Skocz do zawartości

Schody Drewniane


do_rota

Recommended Posts

napiszcie proszę jakie są orientacyjne ceny schodów, ponieważ właśnie był u mnie pan który za zrobienie 4 stopni chciał 5-7tys i nie wiem czy mam się cieszyć że tylko tyle czy wręcz przeciwnie. mnie się wydaje bardzo drogo
jeszcze dodam że to schody wewnętrzne prowadzące z korytarza do kuchni, stopnie będą 4 z drewna bukowego, wysokość od góry do podstawy schodów-70cm a szerokość 85 cm
Link do komentarza
Dorota ja mam chyba z 17 stopni, załamanie i podest i schody mam dębowe- z barierką ze stali nierdzewnej zapłaciłam 8500!! Ten twój facet poporstu mnie rozśmieszył! Średnie ceny schodów drewnianych do domu z parteru na piętro, czyli kilkanaście stopni u mnie w mieście zaczynaja sie od 6-7 tys (najtanszy buk, potem jesion) do 8-10 tys za dębowe.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

nie ale na mojego pana stolarza czekałam tez kilka miesiecy:)



mam w rodzinie stolarza który jak byliśmy na etapie schodów uznał za pewnik to że uszczęśliwi nas swoim rękodziełem! niestety, jego siermiężnie wykonane schodki ni jak pasowały do naszego nowoczesnego wnętrza.Poza tym nawet 'po znajomosci ' zaproponował nam 2 miesięczny termin!
Narażając sie niemal na rodzinny konflikt zdecydowaliśmy się w końcu na profesjonalną firmę schodziarską.
Fakt, musieliśmy trochę więcej zapłacić ale efekt jest niesamowity!


Link do komentarza
Cytat

mam w rodzinie stolarza który jak byliśmy na etapie schodów uznał za pewnik to że uszczęśliwi nas swoim rękodziełem! niestety, jego siermiężnie wykonane schodki ni jak pasowały do naszego nowoczesnego wnętrza.Poza tym nawet 'po znajomosci ' zaproponował nam 2 miesięczny termin!
Narażając sie niemal na rodzinny konflikt zdecydowaliśmy się w końcu na profesjonalną firmę schodziarską.
Fakt, musieliśmy trochę więcej zapłacić ale efekt jest niesamowity!



Witam,

Nie znam dzisiejszych cen, ale te przytaczane przez Was mnie trochę przytłaczają icon_sad.gif. Dobrze, że już je wykonałem. Moje koszty przy schodach dębowych ( dwa lata temu) kształtowały się na następującym poziomie:
materiały - około 3,5- 4 tys. zł.
robocizna ( montaż) - 2 tys zł
Sumarycznie nie jestem tego pewien, ale maksymalnie kosztowały 6 tys. zł. ( razem z ułożeniem parkietu na spoczniku) . Razem 19 stopni. Oto one po zaolejowaniu:

IMG_1675.jpg

IMG_1680.jpg


pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

mam w rodzinie stolarza który jak byliśmy na etapie schodów uznał za pewnik to że uszczęśliwi nas swoim rękodziełem! niestety, jego siermiężnie wykonane schodki ni jak pasowały do naszego nowoczesnego wnętrza.Poza tym nawet 'po znajomosci ' zaproponował nam 2 miesięczny termin!
Narażając sie niemal na rodzinny konflikt zdecydowaliśmy się w końcu na profesjonalną firmę schodziarską.
Fakt, musieliśmy trochę więcej zapłacić ale efekt jest niesamowity!


to ja poprosze namiary na tą firme! Właśnie stoimy przed podobnym dylematem!
Przed świetami musimy się wprowadzić a nie mamy jeszcze schodów!
Link do komentarza
Cytat

to ja poprosze namiary na tą firme! Właśnie stoimy przed podobnym dylematem!
Przed świetami musimy się wprowadzić a nie mamy jeszcze schodów!



