Skocz do zawartości

Podłoże pod blaszak


Recommended Posts

Cytat

Witam

Proszę o poradę jakie podłoże pod blaszak 3x5. Myślałem o jakimś tłuczniu lub wylewce betonowej.
Jak zrobić taką wylewkę żeby nie pękała? ( gr. podsypki, gr betonu, zbrojenie??)

Pozdrawiam

Ps. Mam nadzieję, że temat może być w tym dziale icon_smile.gif ??


masz dwie mozliwosci albo idziesz w koszty robisz podsypke zbroisz teren i wylewasz przynajmniej B20 albo robisz podsypke dajesz suchy bton na to koszta brukowa i stawiasz garaz
Link do komentarza
Cytat

A ten blaszak do czego chcesz wykorzystywać?



Blaszak potrzebny na budowę ( może później w nim będe samochód parkował). Znalazłem przed chwilą na allegro kruszywo łamane 0-31 mm za 28zł tona. Może tego by dać z 15 cm?? A jak się zdecyduje po budowie na zostawienie blaszaka to sie płytę na tym zrobi.
Co myślicie? A przy okazji utwardził bym tym samym materiałem drogę dojazdowa.
Link do komentarza
Cytat

Blaszak potrzebny na budowę ( może później w nim będe samochód parkował). Znalazłem przed chwilą na allegro kruszywo łamane 0-31 mm za 28zł tona. Może tego by dać z 15 cm?? A jak się zdecyduje po budowie na zostawienie blaszaka to sie płytę na tym zrobi.
Co myślicie? A przy okazji utwardził bym tym samym materiałem drogę dojazdowa.



Zrobisz jak chcesz, ale...

1) Wwieźć gruz łatwo, gorzej go wywieźć (koszt załadowania i wywiezienia - szkoda kasy) - po budowie i tak zostanie Ci dużo gruzu i innych odpadów, które będziesz mógł ew. pod blaszak zagospodarować (albo wywieźć, kontener kosztuje ok. 400 - 500 zł),
2) Pewny jesteś, że samochód będziesz chciał parkować i w dodatku w tym miejscu, w którym postawisz blaszak ? (na mój gust, to koncepcja Ci się może jeszcze kilkakrotnie zmienić),
3) U siebie zrobiłem tak: postawiłem blaszak na ziemi (łąka), którą uprzednio wyrównałem. Ponieważ mocno wieje (sąsiadom zwiało blaszak), z prętów zrobiłem długie szpilki, którymi przyczepiłem do podłoża dolną ramę blaszaka (jak w namiocie) i obciążyłem ją dodatkowo kamieniami i cegłami. Po budowie blaszak sprzedałem.

Życzę powodzenia
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...