Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
paulcity

Montaż ściany dziełowej na poddaszu

Recommended Posts

Witam
Mam pytanie związane z postawieniem ścian z płyt GK na poddaszu domu wiejskiego.
Problem polega na tym że mam dylemat czy najpierw powinienem po wykonaniu izolacji termicznej dachu wykonać montaż ścian mocując je do konstrukcji dachu(np.do jętek i krokwi) czy może najpierw wykonać montaż sufitu do profili aluminiowych a dopiero do sufitu montować ścianki szkieletowe.
Bardzo proszę o poradę

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja już z rok jestem bez podpisanej umowy bo na razie nie potrzebuję. Elektryk mi mówił, że nie mam żadnego terminu i żebym się nie spieszył jak nie potrzebuję...
    • Gość Marian Wiślicki
      Czy te bloczki nadają się do wykonania niecki basenowej ? zakłądam że na 90% Tak ale wolęzapytać
    • Witam,   W zeszłym roku wystąpiłem o warunki przyłącza do do sieci elektroenergetycznej. Wraz z warunkami otrzymałem umowę na wykonanie przyłącza, którą podpisałem. W październiku skontaktował się z nami wykonawca z prośbą o określenie lokalizacji przyłącza. Wysłałem mu na maila mapę do celów projektowych z zaznaczonymi dwoma wariantami lokalizacji skrzynki. Po jakimś czasie ponownie się skontaktował z informacją, że PGE nie zgodzi się na żadną z tych lokalizacji ponieważ jest ona zbyt daleko od słupa z którego będzie ciągnięty kabel (najbardziej niekorzystny wariant zakładał ok. 30-40 m przyłącza, a w umowie jest do 200 m). Drogą telefoniczną ustaliliśmy nową lokalizację przyłącza skracającą tą odległość.    W poniedziałek przyjechali Panowie wraz z geodetą i rozpoczęli budowę przyłącza. Już po wyznaczeniu przez geodetę lokalizacji usytuowania skrzynki zgłosiłem, że jest ona niezgodna z ustaleniami (skrzynka usytuowana 20 cm od mostka wjazdowego na działkę). Zadzwoniłem do Pana z którym ustalałem lokalizację przyłącza, a Pan twierdzi że nie mógł zaprojektować innej lokalizacji, ponieważ PGE by mu odrzuciło projekt. Zaproponował, że maksymalnie może przesunąć skrzynkę o 50 cm jeżeli wystarczy kabla (Panowie przyjechali wykonać przyłącze z dociętym na długość kablem  ), na co ostatecznie się zgodziłem.    Niestety to co ujrzałem po odjechaniu firmy wykonawczej wprawiło mnie w osłupienie. Skrzynka została owszem przesunięta ale została usytuowana na skraju rowu (żeby nie powiedzieć w rowie). Podczas prac przebijania się pod drogą został uszkodzony chodnik, który był robiony 3 lata temu i na chwilę obecną tak pozostawiony.    Na drugi dzień zgłosiłem telefonicznie do PGE swoje uwagi. Pan był zdziwiony, kiedy wytłumaczyłem mu, że nigdy nie został przedstawiony mi żaden projekt przyłącza do akceptacji, tym bardziej ten którzy posiadali Panowie dzień wcześniej. Poprosił o zrobienie zdjęć i przesłanie drogą elektroniczną co też uczyniłem.   Jutro minie tydzień od rozpoczęcia wykonania przyłącza i do tej pory nikt się nie zjawił, ani nie skontaktował.    Chciałbym prosić o poradę co w tej sytuacji powinienem zrobić.   Drugie pytanie: Od którego momentu uznaje się wykonanie przyłącza za zakończone i jak to się ma do zapisu w umowie, że do 30 dni od daty wykonania przyłącza mam obowiązek wykonać instalację wewnętrzną i podpisać umowę na odbiór energii?          
    • Jakiś sens ma... tylko moim zdaniem, przy Twoich warunkach wodnych - taki sobie... Kasę - niemałą, bo to markowe produkty - lepiej wydaj na dobrą izolację poziomą pod budynkiem. I hydroizolację i termoizolację...  
    • Cześć! Kupujemy właśnie z żoną pierwszy dom w formie segmentu środkowego. Sam segment jest dosyć stary(lata 60te). Całość jest do 100% remontu łącznie z całą instakacją elektryczną, schodami, powiększeniem okien i zrobieniem wyjścia z piwnicy do ogrodu. Ponieważ nie mamy żadnego doświadczenia w takich sprawach mam kilka pytań na które może ktoś będzie w stanie powiedzieć: 1. Obawiamy się nieprzewidzianych zdarzeń typu, ekipa remontowa w trakcie wybijania otworów okiennych naruszy konstrukcję ściań sąsiadów. Kto powinien taką ewentualność ubezpieczyć? My jako inwestorzy używając ubezpieczenia domu w budowie + OC czy ekipa? 2. Czym kierować się przy wyborze ekipy tak aby w razie problemów ubezpieczyciel nie zakwestionował roszczenia? 3. Na co innego zwracać uwagę aby uniknąc problemów przy remoncie takiego segmentu?  Dziękuje ! Michał
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...