Witam,

Zaznaczam że ceny które podałem były aktualne dwa lata temu, ale podaję namiary na firmę produkującą parkiet i schody przygotowane do montażu:

http://www.parkietynurzynski.pl/

Namiary na montażystę:

tel; 600611482

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

mam w rodzinie stolarza który jak byliśmy na etapie schodów uznał za pewnik to że uszczęśliwi nas swoim rękodziełem! niestety, jego siermiężnie wykonane schodki ni jak pasowały do naszego nowoczesnego wnętrza.Poza tym nawet 'po znajomosci ' zaproponował nam 2 miesięczny termin!
Narażając sie niemal na rodzinny konflikt zdecydowaliśmy się w końcu na profesjonalną firmę schodziarską.
Fakt, musieliśmy trochę więcej zapłacić ale efekt jest niesamowity!


ponawiam pytanie, czas leci a my jeszcze nie mamy wykonawcy!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

to ja poprosze namiary na tą firme! Właśnie stoimy przed podobnym dylematem!
Przed świetami musimy się wprowadzić a nie mamy jeszcze schodów!


Przeprasza za to opóźnienie ! Bardziej skupiam się się na tym czego nie mam niż na tym co już stoi w naszym domu!
Już się poprawiam icon_smile.gif i mam nadzieję że informacje jeszcze się przydadzą!
Mam nowoczesne schody kręcone ze stalą nierdzewną. Stopnice są oczywiscie drewniane.
Po kilku miesiącach użytkowania jestem coraz bardziej z nich zadowolona. Poczatkowo nie byłam przekonana do tego typu konstrukcji na rurze! Schody zaprojektowała i wykonała firma MARKOL. O wyborze zadecydowały prace ich które widziałam na moim osiedlu. FAKT, Kosztowało mnie to więcej niż u stolarza ale efekt na prawdę spełnił moje oczekiwania. A że jestem baaardzo wymagająca to 'chapeau bas'!!!!
Zdjęciam i informacjami o kosztorysie też mogę się podzielić - piszcie na priva olakarola@vp.pl




Link do komentarza
Cytat

Przeprasza za to opóźnienie ! Bardziej skupiam się się na tym czego nie mam niż na tym co już stoi w naszym domu!
Już się poprawiam icon_smile.gif i mam nadzieję że informacje jeszcze się przydadzą!
Mam nowoczesne schody kręcone ze stalą nierdzewną. Stopnice są oczywiscie drewniane.
Po kilku miesiącach użytkowania jestem coraz bardziej z nich zadowolona. Poczatkowo nie byłam przekonana do tego typu konstrukcji na rurze! Schody zaprojektowała i wykonała firma MARKOL. O wyborze zadecydowały prace ich które widziałam na moim osiedlu. FAKT, Kosztowało mnie to więcej niż u stolarza ale efekt na prawdę spełnił moje oczekiwania. A że jestem baaardzo wymagająca to 'chapeau bas'!!!!
Zdjęciam i informacjami o kosztorysie też mogę się podzielić - piszcie na priva olakarola@vp.pl



Moje schody :

http://www.markol.pl/galeria_popup.php?id=...p;foto=261#p261

właśnie o takim typie schodów pisałam icon_biggrin.gif
ja mam poziome pręty zamiast tych pionowych. moim zdaniem lepiej się prezentują ! ale to oczywiście kwestia gustu!
Link do komentarza
Cytat

kurcze!!! świetne te schody !!!! icon_smile.gif tylko szkoda że takie są strasznie niepraktyczne...


też tak myślałam na początku!
my mamy średnicę 180 cm i załuję że nie zrobiliśmy 2 m !
Faktycznie, pianina to nie wniesie się po nich ! Takie rzeczy to trzeba już na etapie projektowym przewidywać.
coś za coś , zabierają mało miejsca ale jest to kosztem komfortu wnoszenia niektórych rzeczy:)

Link do komentarza
Cytat

Przeprasza za to opóźnienie ! Bardziej skupiam się się na tym czego nie mam niż na tym co już stoi w naszym domu!
Już się poprawiam icon_smile.gif i mam nadzieję że informacje jeszcze się przydadzą!
Mam nowoczesne schody kręcone ze stalą nierdzewną. Stopnice są oczywiscie drewniane.
Po kilku miesiącach użytkowania jestem coraz bardziej z nich zadowolona. Poczatkowo nie byłam przekonana do tego typu konstrukcji na rurze! Schody zaprojektowała i wykonała firma MARKOL. O wyborze zadecydowały prace ich które widziałam na moim osiedlu. FAKT, Kosztowało mnie to więcej niż u stolarza ale efekt na prawdę spełnił moje oczekiwania. A że jestem baaardzo wymagająca to 'chapeau bas'!!!!
Zdjęciam i informacjami o kosztorysie też mogę się podzielić - piszcie na priva olakarola@vp.pl



