Skocz do zawartości

kosiarka spalinowa


Jan_13

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
zamawiałam ostatnio (czyli w lipcu...) kosiarkę spalinową dla moich rodziców. Działka ma ok. 600 m. i do tej pory korzystali z elektrycznej, ale za dużo kabli się plątało podczas koszenia icon_wink.gif Ja się za bardzo nie znam, ale tata wybrał kosiarkę marki nac i był bardzo zadowolony. W prezencie dostał karty do gry więc mu się pewnie teraz przydadzą, zima wyjątkowo wcześnie w tym roku icon_wink.gif
Link do komentarza
Ja mogę szczerze polecić na przyszłość kosiarki z silnikami Briggs lub Tecumseh. Duży dostęp do części. Osobiście mam starą kosiarkę przywiezioną z Niemiec z silnikiem Quantum 35 (starsza wersja, kwadratowy zbiornik paliwa). Pali mi niewiele, jakiś 1l / 800m2 i cicho chodzi. tylko muszę napęd dorobić bo troche ciężko....
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Od kilku lat mam i polecam Briggs&Stratton.
Jedyne co ze swojej strony mogę dodać, to to nie polecam napędu (do niego na prawdę działka musi być ogromna i strasznie długa icon_smile.gif ) w większości wypadków trzeba ją hamować a nie pchać, no albo kosić z wyłączonym napędem.
Poza tym kosiarka spalinowa to świetna sprawa, nawet na średniej wielkości działce. Nie trzeba przerzucać tych długachnych i ciężkich kabli, które plątają się ze wszystkich stron i pilnować, żeby któregoś nie przykosić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
ja jeszcze nie mam kosiarki i mam małą serię pytań
- działka 1300 m2 w tym skarpa
-trawy pewnie z 800 m2 albo lepiej (bedzie)
-czy macie kosiarki z funkcją mielenia trawy? czy warto? (polecał mi kolega, że korzysta, że zbiera trwae tylko raz na 3-4 koszenia a reszte mieli jako "zielony nawóz") może ktoś ma?
- czy ktoś ma kosiarkę firmy NAC? http://allegro.onet.pl/item1078482060_kosi..._z_napedem.html np taką? Mają one relatywnie niższe ceny a szwagier kosi kosiarką tej firmy działkę już trzeci rok i póki co odpukac mu dobrze służy...może ktoś ma?
- jaka moc na taką działkę?
a taka w porównywalnej cenie stiga z polecanym tu silnikiem Briggs?
http://allegro.onet.pl/item1079639405_kosi..._b_s_dos_o.html
czy może jeszcze inne modele?
Link do komentarza
Cytat

ja jeszcze nie mam kosiarki i mam małą serię pytań
- działka 1300 m2 w tym skarpa
-trawy pewnie z 800 m2 albo lepiej (bedzie)
-czy macie kosiarki z funkcją mielenia trawy? czy warto? (polecał mi kolega, że korzysta, że zbiera trwae tylko raz na 3-4 koszenia a reszte mieli jako "zielony nawóz") może ktoś ma?
- czy ktoś ma kosiarkę firmy NAC? http://allegro.onet.pl/item1078482060_kosi..._z_napedem.html np taką? Mają one relatywnie niższe ceny a szwagier kosi kosiarką tej firmy działkę już trzeci rok i póki co odpukac mu dobrze służy...może ktoś ma?
- jaka moc na taką działkę?
a taka w porównywalnej cenie stiga z polecanym tu silnikiem Briggs?
http://allegro.onet.pl/item1079639405_kosi..._b_s_dos_o.html
czy może jeszcze inne modele?



Ciężko coś doradzić żeby nie wyjść na samochwałę i zarozumialca. Ale u mnie jest tak:
- 1000m2 trawnika na nim liczne drzewka kwietniki i inne zachaby icon_confused.gif ,
- kosiarka 1300w elektryczna mesko wytrzymała 7 lat jak na razie


