Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ocieplić styropianem na strym tynku


Recommended Posts

Czy stary tynk (30 lat) należy usunąć przed wykonaniem ocieplenia styropianem metoda mokrą, cz też można go jakoś wzmocnić, zaimpregnować?

Czy jeśli tynk był położony na klejonych płytach styropianowych gr. 2 cm to należy je usunąć, czy można od razu położyć ocieplenie 12 cm styropianu?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiek tynku nie ma większego znaczenia, najistotniejsze jest by podłoże było nośne. Aby się upewnić najlepiej wykonać prosty test: na oczyszczone z kurzu i luźnych cząstek podłoże przykleić w 3 miejscach kawałki styropianu ok 10 x 10 cm. Oczywiście do przyklejenia stosować klej pochodzący z wybranego systemu ociepleniowego (zgodnie z aprobatą techniczną). Po 3-4 dniach kawałki styropianu należy oderwać. Jeżeli podczas odrywania uszkodzi się styropian, to znaczy, że podłoże jest dobre, jeśli oderwie się z podłożem (z tynkiem) - to należy usunąć tynk, jeżeli oderwie się na styku klej - styropian, oznacza to, że klej jest niskiej jakości i należy wybrać system innego producenta. Taki test można oczywiście równolegle wykonać na podłożu wzmocnionym przez gruntowanie/impregnację i porównać, co się lepiej zachowa.

Na ociepleniu 2 cm (jeśli podłoże jest nośne oczywiście) można zastosować, bez usuwania system z 12 cm ociepleniem, należy jednak pamiętać, aby zastosować łączniki o odpowiedniej długości: 21 cm (dla łączników ze strefą kotwienia 5 cm).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...