Skocz do zawartości

Wybieranie projektu


Recommended Posts

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak wybieracie projekty sam wiem po sobie aby wybrać projekt namęczyłem się strasznie.
Żona wybierała by wyglądał jak ona to mówiła reprezentatywne a ja funkcjonalnie niestety projektanci projektują bez wyobraźni, dlaczego powiedzmy projekt powiedzmy GL który ma dwupołaciowy dach i okna dachowe nie można zaprojektować z dwoma lukarnami po każdej stronie połaci, a ten sam projekt z jedną lukarną na połaci tylko że większą.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak wybieracie projekty sam wiem po sobie aby wybrać projekt namęczyłem się strasznie.
Żona wybierała by wyglądał jak ona to mówiła reprezentatywne a ja funkcjonalnie niestety projektanci projektują bez wyobraźni, dlaczego powiedzmy projekt powiedzmy GL który ma dwupołaciowy dach i okna dachowe nie można zaprojektować z dwoma lukarnami po każdej stronie połaci, a ten sam projekt z jedną lukarną na połaci tylko że większą.




Witaj Sylwku,

czego Ty oczekujesz? Czego Wy oczekujecie od gotowego projektu? Przeciez on nie powstaje w dialogu z Toba.
Siedzi taki jeden z drugim przed komputerem i moze kilka pierwszych projektów zrobili z sercem, pózniej to juz sztampa. Wyobraznia, bez dialogu zanika po któryms modelu. Liczy sie masa. Kazdy wie, jak to z masa jest. : )

Przegladalem kilka katalogów i szczerze powiem: Podziwiam ludzi, którzy szukaja w tych katalogach, po wielu godzinach dniach znajduja i realizuja. Mnie sie odechcialo po 5-ciu minutach.

Pozdrawiam



Link do komentarza
ja tez znalazłam projekt który bardzo bardzo nam się spodobał i wiedzielismy że to ten:) Teraz stoi już nasz domek i dalej uważamy że jest the best icon_biggrin.gif
zalety projektu gotowego:
tańszy (chyba około dwukrotnie)
od razu widac jak bedzie wyglądał a nie dopiero jak architekt narysuje
zdaniem wielu budowlanców zwykle gotowe sa lepiej wykonane, dokładniejsze i maja mniej błedów
no i wszystko szybciej da sie załatwic- u nas w kwietniu kupilismy projekt a w sierpniu juz był fundament:)
Link do komentarza
Cytat

ja tez znalazłam projekt który bardzo bardzo nam się spodobał i wiedzielismy że to ten:) Teraz stoi już nasz domek i dalej uważamy że jest the best icon_biggrin.gif
zalety projektu gotowego:
tańszy (chyba około dwukrotnie)
od razu widac jak bedzie wyglądał a nie dopiero jak architekt narysuje
zdaniem wielu budowlanców zwykle gotowe sa lepiej wykonane, dokładniejsze i maja mniej błedów
no i wszystko szybciej da sie załatwic- u nas w kwietniu kupilismy projekt a w sierpniu juz był fundament:)


Witam
W moim przypadku 4 stycznia przepisał teść działkę w marcu kupiłem projekt przy czym w już miałem zamówiony materiał w lipcu zacząłem stawiać i postawiłem w trzy miesiące stan surowy+ 2 tygodnie na dach. Niestety jeśli się samemu wybiera jest lepiej najgorzej jest jak wielu doradców.
Link do komentarza
Moim zdaniem, trzeba jasno sprecyzować swoje oczekiwania (nawet te ekstrawaganckie), a dopiero później przeglądać katalogi projektów gotowych. Tylko wówczas mamy szansę nie pojękiwać później od czasu do czasu, że to co zbudowaliśmy, to jednak nie jest takie wymarzone TO! icon_smile.gif jak początkowo sądziliśmy. Gwarancji jednak nie ma icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...