,p445743,l3071.html nałożenie masy szpachlowej akrylowej - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/naprawa-sciany/masa-szpachlowa-naprawcza-elastyczna-160-g-dragon,p444374,l3069.html przygotowanie i pomalowanie jak plamy wyżej + tylko zamiast tablicowej użyję oryginalnej, która była tam kładziona ostatnio         3/ dziura gruntowanie - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/gruntowanie-przed-malowaniem/grunt-uniwersalny-1-l-do-scian-suchych-axton,p445743,l3071.html nałożenie masy szpachlowej akrylowej - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/naprawa-sciany/masa-szpachlowa-naprawcza-elastyczna-160-g-dragon,p444374,l3069.html malowanie jak plamy po winie, te same farby etc.     4/ pęknięcie - czy mogę je spróbować choć trochę wyrównać jak w przypadku wyżej?     Będę super wdzięczny za każdą sugestię.
    • Gość Rr
      Witam. Raczej chcialbym nowa wylewke. Chociaz sam nie wiem co zastane pod deskami..w przyszlym tyg usune deski,badz zaraz po nowym roku,wstawie zdj i poradze sie Was fachowcow.
    • Mi się trochę z Buką kojarzy.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...