Pani Olu, chciałam oficjalnie podziękować za zdjęcia kominka i schodów:)
Też zamowiliśmy schody w firmie Markol, montaż odbył się w zeszłym tygodniu. Wszystko super, schody są śliczne , prawdziwy mebel! Najbardziej cieszę się że udało nam się zamknąć całą sprawę w 15 dni ! do końca nie wierzyłam ale udało nam się! jeszcze raz dziękuję za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Pani Olu, chciałam oficjalnie podziękować za zdjęcia kominka i schodów:)
Też zamowiliśmy schody w firmie Markol, montaż odbył się w zeszłym tygodniu. Wszystko super, schody są śliczne , prawdziwy mebel! Najbardziej cieszę się że udało nam się zamknąć całą sprawę w 15 dni ! do końca nie wierzyłam ale udało nam się! jeszcze raz dziękuję za pomoc icon_smile.gif


A zdjęcia będą?! Please icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich,
Ja znalazlem bardzo fajna firme. Sprzedaja kazdy element oddzielnie, a za solidny stopień dębowy liczą 85 zł. Zrobilismy juz u nich dwie klatki i jestesmy bardzo zadowoleni. Montażysta wział 100 zl od kompletu: stopien, podstopien, tralka poręcz) Dla zainteresowanych podaje namiary: www.bartpol.net.pl. Gorąco polecam-))
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,
Ja znalazlem bardzo fajna firme. Sprzedaja kazdy element oddzielnie, a za solidny stopień dębowy liczą 85 zł. Zrobilismy juz u nich dwie klatki i jestesmy bardzo zadowoleni. Montażysta wział 100 zl od kompletu: stopien, podstopien, tralka poręcz) Dla zainteresowanych podaje namiary: www.bartpol.net.pl. Gorąco polecam-))


Na stronie są inne wyliczenia, bo 115 zł za stopień z podstopniem + usługa montażu, za która nie wiemy ile zapłacimy. A co z barierką?
Link do komentarza
Witam
Schody i balustrada w domu to bardzo ważny element, dlatego trzeba przemyśleć z jakiego drewna i w jakim stylu wykonać tę wizytówkę domu.
W dzisiejszych czasach należy liczyć się z każdą złotówką - szukajmy dobrych rozwiązań, bo można zatrzymać w kieszeni nawet kilka tysięcy zł.

Polecam zakup elementów na schody u producenta ( stopnie, tralki, słupy, poręcze ), a montaż zlecić odpowiedniej firmie lub znajomemu.
Takie rozwiązanie wychodzi zdecydowanie taniej od kupna schodów wraz z montażem.
Czasami nasi klienci sami montują schody np. stopnice na beton ( wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a można wiele zaoszczędzić ).
Zapraszam na naszą stronę internetową.

Pozdrawiam
"MARA" - Producent Wyrobów Drewnianych

http://mara.cnm.pl/

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Na stronie są inne wyliczenia, bo 115 zł za stopień z podstopniem + usługa montażu, za która nie wiemy ile zapłacimy. A co z barierką?


Marcin123, naprawdę polecam uważniej czytać posty użytkowników. Ja pisałem o samych stopniach a nie podstopnicach. Mnie podstopnice nie były potrzebne, bo schody były wolnostojące. Balustrady też mają ale cena uzależniona jest od długości, rodzaju i innych parametrów. Najlepiej jest do nich napisać o wycenę i trójwymiarową symulację komputerową (za darmo).
Link do komentarza
Cytat

napiszcie proszę jakie są orientacyjne ceny schodów, ponieważ właśnie był u mnie pan który za zrobienie 4 stopni chciał 5-7tys i nie wiem czy mam się cieszyć że tylko tyle czy wręcz przeciwnie. mnie się wydaje bardzo drogo
jeszcze dodam że to schody wewnętrzne prowadzące z korytarza do kuchni, stopnie będą 4 z drewna bukowego, wysokość od góry do podstawy schodów-70cm a szerokość 85 cm


