Skocz do zawartości

trawnik z rolki


Jan_13

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Darń z gruntu
Bardzo ładnie wygląda, bo źdźbła są grube i gęste, ale podczas zdejmowania jej z podłoża (wykonuje się to maszynami ciągnikowymi) korzenie są skracane nawet o połowę. Z tego powodu trawa może mieć problem z ukorzenieniem się w naszym ogrodzie, czego objawem będzie jej żółknięcie.

Darń z folii
Wysiewana jest na warstwę podłoża znajdującego się na folii. Jej źdźbła są delikatniejsze, niż w przypadku darni z gruntu, ale system korzeniowy nie ulega uszkodzeniu, bo nie ma konieczności odrywania trawy maszynami od podłoża. Dzięki temu lepiej się ukorzenia. Ten rodzaj trawy jest polecany na trawniki ozdobne. Cena darni z folii jest jednak około dwukrotnie wyższa niż trawy z gruntu.
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj widziałem jak układano trawnik z rolki. Błyskawicznie to idzie!


Idzie szybko i efekt ładny, jest tylko jedno ale, trawa musi być dobrej jakości i dobrze położona bo inaczej po tygodniu (najdalej) wyjdą najpierw żółte, a potem łyse place, a to już tak fajnie nie wygląda.
Link do komentarza
Witam,

Ważna uwaga, trawniki rozwijane z rolki są drogie , ale zwracam Wszystkim uwagę , aby mieli baczenie i oczy otwarte, bo w tej sprawie zdarzają się nawet dosyć często wielkie okazje. Otóż przy wszelkiego rodzaju inauguracjach ( ambasady , duże firmy , np. bankiety i tego tam rodzaje imprez organizatorzy kupują właśnie trawniki z rolki a po kilku godzinach zwijają je i odsprzedają za 1/3 kaski. Znajomy właśnie w ten sposób założył sobie trawnik na powierzchni około 600m kw. Życzę szczęścia w wypatrywaniu okazji.


pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Ważna uwaga, trawniki rozwijane z rolki są drogie , ale zwracam Wszystkim uwagę , aby mieli baczenie i oczy otwarte, bo w tej sprawie zdarzają się nawet dosyć często wielkie okazje. Otóż przy wszelkiego rodzaju inauguracjach ( ambasady , duże firmy , np. bankiety i tego tam rodzaje imprez organizatorzy kupują właśnie trawniki z rolki a po kilku godzinach zwijają je i odsprzedają za 1/3 kaski. Znajomy właśnie w ten sposób założył sobie trawnik na powierzchni około 60m kw.


Niezwykle cenny ślad! Dzięki!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 4 lata temu...
Trawnik z rolki jest bardzo dobrym pomysłem. Sam już w 2 domu zapełniam ogród takim rozwiązaniem. Jestem niezmiernie zadowolony, że korzystam z takich udogodnień; nie muszę czekać na porost trawy, a sama darń jest o wiele bardziej odporna na choroby i wytrzymalsza niż standardowe sadzenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...