Skocz do zawartości

Jak zmusić sąsiada do usunięcia szopy?


Recommended Posts

W sumie 50 cm to nie tak dużo. ja bym zaczęła od rozmowy z tymże sąsiadem (ale mówisz że ten etap masz już za sobą)... to może trzeba to gdzieś zgłosić, że jest taka sytuacja, że na Twoim terenie stoi budynek sąsiada. Inną sprawą jest, że przy kupnie działki wiedziałaś o tym "naruszeniu"...
Link do komentarza
Cytat

Jak "zmusić" sąsiada do usunięcia swojej szopy (drewniana 6m2) stojącej na mojej działce (ok 50 cm)? Szopa tam stała przed zakupem, właściciel obiecał ją rozebrać, teraz się rozmyślił?



Witam, miałem dokłądnie ten sam problem jakieś 2 tygodnie temu. Dosłownie taki sam, szopa drewaniana 6m i 50-60cm na moim terenie.
Po pierwsze - przestałem z gościem rozmawiać.
Po drugie - napisałem do niego list polecony, w którym dałem mu czas na usunięcie szopy - 4 dni. W liście tym poinformowałem go, że jeśli nie dotrzyma tego terminu, wówczas zgłoszę sprawę do Inspektora Nadzoru Budowlanego w moim powiecie a potem do Sądu Rejonowego z uwagi na podejrzenie popełnienia przez niego przestepstwa określonego w art. 222 § 2 kodeksu cywilnego w zw. z art. 223 § 1 kodeksu cywilnego;
Efekt - odpisał, że usunie szopę i w określonym przeze mnie terminie już jej nie było!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce.
Link do komentarza
jak zmusic,zrobic zakup napoju rozmownego isc doniego i spytac kiedy moze sie spodziewac efektu w tej sprawie i efekt murowany a pamietajcie że sąsiad jest ważniejszy jak brat czy rodzina bo zawsze jest na miejscu ......
i nie wyobrażam sobie aby ktos do mnie pisał listy polecone po śasiedzku pewnie bym bardzo uprzykczył życie takiemu cwaniakowi łacznie ze ......
tak wiec na spokojnie najwiecej załatwisz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...