Skocz do zawartości

lakierowane fronty


do_rota

Recommended Posts

czy ktoś z was ma może w swojej kuchni lakierowane fronty meblowe bo mi się takie marzą: białe lub wanilia ale zastanawiam się czy to nie będzie samobójstwo bo czy takiego rodzaju fronty nie brudzą się dużo bardziej i czy nie widać na nich paluchów?
Druga opcja to matowe waniliowe
Poradźcie które według was korzystniejsze i praktyczniejsze
Dodam jeszcze że za zabudowę matowych pan chce 4300zł a za lakierowane 4750zł
Link do komentarza
Ja mam lakierowaną kuchnię czarny połysk. Niestety jeszcze się nie wprowadziłemi szczerze nie wiem jak się wziac za mycie tych mebli z kurzu żeby ich nieporysować. ale zdazyłem juz obić jedną szufladę i musze przemalowac na nowo cały element. jeżeli obawiasz się paluchów to weź matowy lakier- zawsze to lepiej.

rentgen
Link do komentarza
ja mam w kuchni fronty lakierowane w kolorze heban makasar (paski brąz/czarny). Kuchnia wygląda pięknie ale wymaga też trochę pracy. Palce owszem widać - ale jeżeli kuchnia jest ustawiona bokiem do okna to zdecydowanie mniej, bardziej na tych na wprost okna. Nie mogę jednak powiedzieć że jest to bardzo uciążliwe - przy obecnym wyborze mleczek i past do mebli czyści się to szybko i bardzo dobrze. Trzeba więcej niż przy matowych frontach wypolerować ale uważam że efekt jest wart zachodu. Koleżanka ma lakierowaną kuchnię w kolorze bieli przełamanej szarością i wydaje mi się że u niej mniej widać palce niż u mnie na ciemnym froncie. Jeżeli więc podoba ci się jasny front polakierowany dużo bardziej niż matowy - polecam icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja nie mam lakierowanych frontów, ale wydaje mi się, że brudzą się jak każde inne (tylko na ciemniejszej powierzchni lepiej widać zabrudzenia, a na jasnej mniej) icon_wink.gif natomiast jeśli chodzi o odciski palców to uważam, że to może być bardzo uciążliwe. Ale jeśli wybierzesz białe (ogólnie jaśniutkie) fronty to nie będzie tego tak widać. Co najwyżej będziesz miała dyskomfort psychiczny, że one tam są icon_wink.gif

Mi też wydaje się, że takie fronty to raczej zimne wrażenie robią i również gustuję bardziej w drewnie - tak jak kropeczka_ns.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Według mnie błyszczące fronty sprawdzają się szczególnie w niewielkich kuchniach - wtedy poszerzają optycznie pomieszczenie. Często przy podejmowaniu decyzji pojawia się obawa, że lakier będzie pękał w charakterystyczne "pajączki". Ja nic takiego nie zaobserwowałem. Z czyszczeniem też nie ma problemu..najlepiej używać do tego ściereczek z mikrofibry:)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...