- kosiarka jest zwrotna, lekka dobrze ładuje kosz, kosiarki spalinowe nawet z napędem nie dadzą rady szybciej obkosić zakamarków,
- masz spadek powierzchni więc myślę że elektryczna byłaby bardziej manewrowa,
- miałem spali-nówkę i po zaliczeniu paru kamieni co nie jest niestety nieuniknione na nowych trawnikach silnik który podparty jest na tych samych łożyskach co nóż dostaje w kość pojawiają się drgania i inne niedomagania silnika uruchomianie jest coraz trudniejsze a naprawa droga mniej więcej w cenie nowej kosiarki elektrycznej
- funkcja mulczowania czyli podrzucenie trawy do góry i ponowne zmielenie jest fajne ale coś za coś icon_confused.gif Żeby funkcja zadziałała trawamusi być często koszona nie wolno dopuścić do jej przerośnięcia. Poza tym nie oszukujmy się trawa się tak szybko nie zamieni w nawóz o ile w ogóle. W skrajnym przypadku taki zafilcowany trawnik jest gorzej dotleniony i przy odrobinie upału trawa po prostu "wyleci".

Piszę tu o moich doświadczeniach ,wiem że wielu korzysta ze spalinówek i mnie tu zakrzyczy ale po prostu zanim się wyda ok 800 zł na kosiarkę spalinową może na świeżym i zakamienionym trawniku lepiej wypróbować kosiarkę za niecałe 300 zł. Ja już tak 7 lat próbuję i jest OK icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif No co Ty??? na 8 arów trawnika taka kosiarka na hektar to jużbymzrozumiał




nie każdy lubi "ten sport" czyli koszenie osobiście ...

zakup kosiarki to nie tylko koszt ale i całoroczny problem z przechowywaniem i konserwacja takiego sprzętu /kolejny rupieć w domu który trzeba gdzies "upchnąć"/
a rotacyjna ... 5 min i po robocie
i no problem icon_smile.gif

wtedy pozostaje na deser zabawa z podkaszarką wokół krzaczków


p.s.
mozna też kosą ręczną / odpada paliwo czy kable/
wystarczy raz do roku poklepać
i jazda !

icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

nie każdy lubi "ten sport" czyli koszenie osobiście ...

zakup kosiarki to nie tylko koszt ale i całoroczny problem z przechowywaniem i konserwacja takiego sprzętu /kolejny rupieć w domu który trzeba gdzies "upchnąć"/
a rotacyjna ... 5 min i po robocie
i no problem icon_smile.gif

wtedy pozostaje na deser zabawa z podkaszarką wokół krzaczków


p.s.
mozna też kosą ręczną / odpada paliwo czy kable/
wystarczy raz do roku poklepać
i jazda !

icon_wink.gif



Ale używać kosy że tak powiem klasycznej trzeba umieć niestety. Ja niestety nie umiem icon_sad.gif owszem kosiłęmale leciały kamienie i inne rzeczy a kosa była jak sprężyna po tym koszeniu
Link do komentarza
aaa
kosząc kosą trzeba
albo z rana "po rosie" albo po deszczu
/to tak jak u fryzjera kiedy goli sie brzywa czy zyletka - wpierw moczymy i mydlimy zarost
a jesli golarka elektryczna - strzyżemy na sucho/

czyli j.w. sucho do kosiarki, która zakituje sie mokrą trawą

to również kwestia ustawienia odpowiedniego kąta miedzy kosiskiem a kosą
i wprawy Edytowano przez brzoza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

no ale o czym my mówimy ja tu sie zastanawiam jak uzbierać tysiaka a taki traktorek to przecież kosmiczna cena...
Gaweł wystarcza Ci kabla? Zaciekawiło mnie to co napisałes o elektrycznych kosiarkach.



Tak starcza na spokojnie starcza mam działkę o wymiarach ok 28x45 m dom jest plus minus na środku włączam na balkonie do gniazdka mam przedłużasz 30m starcza. Myślałem że będą problemy z plontaniem sie kabla ale spoko po pierwszym kszeniu sie przyzwyczaiłem
Link do komentarza
Cytat

A ja uważam, że długaśny kabel to jest problem. A jak się najedzie... to problem robi się duży!



Jak sie nie najedzie to nie ma problemu. Najlepiej położyć się do trumny i odejść wtedy nie ma żadnych problemów na 100%.
Link do komentarza
Cytat

Ja mojej spalinówki nie zamienił bym na elektryczną za żadne skarby. Zero uganiania się za kablem. I dziwie się że ktoś tu jeszcze mówi o elektrycznych icon_smile.gif

Cofacie się do tyłu czy jak?



tak icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...