Witam, jak patrzę po cenach producentów to 7 tys to chyba głupota dac az tyle. Nie bardzo rozumiem co to jest ta 'wysokosc od góry do podstawy schodów'. Czy to poprostu 4 stopnie o wymiarach 85x70 cm?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Ceny schodów drewnianych na pewno są duże, ale to nie nowość, już od dawna tak było i tak naprawdę nie ma się co dziwić jeżeli zobaczy się taką cenę. Myślę, że i owszem, jest to cena za 4 stopnie - prawdę mówiąc widziałam i wyższe. Na pewno nie każdy sobie na coś takiego pozwoli, ale można pocieszać się tym, że są też tańsze odpowiedniki.
Link do komentarza
Cytat

Ceny schodów drewnianych na pewno są duże, ale to nie nowość, już od dawna tak było i tak naprawdę nie ma się co dziwić jeżeli zobaczy się taką cenę.



Ja też u siebie w domku będę miała schody drewniane,zamiast jak w planie domu - murowanych...

Na razie nie mam pojęcia jaki wzór ,styl , kolor będą one mieć ... nie zapałałam miłością jeszcze do żadnego wzoru....
Ale jedno wiem na pewno... tanio to nie wyjdzie...

Na razie przeglądam katalogi .... rozmawiam z osobami które zleciły wykonanie.... odwiedziłam kilka zakładów stolarskich....... i brak mi pomysłu .

Żeby nie było bardzo drogo... a ładnie i solidnie mi się marzy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Minimalne (graniczne) „wymiary” schodów narzuca Rozporządzenie w sprawie WT par.68.1.1, czyli minimalna szerokość użytkowa biegu 0,8m, spocznika 0,8m, maksymalna wysokość stopni 0,19m.

Co do wyceny – to jest sprawa indywidualna, ale moim zdaniem należy się liczyć z wydatkiem od 10.000zł. dla tego rodzaju schodów i z tego materiału.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Co to znaczy funkcjonalne ?
Wchodzi się po nich jak po każdych – no może spadając, jest się szybciej na dole, niż w przypadku schodów dwubiegowych – zwłaszcza ze spocznikiem.


Ps. Widzę, że zadziałała ręka sprawiedliwości – słusznie. icon_biggrin.gif



Funkcjonalne to schody z kątem nachylenia poniżej 30st przykładowo wymiary stopnia 160x300mm ;)
Wszystkie stopnie w biegu jednakowych wymiarów .
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

napiszcie proszę jakie są orientacyjne ceny schodów, ponieważ właśnie był u mnie pan który za zrobienie 4 stopni chciał 5-7tys i nie wiem czy mam się cieszyć że tylko tyle czy wręcz przeciwnie. mnie się wydaje bardzo drogo
jeszcze dodam że to schody wewnętrzne prowadzące z korytarza do kuchni, stopnie będą 4 z drewna bukowego, wysokość od góry do podstawy schodów-70cm a szerokość 85 cm



Ja niebawem będę musiał się zmierzyć z problemem lub z wyzwaniem wykonania schodów.
Oczywiście jak zwykle można wszystko zrobić samemu - natomiast takim gigantem nie jestem.
Marzą mi się np takie schody drewniane, których cena mnie nie rozwali.

Ogólnie to cena schodów może sięgnąć dużych kwot - natomiast jak dzwoniłem do firmy spod tego linku to mówili o przedziale od 5 tyś do 20 tyś.
Link do komentarza
Cytat

Ja też u siebie w domku będę miała schody drewniane,zamiast jak w planie domu - murowanych...

Na razie nie mam pojęcia jaki wzór ,styl , kolor będą one mieć ... nie zapałałam miłością jeszcze do żadnego wzoru....
Ale jedno wiem na pewno... tanio to nie wyjdzie...

Na razie przeglądam katalogi .... rozmawiam z osobami które zleciły wykonanie.... odwiedziłam kilka zakładów stolarskich....... i brak mi pomysłu .

Żeby nie było bardzo drogo... a ładnie i solidnie mi się marzy icon_smile.gif



Niestety w większości wypadków ładnie i solidnie oznacza nie tanio icon_smile.gif ale tak czy siak warto zainwestować w drewno. Nie wiem jak ludzie mogą mieszkać w domkach ze schodami w gresie?? Przy dzieciach to w ogóle jakiś obłęd. Ja mam wszędzie drewno a dokładniej panele drewniane bo lite wychodziło za drogo jak na cały dom.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...