Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
manta

Jak zmusić sąsiada do usunięcia szopy?

Jak "zmusić" sąsiada do usunięcia swojej szopy (drewniana 6m2) stojącej na mojej działce (ok 50 cm)? Szopa tam stała przed zakupem, właściciel obiecał ją rozebrać, teraz się rozmyślił?

W sumie 50 cm to nie tak dużo. ja bym zaczęła od rozmowy z tymże sąsiadem (ale mówisz że ten etap masz już za sobą)... to może trzeba to gdzieś zgłosić, że jest taka sytuacja, że na Twoim terenie stoi budynek sąsiada. Inną sprawą jest, że przy kupnie działki wiedziałaś o tym "naruszeniu"...

Cytat

Jak "zmusić" sąsiada do usunięcia swojej szopy (drewniana 6m2) stojącej na mojej działce (ok 50 cm)? Szopa tam stała przed zakupem, właściciel obiecał ją rozebrać, teraz się rozmyślił?

Witam, miałem dokłądnie ten sam problem jakieś 2 tygodnie temu. Dosłownie taki sam, szopa drewaniana 6m i 50-60cm na moim terenie.
Po pierwsze - przestałem z gościem rozmawiać.
Po drugie - napisałem do niego list polecony, w którym dałem mu czas na usunięcie szopy - 4 dni. W liście tym poinformowałem go, że jeśli nie dotrzyma tego terminu, wówczas zgłoszę sprawę do Inspektora Nadzoru Budowlanego w moim powiecie a potem do Sądu Rejonowego z uwagi na podejrzenie popełnienia przez niego przestepstwa określonego w art. 222 § 2 kodeksu cywilnego w zw. z art. 223 § 1 kodeksu cywilnego;
Efekt - odpisał, że usunie szopę i w określonym przeze mnie terminie już jej nie było!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce.

jak zmusic,zrobic zakup napoju rozmownego isc doniego i spytac kiedy moze sie spodziewac efektu w tej sprawie i efekt murowany a pamietajcie że sąsiad jest ważniejszy jak brat czy rodzina bo zawsze jest na miejscu ......
i nie wyobrażam sobie aby ktos do mnie pisał listy polecone po śasiedzku pewnie bym bardzo uprzykczył życie takiemu cwaniakowi łacznie ze ......
tak wiec na spokojnie najwiecej załatwisz

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Zasadniczo nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak gruba powinna być warstwa ocieplenia. Wszystko zależy od konstrukcji ściany zewnętrznej – jaką ma grubość i jakie warstwy się na nią składają. Dodatkowo ważne, jaki końcowy parametr termoizolacyjność chce Pani osiągnąć. Obecnym minimum są ściany o U=0,23 W/m2K, a od 2021 roku U=0,2 W/m2K. Tak jak wspomniał Elfir, oczywiście można „zgrubnie” oszacować, jaką grubość powinna mieć warstwa izolacji w przypadku Pani domu, stosując kalkulator oszczędności, np.: http://www.knauf-industries.pl/program,calc,kalkulator-oszczednosci.html
    • Współczuję błogiej nieświadomości,  tak się nie spała paliw stałych,  to marnotrawstwo. 
    • Odpowiedzi Pyt 1. - Możesz - 1 cal stalowy + pompa obiegowa Pyt. 2 - Możesz dać 1 pompę  w kotłowni Pyt. 3 - tu bym dał "na wszelki wypadek" Pyt. 4 - Zbiornik wyrównawczy w domu na stryszku + odpływ do kanalizacji - ale to spora odległość i może nie wystarczyć by piec zdążył zbić temperaturę - bo rozumiem, że na paliwo stałe - ja bym w takim wypadku dołożył bufor ciepła do niego przy takiej odległości by robił za sprzęgło hydrauliczne. Pytasz się czy więcej będziesz palił - 15m idzie ci gruntem - tak czy siak będziesz miał straty, - nad pexem bym się zastanowił - bo się wygina powyżej 80'C  
    • Witam chciałem się doradzić jak rozwiązać podłączenie instalacji CO CW.
      w skrócie to kotłownię będę miał w pomieszczeniu gospodarczym oddalonym o 15 metrów od domu,rury puszczę 1 m pod ziemią, dwie pex 25 i jedną z wodą pex 16, zaizolowane w pianki i w wspólnej rurze pcv 110, piec 12Kw już zamówiony ze sterownikiem SPPV2, do ogrzania na parterze 3 pomieszczenia a na piętrze 4 + bojler 120l, w załączeniu szkice.
      A teraz kilka pytań:
      1. czy z dolnej rozdzielni mogę pociągnąć pion do górnej rozdzielni? i jaką dać średnicę rury? a robię 2 rozdzielnie(pomieszczenia nad sobą ), bo chciałem uniknąć dużej ilości rur na parterze gdyż tymczasowo muszą one być na wierzchu. 2 czy mogę dać 1 pompę w kotłowni a w domu zawór 4 drożny na grzejniki i bojler czy raczej jeszcze 2 pompę w domu do cw?, pompami i zaworami mogę sterować ze sterownika bo dałem przewody z
      kotłowni do domu. 3 Czy w kotłowni mam też dać zawór 3 drożny do ochrony powrotu? w końcu to dość spora odległość od zaworu 4d   4 jak zabezpieczyć instalację przed ewentualnym wzrostem ciśnienia ,wydaje mi się, że nie
      mogę zrobić naczynia przelewowego bo kotłownia jest niska i grzejniki na piętrze będą
      wyżej, a w domu to w tym przypadku chyba nie ma jak tego zrobić. Czy wystarczy i czy w ogóle
      dać w kotłowni naczynie wzbiorcze membranowe i jaki zawór bezpieczeństwa. 5 a może lepiej by było zamiast 4 drożnego w domu założyć 3 drożny pomiędzy co i cw?   co jeszcze musi się znaleźć w tej instalacji i gdzie  jakieś zawory zwrotne czy odpowietrzniki? Na szkicu na piętrze dałem 2 grzejniki na jednej rurce 16, gdyż rury będą musiały iść
      wierzchem w pokoju lub za skosem w nieogrzewanych warunkach a po za tym grzejniki są 1m od
      siebie a pomieszczenia po 12m ze skosami  Na innym forum ktoś sugerował mi instalację z wymiennikiem i uklad od pieca otwarty, może  właśnie  takie rozwiązanie bylo by najlepsze, ale czy w wymienniku nie bedzie zbyt dużych  strat i czy nie będę  musiał palić  wiecej aby na piecu utrzymać dużo wyższą temperature, tak aby bojler w domu nagrzał sie do tych 55°
    • o ile CD 60 będziesz kładł o długości 80 , a nie 250 cm to spoko ( jako sam sufit , sufit z ciężką lampą już gorzej) a masz wątpliwości to górą wepnij kolejny CD60 jako krzyżowy .
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi